דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

אוהד פנה לראש מחוז מרכז במשרד החינוך בבקשה להתערב למען מניעת סגירת ביה"ס יד לבנים

כתבה שלישית בסדרה: אחרי ההודעה המרגשת של יו"ר הנהגת ההורים והשבתת בית הספר, חברי המועצה מצטרפים למאבק ההורים.

פורסם בתאריך:


לאחרונה, כפי שדיווחנו, הוחלט על סגירת הבית ספר הוותיק בית יד לבנים, על אף מחאות ההורים.

בתגובה, כפי שפרסמנו לראשונה, ההורים השביתו את הלימודים.

בנוסף, יו"ר סיעת הביצועיסטים אורי אוהד מכתב לחיה שיטאי שבו נכתב:

" אמש נדהמתי לשמוע כי התקבלה, לכאורה, החלטת משרד החינוך לסגור את אחד מבתי הספר הותיקים והייחודיים בפתח תקווה, ביה"ס "יד לבנים".

חשוב לציין כי את ההודעה קיבלו הורי התלמידים רק ביומיים האחרונים, מן העירייה, כאשר להודעה זו לא צורף כל העתק מהחלטת משרד החינוך ובוודאי שלא הנימוקים להחלטה.

אינני יודע מהו מסד הנתונים אשר עמד לכאורה בפני משרד החינוך, אולם לקיים בליבי חשש כבד כי הנתונים אותם הציגה בפניכם העירייה והעומד בראשה היו נתונים חסרים ולא שלמים בכדי שהמשרד "יכשיר" החלטה שהתקבלה אצל ראש העירייה זה מכבר, לסגור את בית הספר ולמסוור את המבנה לחינוך האנטרופוסופי (שכבודו במקומו).

לפיכך אשמח לקבל לידי את העתק החלטת משרד החינוך והנימוקים להחלטה על סגירת בית הספר.

בנוסף, לא ידוע לי (ככל הנראה שלא) האם התקיים הליך שימוע מסודר ובמסגרתו נשמעו גם עמדות ההורים ועמדות נוספות אשר יש בכוחן להציג פתרונות נוספים.

ידוע לי כי אחד הנימוקים העיקריים (ואולי היחיד) בו מסבירה העירייה את הצורך בסגירת בית הספר הוא התמעטות מספר התלמידים (לעניין זה יודגש כי העירייה ביוזמתה שינתה במכוון את אזורי הרישום לפני כשנתיים באופן שלמעשה "מייבש" את בית הספר), אולם לפני פחות מחודש אישרה הועדה המחוזית לתכנון ובנייה תכנית מקיפה לשכונה בה ממוקם בית הספר, כאשר במסגרת תכנית זו עתידות להבנות כ-3,954 יח"ד, כך שבית הספר יהיה חיוני מאי פעם.

למען סבר את האוזן יאמר כי תחום התכנית הוא בין רחוב ז'בוטינסקי מצפון, רחוב קפלן אליעזר ממערב, רחוב ארלוזורוב מדרום והרחובות טרומפלדור ויחבוב אהרון ממזרח. כיום השכונה כוללת כ-10,330 תושבים, ב-3,880 יח"ד, כך שתוספת יחידות הדיור בה מהווה למעשה הכפלה – ואף יותר מזה – של מספר יחידות הדיור בשטחי השכונה כולה.

זאת ועוד. לבית הספר ייחודית והצלחה מוכחת בשילוב ילדים מן החינוך המיוחד ואין כל מניעה להכריז על בית הספר כבית ספר מכיל.

נוכח הצפי לבנייה מאסיבית באזור והעובדה כי בית הספר נחוץ, נוכח היקפי הבנייה שכבר אושרו להפקדה בוועדה המחוזית, ניתן בשלב המיידי וככל שהעירייה עומדת על טענתה למיעוט תלמידים להפוך את בית הספר לבית ספר עם התמחות ייחודית ולהגדירו גם בכבית ספר על אזורי.

לפיכך הרי שאין כל הגיון בסגירת בית הספר ושילוח תלמידיו, תוך גרימת עגמת נפש רבה וקשה להורים ולתלמידים, כאשר קיימים פתרונות ביניים עד לאכלוס ולוחלק ממתחמי הבנייה שאושר להפקדה.

נוכח האמור לעיל, אשמח כי תיקבע פגישה עם הח"מ ועם נציגות הנהגת ההורים בהקדם האפשרי כדי לשמוע את ההורים ולהציג נתונים אותם, למרבה החשש, לא הציגה עיריית פתח תקווה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: