דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

פתח תקוה עיר של בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

אם לא תשתנה החלטת שר הבריאות תיסגר תחנת טיפת חלב בקרית סולומון כבר ביום ראשון ה-19 ליוני.

ראש העיר פנה לשר הבריאות ובו הוא מבקש לבטל סגירת שתי תחנות טיפת חלב

פורסם בתאריך:


לפני כשבועיים הודיע משרד הבריאות לעיריית פתח תקוה על סגירת תחנת טיפת חלב בקרית הרב סלומון והתחנה ברחוב בייליס, בשכונת קרול. ראש העיר איציק ברוורמן פנה לשר הבריאות הרב ליצמן באופן אישי וביקש לשנות החלטות אלו. טרם התקבלה תשובה מלשכתו של השר.

במכתבו פונה ראש העיר איציק ברוורמן לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן ומבקש  ממנו לבטל את ההחלטה לסגור שתי תחנות טיפת חלב: התחנה בקרית הרב סולומון והתחנה בשכונת קרול: "לצערנו במהלך חד צדדי ובניגוד מוחלט לעמדתנו, החליטה נפת הבריאות של פתח תקווה על סגירת שתי תחנות טיפת חלב באצטלה של ניוד עובדים וצרכים אדמיניסטרטיביים.

סגירת התחנות וניוד התושבים לתחנות רחוקות יביאו לפגיעה אנושה במתן השירות החיוני כל כך לתושבים ולצמצום שירותי קידום הבריאות, חיסונים, איתור תינוקות בסיכון והדרכה הורית. הריני פונה אליך להקפיא לאלתר את סגירת התחנות ומזמין את צוות הנהלת המשרד לבחון יחד עם הנהלת העיר את הסוגיה ולהימנע מכל צעד חד צדדי בעניין."
 

בפתח תקווה העיר החמישית בגודלה בישראל עם אוכלוסייה של למעלה מ250,000 תושבים, פועלות 11 תחנות טיפת חלב בלבד, בעיר שידוע שיש בה אחוז גבוה של פעוטות. לדברי ראש העיר תקום החודש תחנה נוספת: "רק החודש, תימסר לידי משרד הבריאות תחנת טיפת חלב חדשה, אשר נבנתה על ידי הרשות." עם זאת, עדיין נראה שקיימת מצוקה משמעותית בנושא.

מדוברות העירייה נמסר: "התחנה בקרית הרב סלומון תיסגר באופן זמני החל מיום ראשון הקרוב 19/6 עד להודעה חדשה, ואילו התחנה בשכונת קרול תיסגר החל מחודש ספטמבר באופן קבוע.

ראש העיר איציק ברוורמן פנה לשר הבריאות הרב ליצמן באופן אישי וביקש לשנות החלטות אלו. טרם התקבלה תשובה מלשכתו של השר."

אם לא תשתנה החלטת שר - פתח תקוה עיר של בריאות בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: