דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

"גרינברג מגרש אותנו והילד שלי לא ישן בלילה בגלל המחשבה שהולכים לסגור את ביה"ס"

כך, אמא לילד בביה"ס יד לבנים שהעירייה החליטה לסגור. אמא לילד אחר אומרת: "גילינו שבביה"ס האנתרופוסופי שיקום במקום יד לבנים יהיו 3 כיתות בלבד עם 76 תלמידים בסך הכול שחלקם לא מהאשכול שלנו וחלקם לא מהעיר בכלל.

פורסם בתאריך:


הורי תלמידי בית ספר יד לבנים בעיר מלוכדים ונחושים במאבקם נגד סגירת הבית ספר ועם הזמן נראה שבכוונתם לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותם כולל במישור המשפטי.
בימים אלו, הורים לתלמידים בבית הספר יד לבנים מגייסים כספים לצורך עלויות העתירה לבית המשפט נגד סגירת הבית ספר.

ישנם הורים רבים המבקשים להתייחס לנושא, אך הם חוששים להביע את דעתם, כך שהם פצחו במחאה בעילום שם בגלל המוניטין שגרינברג צבר כנקמן. "פ"ת עכשיו" תהיה לכם לפה.

 אמא לילד בבית ספר מספרת: 

"הילד שלי עולה לכיתה ד', בעירייה הבטיחו שיהיו שיחות בזום עם ההורים וזה בוטל, פתחו את האתר ואמרו תירשמו שם, כלומר עוד לא התחלנו ואנחנו כבר רואים שלא מקשיבים לנו ולא ישבצו את התלמידים לפי רצונינו.

 הבטיחו שיהיו שיחות עם התלמידים וההורים מכל השכבות ויעשו התאמות ויסבירו לאיזה בית ספר כל אחד מהתלמידים ילך.

ראש העיר יקים במקום, בית ספר לאוכלוסייה לילדים מערים אחרות ויתן להם הסעות. הבן שלי יצטרך ללכת לבית הספר חצי שעה הלוך וחצי שעה והוא לא יוכל ללכת לבד, הלוך וחזור ולחצות כבישים הוא קטן לזה.

 ומה זה אומר עלי?  הוא מסכן את מקום העבודה שלי הוא לא מבין שאין לי מי שיקח את הילד ויחזיר ואני חייבת לשמור על מקום העבודה שלי.

המאבק שלנו כהורים הוא מאבק שמתנהל על חשבון הילדים שלנו, הבית ספר שלנו קטן רק בגלל שהוא סגר את הרישום, אין שום בעיה שיהיו 28 תלמידים בכיתה, להיפך, כך המורה יכול להגיע לכל תלמיד ולהעניק יחס אישי, כך אנו מצליחים לשפר את הלמידה, אני יכולה להגיד שהילד הצליח לסגור פערים שהצטברו לאורך השנים האחרונות, אך המחשבה שהולכים לסגור אותו מכניסה אותו לחרדה, הוא לא יכול לישון בלילה בגלל זה, הוא לא מבין לאן הוא הולך, עם מי הוא הולך, מי החברים שיהיו לו, הוא בוכה הוא אומר – רגע המורה תעבור איתי? למה לפגוע בלמידה כשלאט לאט הפערים מצטמצמים, אנחנו לא נפרדו עדיין מהקורונה יש עדיין כיתות בבידוד, אנחנו מדברים על בעיות אלימות, הוא (ראש העיר) לא מתייחס לכל זה, מה שמעניין אותו כפי שהוא אמר במפגש איתנו: "אני אמרתי וקבעתי וזה מה שיהיה."

אמא נוספת מספרת: "המון הורים התקשרו לבדוק על הבית ספר האנטרופוסופי שגרינברג רוצה להקים במקום ביה"ס יד לבנים. גילינו שמדובר ב-3 כיתות בלבד שביחד מספר התלמידים עומד על 76 תלמידים, זה הרבה פחות מ-100 תלמידים שחלקם לא מהאשכול שלנו וחלקם לא מהעיר בכלל.

אבל אותנו הוא מגרש... והם טענו שזה בגלל שאין לנו  מספיק ילדים לבית ספר שלנו
ואנחנו מעל 300 ילדים וכולם גרים פה.
יש כאלה שבזמנו עברו לפה רק בגלל קירבה לבית ספר.
ארנונה פה באזור 1300 ש"ח לחודשיים!
 לפני שנה גרינברג עשה שיפוץ מלא ביד לבנים וזה היה בכל החדשות של העיר.
תסתכלו כולם איזה ראש עיר טוב אני, שיפצתי לילדי יד לבנים כל הבית ספר!
וזה עשו על כסף שאנחנו כולנו משלמים כתושבים.

לדעתי על הכל הוא (גרינברג) החליט מראש. כי בול אחרי שנה רצה לסגור אותנו. ואז לא נתנו לו ובכוח הם פתחו הרשמה לכיתה א'. למרות שפתחו מאוחר. ואם זה היה לפני - היו יותר נרשמים.
"

הורה שלישי הוסיף:  
"אנחנו מאוכזבים מראש העיר בגלל שהוא סוגר את בית הספר שלנו וסגר את ההרשמה לכיתות א' ונותן את בית הספר לעמותת פרדסים. לא סתם בחרו ביד לבנים, המקום מעולה שקט מסביב, יש שם בית אבות ואת גן יונתן."

יצויין כי בבתי ספר אנתרופוסופים מספר התלמידים נמוך כחלק מהשיטה האנתרופוסופית.


כתבות קודמות בסדרה על המאבק נגד סגירת יד לבנים:

כתבה רביעית - "חינוך ילדינו לא הפקר"

כתבה שלישית      אוהד פנה לראש מחוז מרכז במשרד החינוך בבקשה להתערב למען מניעת סגירת ביה"ס יד לבנים

כתבה שנייה         שביתה בבית חינוך יד לבנים
כתבה ראשונה    "מעליב, זו תעודת עניות למקבלי ההחלטה"

 

הצגנו לדוברות העירייה מספר שאלות:

1. מה מספר הכיתות שיהיה בבית ספר שעתיד להחליף את בית ספר יד לבנים?
2. האם בכיתות ילמדו תלמידים מפתח תקווה או מערים אחרות?
3. מי יפעיל את הבית ספר שהרי מדובר בבית ספר אנתרופוסופי? 
4. לטענת ההורים, ישנם מספיק תלמידים כדי להשאיר את הבית ספר פתוח, יתירה מכך אם הבית ספר ישאר יהיו 28 תלמידים בכיתה וכך תיפטר בעיית הצפיפות בכיתות שגורמת כידוע לפחות יחס אישי לתלמיד ויותר סכנה מבחינת הידבקות בנגיפים, מה עמדת העירייה לגבי טענה זו?


מדוברות העירייה נמסר: "ההחלטה על סגירת בי"ס יד לבנים היא בשיתוף משרד החינוך המצביע על קיטון תמידי במספר התלמידים שבגינם למעשה התלמידים בביה"ס מקבלים פחות הקצאות, פחות מורים ופחות תקציבים וזאת לאור העובדה הפשוטה כי בי"ס במדינת ישראל מקבל תקציב לפי מספר התלמידים הלומדים בו. מה עוד שבדיקות שביצענו לא מצביעות על גידול משמעותי באוכלוסייה באזור, בשנים הקרובות. לטובת התלמידים והתלמידות, ובאופן מסודר, מושכל ומותאם מתגבשת תכנית לשילוב תלמידי בי"ס יד לבנים הוותיק במסגרות מתאימות ואיכותיות בסביבה הקרובה. במקביל ומתוך מגמה לחזק את החינוך הממלכתי באזור ייפתח במקום בית ספר ייחודי בשיטת הלימוד האנתרופוסופי בו ילמדו תלמידות ותלמידים מכיתה א' ועד יב'. בית ספר ייחודי זה ייתן מענה לתלמידים רבים המעוניינים ללמוד בגישה חינוכית זו. הקמת בתי ספר יחודיים מחזקים את מערכת החינוך בעיר ואת כלל האוכלוסייה בפתח תקוה. תלמידות ותלמידי יד לבנים שירצו ללמוד בביה"ס האנתרופוסופי יוכלו כמובן להשתלב בו.

 

"גרינברג מגרש אותנו והילד שלי - חינוך בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: