דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

פתח תקוה עיר של בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

כנס רפואה דחופה וקרדיולוגיה לפאראמדיקים של מד"א נערך בביה"ח בילינסון

בבית החולים בילינסון נערך כנס מקצועי בנושאי רפואה דחופה וקרדיולוגיה לפאראמדיקים של מד"א ממרחבי איילון, דן וירקון ומאגף הדרכה והסברה * כ-45 פאראמדיקים התקבצו בבית החולים במסגרת התכנית השנתית של אגף הרפואה של מד"א במטרה לעדכן ולשמר את המקצועיות בתחום * אל הכנס הגיעו מיטב רופאי בית החולים שהעבירו הרצאות מרתקות בפני המשתתפים

פורסם בתאריך:


השבוע התקיים בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה כנס מקצועי מיוחד בו השתתפו כ-45 פאראמדיקים ממרחבי איילון, דן וירקון במד"א, וחניכים שעוברים את הכשרתם לתפקיד זה בימים אלו. זאת במסגרת התכנית השנתית של אגף הרפואה במד"א שמציב לעצמו כמטרה לשפר באופן מתמיד ורציף את המקצועיות של הפאראמדיקים תוך הקפדה על מידע עדכני ככל שניתן בטכניקות העבודה. התכנית כוללת השתלמויות מקצועיות, תכנים שמופצים ברשת וכנסים מקצועיים בתחנות מד"א ובבתי החולים.

באירוע השתתפו סמנכ"ל רפואה במד"א ד"ר רפי סטרוגו, הפאראמדיק הראשי במד"א רמי מילר וסגנו שמעון אלקובי, ד"ר זאזא יעקבישוילי מנהל שירות קרדיולוגיה דחופה ומנהל קרדיו-אונקולוגיה במערך לקרדיולוגיה בבית החולים שדן בשרשרת טיפולית בחולים שסובלים מאוטם חריף בשריר הלב, ד"ר קטיה אורבין רופאה בכירה במערך לקרדיולוגיה בבילינסון שהרצתה על מקרים של דום לב, פרופ' דוד חסדאי מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב קרדיולוגי שהרצה בנושא מיון מזורז בחולים שסובלים מאוטם חריף בשריר הלב ופרופ' דרשר מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שהרצה על פעילות המחלקה לרפואה דחופה בבילינסון ועל המעקב אחרי מטופל מרגע הגעתו למיון.

פרופ' מייק דרשר מנהל מחלקה לרפואה דחופה (מיון) בבי"ח בילינסון: "ישנה חשיבות רבה לרצף טיפולי בין הטיפול הראשוני בשטח וייצוב החולה בהעברתו לבין הטיפול במחלקה לרפואה דחופה וביחידת הטראומה בבית החולים. אחד הדגשים שניתנו על ידי במהלך הכנס היה על טיפול בפצעי דקירה. כיצד ניתן לטפל בפצועים כאלו על מנת לייצב את לחץ הדם עד להגעתם לבית החולים. בכדי שהרצף הטיפולי יהיה יעיל ונכון למטופל או לפצוע יש צורך בשיתוף פעולה בין מד"א ומחלקת הרפואה הדחופה בבית החולים. כך נוכל יחד לסייע, לטפל ולהציל כמה שיותר אנשים".

סמנכ"ל רפואה במד"א, ד"ר רפי סטרוגו: "אני רואה חשיבות רבה בפיתוח המקצועיות של הפאראמדיקים ובדגש על שמירת הכשירות באמצעות עדכונים וחידושים בתחומי הרפואה הדחופה המתעדכנים מעת לעת. יש ערך עליון לשיתוף הפעולה עם בתי החולים בהעברת ההשתלמויות המקצועיות בהשתתפות טובי הרופאים, מתוך ראייה שטיפול טרום בית החולים הוא חלק משרשרת הטיפול".

מנכ"ל מד"א אלי בין: "כשמדובר בהצלת חיים, מחובתנו כאנשי מקצוע לדאוג להיות מעודכנים בכל עת בחידושים ובתמורות של עולם הרפואה, לחדד ולרענן את הידע שרכשנו על מנת שנוכל לתת את השירות המהיר והטוב ביותר לציבור. אנו פועלים ביתר שאת בכדי להכשיר, להעצים ולפתח את ההון האנושי של מגן דוד אדום. החובשים והפאראמדיקים במד"א מצילים חיים גרידא וזה מה שהם עושים כל היום במקצועיות ובמסירות. אני מברך על הכנס המקצועי ורואה בו עוד אבן דרך ששומרת על רמתו הגבוהה של הארגון".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: