דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

 אלכסנדרה לוקטיבה תושבת פתח תקווה חגגה גיל 102

לכבוד יום הולדתה, ביקרנו את אלכסנדרה לוקטיבה בבית אבות סיעודי "נאות גיל רם" בפתח תקווה. אלכסנדרה סיפרה לנו על החיים ושיתפה אותנו בסוד לאריכות ימים ולבריאות טובה.

פורסם בתאריך:


אלכסנדרה לוקטיבה חגגה לפני כשבוע יום הולדת 102, היא, מספרת על החיים ממרום גילה וניסיונה ומשתפת אותנו בסודות הקטנים לחיים ארוכים.

אלכסנדרה מתגוררת היום בבית אבות סיעודי "נאות גיל רם" ברחוב פינסקר פינת מבצע קדש, היא הגיעה לשם לפני כ - 4 שנים ולמרות ההגדרה כי היא סיעודית היא מתהלכת עם תמיכה, צלולה ומתפקדת עצמאית ברוב הפעולות.

הצטרפנו לשולחן יום ההולדת שהצוות הכין לאלכסנדרה, שכלל כיבוד, עוגה וקישוטים  והיא בהחלט נראתה שמחה ומודה לכולם על הטיפול המסור.

קיימנו עם אלכסנדרה שיחה שתורגמה על ידי האחות אירנה, אחראית המחלקה בחדרה.

היא מספרת ש נולדה בשנת 1917 בכפר נובו ניקולסק במחוז סטלינגרד, בת להורים שהיו חקלאים, עם 3 אחים גדולים ממנה.

למרות שהייתה הקטנה בין הילדים עבדה בשדה ומשק ועזרה לקיום המשפחה. אחרי לימודים בבית הספר היסודי והתיכון התקבלה והחלה ללמוד רפואה, אולם מלחמת העולם השנייה שיבשה את התוכניות המשפחתיות.

אלכסנדרה הפכה לאמא, נולדו לה שני ילדים ובעלה נהרג במלחמה והיא נשארה לטפל בילדים ביחד עם ההורים.

כאשר הילדים קצת גדלו אלכסנדרה החלה לעבוד בחברת הרכבות. היה לה תפקיד אחראי  בחברת הרכבות היא עסקה בתכנון מסלולים ותזמון הרכבות.

אלכסנדרה יצאה לפנסיה אחרי 34 שנים בחברת הרכבות והצטרפה לבתה שעלתה לישראל.

אלכסנדרה מספרת: "גם אחרי הפנסיה המשכתי לעבוד, עבדתי בגידול הנכדים ועזרתי לכולם."

מהו הסוד של אלכסנדרה?

לפי מה שאלכסנדרה מספרת, אחד הסודות שלה זה להיות כל הזמן בתעסוקה ובעלת משמעות.

אלכסנדרה מקפידה כל הזמן על לוחות זמנים, שגרת תעסוקה ופעילות.

אבל לא מספיק פעילות היא מוסיפה, אורח חיים בריא והוא מתחיל בתזונה, צריך לאכול מעט, לא כל מה שרואים מכניסים לפה, עודף משקל ותזונה לא מאוזנת יוצרת בעיות ומחלות.

אלכסנדרה מקפידה לאכול הכל אבל לשמור על משקל גוף.
 

 עצה נוספת לחיים ארוכים להיות בקשר חברתי היא מוסיפה: "הבדידות מכניסה לדיכאון וזה מזיק לבריאות".

עד היום היא מקפידה לדבר עם כל הנכדים והילדים ולהיות מעודכנת כל הזמן לגבי מה שקורה במשפחה ולגבי גם אלו החיים רחוק מעבר לים (אחד הנכדים עבר לגור בקנדה והוא מתקשר כמה פעמים בשבוע. במהלך השיחה היא מקבלת טלפון מקרובת משפחה ומדברת בטלפון הנייד.

אלכסנדרה  ממשיכה לראות טלוויזיה ולהשתתף בפעילות תעסוקה ולדבר עם הצוות. כאן היא מוסיפה ומספרת עד כמה הטיפול של הצוות והמקום מכבד וטוב, בכל מה שקשור לטיפול ובעיקר לצוות הרפואי ולרופאה האחראית ד"ר לודמילה ולאחות אירנה.  היא משבחת ואומרת שתמיד יש אוזן קשבת ומעבר לטיפול יש עם מי לדבר.

השבוע עם חגיגות יום הולדת למדינה, אלכסנדרה מאחלת הרבה שמחה ובריאות לכל האזרחים הוותיקים בפתח תקווה. 


 

 

 

 אלכסנדרה לוקטיבה תושבת פתח תקווה - קהילות בפתח תקווה

נכתב על ידי

מני ארוך

מני ארוך, מורה לשל"ח ואקולוגיה. נשוי ואב לשלוש בנות קצינות בצבא, מוסמך M.A מנהל ציבורי וקידום בריאות בווינגייט. 22 שנות שרות צבאי בקבע מהם 14 שנים בדרגת סגן אלוף בתפקידי מטה והדרכה. פעיל בתחומי זכויות אזרחיות, בריאות הסביבה חינוך וספורט. משתתף ומתאמן קבוצת טריאתלון זכה להישגים מרשימים בליגה. עסק בגריאטריה וניהל מוסד סיעודי בפ"ת יותר מעשור.

arochm@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: