דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

ספורט בפתח תקווה

כל ענפי הספורט בפתח תקוה והסביבה

התכנית החדשה להישאר בליגה: הפועל פ"ת וברקו

אתמול הפועל פ"ת קיימה מסיבת עיתונאים בה ברקוביץ הבטיח: "הכל יתנהל בשקיפות. אנחנו נחזיר את הפועל פ"ת לימים היפים"

פורסם בתאריך:


הפועל פ"ת ערכה היום מסיבת עיתונאים חגיגית עם הרכש החדש בעמדת המנהל המקצועי, שחקן העבר ומנחה הטלוויזיה בהווה אייל ברקוביץ.

ברקוביץ’ בן ה-48, אחד מגדולי השחקנים בתולדות הכדורגל הישראלי, התחיל את דרכו במכבי חיפה ושיחק במספר קבוצות באנגליה בהם סאות’המפטון, ווסטהאם, מנצ’סטר סיטי, בלקבורן ופורסטמות,, לאחר מכן עבר סלטיק הסקוטית, שב לישראל ושיחק במכבי תל אביב,

לאחר פרישתו שימש כבעלים של הפועל רשל"צ, מנג’ר מכבי נתניה והפועל תל אביב.

ברקוביץ פתח את דבריו בדברי תודה למנכ"ל הפועל פ"ת אבי יחיאל ויו"ר עמותת הכחולה שגיא שיינר:

שלום לכולם, אני שמח להיות פה, אני רוצה להגיד תודה לשגיא שיינר יו"ר העמותה שיצרתי איתו קשר לפני חודשיים נענה בחיוב לבקשתי ולמנכ"ל המועדון אבי יחיאל, ששיחקנו ביחד במכבי ת"א, נהנינו ואפשר לתקן עכשיו.

  • תודה לשניכם שקיבלתם אותי למועדון הגדול הזה וכשאני אומר גדול, כולם יודע במדינת ישראל שהיא במקום שהיא לא צריכה להיות ואנחנו פה ננסה להחזיר את הפועל פ"ת לימים היפים, אני חושב שזה לא קל, שניכם יודעים וגם אני יודע שהמצב לא טוב, אבל בהפועל פ"ת יש שלושה דברים, שעל סמך הדברים האלו, בגלל באתי להפועל פ"ת
  1. מועדון עם מסורת
  2. אנשים שרוצים לתרום שהלב והנשמה לפני הכל
  3. למרות המצב המקצועי של הפועל פ"ת, כן ראיתי דברים מקצועיים. יש פה מתקן אימונים יוצא מהכלל ברמה של ליגת העל,  

"צריך סבלנות, יכולת וקצת כסף"

יש פה מועדון מסודר, שחקנים טובים, יש פה מועדון מסודר שזה אחד הדברים שאותי קונים. כשהגעתי פה אמרתי: "חבר'ה זה מקום להצליח. יש לי הרגשה שעוד שנה שנתיים הפועל פ"ת תגיע למקום שהיא צריכה להגיע צריך סבלנות, יכולת וקצת כס,.  אני חושב שברמות האלה הכסף לא משפיע, גם אם היום נביא מיליון דולר, שחקנים מליגת העל פחות ירצו לבוא והשחקנים בלאומית פחות או יותר באותה רמה. אני חושב שאני יכול להוסיף עוד כמה פרטים קטנים והם מה שישנו את המקום."

ברקוביץ נשאל לגבי גובה ההשקעה שהשקיע בקבוצה: גורמים ומביאים הרבה כסף. ברגע שזה קורה מי אני שאגיד שהאוהדים בצד. רוצים לעשות משהו משותף ויפה בשיתוף פעולה, כרגע הכסף פחות חשוב”.

בתשובה לשאלה איך שורדים בליגה?  אמר ברקוביץ:

 צריך לשנות את המומנטום, נביא 2 או 3 שחקנים ונשפר את מה שצריך. ראיתי מול הפועל ירושלים קבוצה, מקום שני,לא היה הבדל ביחס לקבוצה במקום לפני אחרון”.

האם הקבוצה תתמודד על העלייה לליגה.

"אם נישאר בליגה השנה, שנה הבאה, אנחנו רוצים ללכת על העלייה. אי אפשר לבוא לפה ולהגיד שלא הולכים על העלייה. יש לי קונספט בראש שאני רוצה להביא לכדורגל. הכדורגל הישראלי איבד את הכיוון, יותר מדי מסתכלים על טקטיקה, שחקנים רובוטים, בא לי לקחת 22 או 23 שחקנים כישרוניים, אני מאוד אוהב את הקונספט של בית”ר ת”א, אני רוצה לעשות משהו דומה, וקונספט כזה יחד עם הקהל יכול להיות פיצוץ בהפועל פ”ת”.

לא באנו לפה בשביל הכסף, זה אחד מ-5 או 6 המועדונים הכי גדולים בישראל, ואם לא נצליח נגיד תודה רבה, לא הצלחנו, ונלך הביתה. זה ייקח זמן להחזיר את הקבוצה לימים היפים, צריך להשקיע הרבה מאוד זמן, כבר בסופ”ש היו לי הרבה פגישות על פ”ת ונראה, צריך זמן.

הכול נעשה בשקיפות מלאה, אני קיבלתי את הסמכויות אבל הכול בשקיפות מלאה, וכל מה שתרצו לדעת אענה ברגע, אף אחד לא בא לגנוב את המועדון”.

אבי יחיאל מנכ"ל המועדון: "כדורגל התקפי ואמיץ"

"הדרך שבה אייל מסתכל על כדורגל מתאימה לרוח של המועדון, כדורגל התקפי ואמיץ שמסתכלים קדימה, תמיד בתקופות טובות היו פה שחקנים צעירים ונמרצים, אני מאוד מאמין שבסוף צריך להביא את הפרסונה שמתאימה לרוח של המועדון לצד המקצועי והניהולי, ומעבר לעניין שדמות כמו אייל מייצרת, יש פה עניין של כדורגל, והשפה שלו מאוד מתאימה להפועל פתח תקווה.

העמותה קיימת כמה שנים, גם למיץ’ גולדהאר ואלונה ברקת לקח כמה שנים, גם אם זה לא יעבוד באותו רגע, אנחנו מחפשים את הפתרונות וננסה לקדם את המועדון.

ברור שלא הכול חלק אבל אנחנו על זה, רוצים בסופו של דבר לעשות את הכי טוב עבור המועדון, האוהדים והקבוצה ונמצא את הדרך בקונסטלציה הזאת”.

"ננסה לבעוט כמה שיותר"

שגיא שיינר, יו”ר העמותה של האוהדים, אמר: “אייל בא בתור פרסונה מקצועית נטו, אנחנו כעמותה עושים הכול וגם אבי כמנכ”ל, אמרנו שאם לא נבעט לשער כמה פעמים לא נכניס גול וננסה לבעוט כמה שיותר:  להכניס ספונסרים, להביא את אייל, ומאמין שגם אנחנו נכניס גול בסופו של יום. אייל הבריא גם את הפועל ת”א, הדבר העיקרי שבזכותו הוא פה זה התשוקה, הכסף זה בונוס אבל זה היה הדבר האחרון שהסתכלנו עליו”.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: