דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

בפתח תקוה כורתים עצים - תושב נסער: "זה כמו לרצוח - זה עוול"

התושבים זועמים: עקרו יותר מ-10 עצי דקל וותיקים בשכונת אם המושבות בפתח תקווה

פורסם בתאריך:


לפני פחות מחודש בתאריך 12/10/20 דיווחנו על מחאת תושבים בשל הכוונה לכרות 300 עצי אקליפטוסים וותיקים בחורשת דדו. ארבעה ימים לאחר מכן  דיווחנו על עקירת 3 עצי ברוש וותיקים בכפר אברהם לצורך הרחבת חניה של תושב השכונה.

ב-3/4/2018 דיווחנו על עצים שנכרתו בכניסה לשכונת אם המושבות ועתה תופעת עקירת העצים הגיעה אל תוך השכונה.

בשטח הסמוך לשביל שפונה לבית ספר אהוד מנור מרחוב בן חור בשכונת אם המושבות, נעקרו יותר מ- 10 עצי דקל וותיקים כדי לבנות שם בניין מבוגרים.

תושב השכונה סיפר ל"פ"ת עכשיו" על כך ששאל עוד בטרם עקרו את העצים ועל התשובה שקיבל:

"מה שהכעיס אותי נורא זה שעקרו וזרקו את העצים, הייתה כבר עקירה כאן בשכונה של עקירה של כמות מאסיבית של עצי תמר, אבל עקרו אותם והעתיקו אותם למקור אחר זה עוד סביר, את העצים האלו פשוט עקרו וגרסו אותם לפח, לפני שבועיים שהתחילו רק את הבנייה של המעבר, ראיתי שהם פולשים שם לתוך השביל, שאלתי אם יעשו משהו שלא יעקרו את העצים, ראש העיר השיב לי: ערכו סיור עם הקבלן, הכל מתואם איתו והכל בסדר" ובסוף לא רק שעקרו אותם, אלא גרסו אותם. תיסכל אותי נורא. מאז אף אחד לא התייחס לנושא מהעיריה.

זו גם ככה שכונה שאינה משופעת בעצים, בתקופה שאורי אוהד היה ראש עיר הוא עשה מבצע גדול של שתילה נרחבת בכל השכונה, הועד שכונה שתל המון עצים.

 אפשר במקום לעקור את העצים, להעתיק אותם, אבל להעתיק אותם זה יקר לקבלן.

העצים האלו הם לפחות 15 שנה שתולים, עצים וותיקים, טובים, לעקור אותם מבחינתי זה כמו לרצוח, זה עוול."מלשכת דובר העירייה נמסר:

"הפרוייקטים המתוכננים על אדמות מחנה סירקין, הנמצא בשטחה המוניציפאלי של פ"ת, מקודמים ע"י המדינה בלבד. עיריית פתח תקוה הגישה התנגדויות לכריתה שתבוצע בעקבות הבניה באזור ותמשיך לפעול במסגרת סל הכלים העומדים לרשותה בנושא.

בכפר אברהם נכרתו 3 עצים במסגרת עבודות הפיתוח והשידרוג של הרחוב שהוזנח שנים קודם לכן. במסגרת העבודות שאושרו ע"י הגורמים הרלוונטיים, בוצעו גם עבודות נגישות להקמת מדרכה ראויה.

בנוגע לרחוב בן חור, מדובר בשטח פרטי שבו מוקם בימים אלו בניין.

הקבלן קיבל את האישורים הנדרשים מפקיד היערות לכריתת העצים המוצבים באתר הבנייה. בתוך כך יודגש כי העירייה פעלה במסגרת ההליך כדין ולצערינו הקבלן לא המתין את פרק הזמן הדרוש להתנגדויות ועל כן נושא זה ידרש לאכיפה ע"י משרד החקלאות. על כל פנים יצויין שלא מדובר בעצים עתיקים ובמסגרת הפיתוח הנופי המתוכנן לאזור ישתלו בעתיד עצים חדשים."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
הצעת הלוואה מהירה ואמינה
Susan Benson | 00:54   06.11.20