דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

נכרתו 3 עצי ברוש בני 80 שנה בכפר אברהם בכניסה לביתו של תושב הפעיל בפורום סרוגים העירוני

העצים נכרתו כדי לפנות מקום לכניסה לחנייה. חברת המועצה זנזורי: "כריתה עבור כניסה בזווית נוחה יותר לכניסה, כשיש כבר 2 כניסות קיימות." אהוד מיכליס מוותיקי העיר: "דבר בזוי, איך עשו דבר כזה בקלות כזו, העצים לא הפריעו לאף אחד".

פורסם בתאריך:


שלשום (רביעי) בבוקר פנו מספר תושבים לחברת המועצה ענת זנזורי בתלונה על כך ששלושה עצי ברוש בני 80 שנה נכרתו ברחוב ריינס בכפר אברהם.

זנזורי מיד פנתה לאגף גנים ונוף בעירייה, תשובתם הייתה שמתבצע במקום פיתוח, לאחר מכן פנתה למהנדס העיר שלא ידע על כך.

מבדיקה שערכה חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה לשעבר ענת זנזורי הסתבר כי מדובר בתושב שמתכנן להקים יחידות דיור סמוך לביתו ולשם כך ביקש לכרות את העצים על מנת להרחיב את הכניסה לחנייה של יחידת דיור.

התושב, חבר בפורום הדתי לאומי "סרוגים", פורום שהקים ראש העיר רמי גרינברג.
 

זנזורי סיירה במקום והבחינה כי קיימות כבר שתי כניסות לחניות של היחידות דיור והתושב רצה לכרות את העצים כדי שתהיה כניסה שלישית.  זנזורי מפנה אותנו לציטוט של ראש הממשלה הראשון של ישראל דוד בן גוריון המופיע באתר העירייה: "עץ בן שבעים שנכרת לא יוכל לבוא במקומו שום מבנה מועיל חדש. אין תמורה לעץ עתיק, המשמיד עץ כזה עוקר שורשי אדם".

זנזורי:  "איך הציטוט באתר העירייה משתלב עם כריתה של שלושה ברושים בני 80 שנכרתו עבור כניסה בזווית נוחה יותר לכניסה, כשיש כבר 2 כניסות קיימות?


 אהוד מיכליס, מהתושבים הוותיקים בכפר אברהם,  סבו וסבתו היו ממייסדי כפר אברהם, מסביר כי המקרה מחשיד ביותר:  העצים היו בריאים לחלוטין ולא הפריעו לאף אחד. מי שביקש את האישור, ביקש כדי להגדיל את הכניסה לחנייה, הכניסה לא חסומה בכלל, העצים לא הפריעו בכלל.

לפי מפה של תכנית המקום, הסימון של העצים בכלל לא במקום, כלומר כרתו עצים שבכלל לא הפריעו לשום דבר, בתכנית הם מפריעים, אבל בפועל הם בכלל לא מפריע. שתי הכניסות לחניות כבר קיימות, אחת מהן קיימת כבר 30 שנים.
לדעתי יש פה משהו שלא מריח טוב.

הם נתנו את האישור ולאחר יומיים ביצעו, אף פעם לא ראיתי שהעירייה כל כך מהירה.
עצים לא הפריעו מעולם לאף אחד, לשום כניסה, גם לא הודיעו שום דבר, אפשר להודיע שביום כך וכך יכרתו עצים מהסיבה... כמו גנבים בלילה כרתו צ'יק צ'ק שלושה עצים והלכו. שלושה עצים בני יותר מ-80 שנה שמהווים חלק מהמקום.
בדרך כלל כריתת עצים צריכים לקבל אישור מאד מסוים, אם הם מפריעים, אם הם חולים, לעצים לא היה שום בעיה.
זה פשוט דבר בזוי. אני לא מבין איך עשו את זה בקלות כזו, לכל דבר אפשר למצוא פתרון ובמקרה הזה בהחלט היה אפשר למצוא פתרון, עובדה שיש עוד שני עצים שלא כרתו."

מלשכת דובר העירייה נמסר: "העצים נכרתו ברישיון פקיד היערות לטובת עבודות פיתוח, בטיחות ובדגש על הנגשה, לרווחת התושבים."תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: