דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

הציירת הפתח תקוואית זוהר רוזנבוך מציגה תערוכה

זוהר רוזנבוך תושבת עין גנים בפ"ת היא אומנית שאוהבת לצייר - תציג את יצירותיה בתערוכה ביום שישי הקרוב.

פורסם בתאריך:


כאשר ראיתי את הציורים של זוהר רוזנבוך, התרשמתי מאד, לעיתים יש משהו מרענן בלראות ציורי אומנות ולא רק את מסכי המחשב. זוהר מציירת מכיתה ג' ומפברואר האחרון היא מוכרת את ציוריה ובחודש מרץ הקימה אתר.

כדי להבין את התמונה המלאה תרתי משמע שוחחתי עמה:

איך הגעת להיות ציירת?

בבית הספר היסודי הייתה ילדה אחת אילמת סלקטיבית (היא לא דיברה מכיתה א' עד ו'). בערך בכיתה ב' נאמר לי שהיא רוצה להיות חברה שלי ואחר הצהריים היינו יחד ורק אז היא הייתה מדברת איתי. אמנם היא לא דיברה אבל היא הייתה עילוי בציור. כבר בכיתה ב' היא הייתה מציירת ברמה של אולפני וולט דיסני. היא הייתה גאון. הציורים היו זורמים ממנה בקלות ובמהירות. מאד קינאתי בה. רציתי להיות כמוה. בכיתה ג' (אחרי כמה ניסיונות של ההורים שלי לרשום אותי לחוגים שלא צלחו) נרשמתי לסדנא לאומנות של אמן בשם אמיר אלקיים ונשארתי בחוג שלו עד כיתה ו'.  מעולם לא הגעתי לרמת הציור של חברתי, אבל נפתח לי עולם חדש ומדהים.

 העיסוק באמנות היה כל כך מעניין וכל כך חושי. ציירנו בפחם על נייר עיתון, פיסלנו בחימר, ואפילו ציירנו מודלים. אני זוכרת שציירנו פעם את אבא של אחת הבנות. שבוע אחר כך הגעתי לסדנא וראיתי שהמבוגרים ציירו מודל עירום וקינאתי בהם. (זה סיפור רצוף קנאה, בעצם. מניע מעניין ליצירה). בסופו של דבר חברתי נשארה בציורים מאד גרפיים ונאיביים, אם כי גאוניים ואני נמשכתי לכיוונים יותר ריאליסטיים. לימים גם למדתי גרפיקה ובגיל 27 חזרתי לסדנא של אמיר, אז גם התקבלתי כציירת לאגודת האמנים של באר שבע. אך עדיין לא הפכתי את זה למקצוע. למעשה עבדתי כמעט 8 שנים בסוכנות ביטוח. רק לאחרונה נפל לי האסימון שאני רוצה לעסוק במה שאני באמת אוהבת כמקצוע ואז הלכתי על זה והפכתי לעצמאית כציירת.

מה סגנון הציור שלך?

הסגנון שלי, הוא פיגורטיבי, יש מעט ציורים מופשטים, הם הרבה יותר פיגורטיבים. מאד צבעוניים, אמנם הסגנון הוא לא סגנון נאיבי, אבל יש משהו מאד נאיבי בדמויות שאני מציירת.

מה נותן לך השראה לצייר?

אני מאד אוהבת צבע, ציפורים ובעלי חיים באופן כללי והרבה מהציורים שלי עוסקים בנושא הזה, יש קבוצות בפייסבוק של צילום, כשאני רואה שם לפעמים צילומים מדהימים של ציפורים וראיתי שם פעם צילום ופשוט ציירתי ציור בהשראתו.

כיצד נולדה התערוכה ביום שישי?

התערוכה היא שיתוף פעולה עם חנות "יוצרים". פנה אלי דורון שמחונוביץ, יזם ובעל החנות, והחלטנו לעשות ביחד את התערוכה שלי בחנות. היא תיפתח ביום שישי וכנראה שתמשיך לאחריו. לדורון שמחונוביץ היו בעבר כבר כמה מיזמים, הוא ואשתו מנהלים יחד את החנות וזו חנות יצירה שאנשים יכולים לקנות בה חומרים ולהגיע לסדנאות. בלי לדעת, עוד לפני שהיה בינינו קשר פשוט נכנסתי לשם לקנות חומרים ואחר כך הוא יצר איתי קשר בפייסבוק.

האם את חושבת שבעידן של היום, ציורים ואומנות הם דבר שמעניין אנשים, שמושך אותם, שיש להם גישה לזה?

לדעתי כן וההוכחה לכך היא דווקא העובדה שאני מצאתי השראה בפייסבוק ושצעירים רבים משתמשים באינסטגרם. הפן הויזואלי מאד מעורר מבחינה רגשית.

התערוכה ביום שישי הקרוב ה15/7/16 ברחוב חיה פיינשטיין 1

האתר של זוהר רוזנבוך http://www.zoharose.com/

 

הציירת הפתח תקוואית זוהר רוזנבוך - תרבות ופנאי בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: