דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

מדריך העסקים

הודעות תכנון ובנייה לפי סעיף 149 לחוק התכנון והבנייה

משרד ניאון פרסומים תכנון ובנייה, מתמחים בנושאים הפרסומיים והמשפטיים בכל מה שקשור בחוקי תכנון ובנייה, קשר עם הועדה המקומית לתכנון ובנייה, קשר עם מנהל הנדסה, מבצעים הקלות בבנייה, תמ"א 38, שימוש חורג, מטפלים בערים פתח תקווה, ראש העין, הוד השרון, כפ"ס, גבעת שמואל, קריית אונו, יהוד, סביון, איתור גובלים ומסירת הודעות, פרסום בשטח הנכס, פרסום במגרש, כל הפרסומים מתועדים, הגשת תצהיר מאומת על ידי עורך דין על ביצוע העבודה ותיעוד הפרסום.

כתובת: בן ציון גליס 9 פתח תקווה

טלפון עיקרי: 039290000

פקס: 039191444

דוא"ל: ruti@zur4win.com

תגיות: חוק תכנון , חוקי תכנון , מודעות חוקי תכנון בפתח תקווה , שינויים במבנה , הוספת חדרים , חוקי תכנון בפתח תקוה , ראש העין , גבעת שמואל , הוד השרון , יהוד , קריית אונו , סביון , אור יהודה , כפר סבא' ועדה מקומית לתכנון ובנייה , ועדה מקומית לתכנו ,

039290000

פקס: 039191444

מה זה חוק תכנון ובנייה?

כאשר אנו רוצים לבקש מהועדה לתכנון ובנייה היתר בנייה, היתר לביצוע שינוי / הרחבה /חידוש או הקלה - מה אנחנו צריכים לעשות כדי שהבקשה שלנו תתקדם בהליך הרישוי?

איזה טפסים עלינו להגיש לוועדה?

איך מפרסמים לפי הוראות החוק ולא מגישים תיק חסר שכאשר יגיע המועד לטפל בו יידחה כל פעם מחדש בשל חוסרים?

איך עושים את זה בקלות ובמחיר סביר?

ראשית צריך לזכור כי יש חוק (חוק התכנון והבנייה) וצריך להקפיד על הוראותיו.

 

חוק התכנון והבנייה קיים משנת 1965 והוא רלבנטי לבתים פרטיים, לבתים משותפים, למשרדים, לבניינים לבניה, לחנויות ועוד.

החוק בעצם רלבנטי, בין אם רוצים לבנות על מגרש ריק ובין אם רוצים לבצע שינוי במבנה קיים. הכללים הם - זכויות המגיעות לפי התקנונים לא מצריכים פרסומים והודעות אלא רק בקשות רגילות.

כאשר מגישים בקשה להיתר ויש בה חריגה כלשהי מחוייב הליך של מסירת הודעות ופרסומים לכל הגובלים - בעלי הנכסים.

ככל, כל שינוי כזה מחייב אישור של הוועדה.

 

שכן קרוב עדיף מאחר רחוק

אם אנחנו רוצים לעשות שינוי במבנה, ההליכים של חוקי התכנון והבנייה מאפשרים לשכנים הקרובים/הסמוכים ובעיקר הצמודים להגיש התנגדות לבקשות ההיתר שהגשנו.

ההתנגדות אפשרית לכל סוגי הבקשות להקלות ולשימושים חורגים בתב"ע (תוכנית בניין עיר) או בתכניות המתאר.

את הבקשה שלנו או את שינוי התב"ע חובה לפרסם ברבים.

החוק כותב במפורש איפה צריך לפרסם את הבקשה שלנו או את שינוי התב"ע המתוכנן: באילו עיתונים ארציים ואילו עיתונים מקומיים חייבים לפרסם.

בנוסף קובע החוק באילו מקרים אנו חייבים לתלות שלטים בחזית הנכס. מה יהיה גודל השלט ומה יהיה מיקומו. כל פרט חשוב בדרך לקבלת היתר בקלות וביעילות.

חוק התכנון והבניה גם קובע מתי צריך לשלוח דואר רשום לשכנים שהשינוי משפיע עליהם  

מכאן, אנו מחויבים להמשיך ולמלא חובתנו לשלוח הודעות באופן רשמי למי מבין השכנים. הודעות שמחייבות מסירה אישית וחתימת המקבל. כבר כאן ייאמר כי קיים קושי באיתור בעלי הזכויות וקושי גדול במסירת הודעות לכאלה שאינם מתגוררים בנכס או השכירו אותו לאדם אחר.

הוראה נוספת היא תליית מודעות בלחות מודעות ובחזית הנכס. באיזה לוח מודעות צריך לתלות? ובאיזה גודל צריכה להיות המודעה על גבי לוח המודעות?

סדר לפני הכל

כדי להימנע מהליכי אכיפה מצד הרשויות המקומיות, יש לקבל היתר בנייה לפני התחלת פעולות בנייה. זכרו, האכיפה של החוק מתנהלת בהליך מזורז.

כדי לעמוד בכללי חוק התכנון והבנייה וכדי לעשות את ההליך בצורה קלה, מהירה ואיכותית צריך לעבוד עם גורמים בעלי ניסיון שיודעים בדיוק, איך לפרסם ואיך להגיש את הבקשות להיתרים.

למשרד הפרסום צור חכמון יש ידע מקצועי רב בנושא. צור חכמון הוא משפטן בהשכלתו ויודע את לשון החוק. למשרד צוות מקצועי מיומן בעל ותק וניסיון של יותר מ 30 שנה.

אנחנו מתמחים בכל הליך של חוק התכנון והבנייה, מההתחלה ועד הסוף.

אנחנו יודעים לרכוש בעבורכם מודעות בעיתונים, לנסח את הבקשות שלכם בכתב למתן הקלות. אנחנו יודעם למי לשלוח דואר, להפיק את השלטים כפי שצריך וכמובן יודעים היכן צריך ואפשר לתלות את השלטים.

במשרד יועצים מקצועיים היודעים להתמודד עם כל בעיה קלה כחמורה המתגלה בתהליך הבקשה להיתר.

משרד צור חכמון יגרום לכך שתרגישו בטוחים בתהליך - אתם נמצאים בידיים מנוסות שיודעות לטפל בכל ההליכים כדי שהבקשות לתכנון ובנייה יוגשו ויטופלו על פי החוק.

משרד הפרסום צור חכמון התמקצע בכל הליך חוק התכנון והבנייה בערים השונות, חוקי תכנון בפתח תקווה, הוד השרון, ראש העין, גבעת שמואל, קריית אונו, יהוד, סביון, רמת גן, בני ברק.

טיפול נכון בעזרת משרד פרסום שהתמחה בנושא חוסך לכם זמן, כסף, והרבה כאבי ראש   

 

טלפון להתייעצות: 03-9290000

מייל: zur@zur4win.com

כתובת: בן ציון גליס 9 פתח תקוה