דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

המאבק בהקמת קרוואנים לילדי גן חרדי בביה"ס פיק"א: העירייה החליטה למצוא מקום חלופי להעברת ילדי הגן

פורסם בתאריך:


תושבי מרכז העיר והורים מביה"ס פיק"א פנו למבקר המדינה לגבי 4 קרוואנים לילדי גן חרדים שיוקמו בביה"ס. במכתב ששלחו בית ספר פיק״א למשרדי הממשלה ולמשטרה הם כותבים:  "בהיותו בית הספר החילוני הראשון בארץ, לא מוכן לשתף פעולה עם נתינת עוד כח למגזר החרדי על גב החילונים ולהכניס לתוך שטחו את החינוך החרדי." העירייה: למרות שנושא העברת הקרוואנים באופן זמני למשך שלושה חודשים תואם עם מנהלת בית הספר ונציגי ההורים, העירייה החליטה למצוא מקום חלופי להעברת ילדי הגן.

לאחר מאבק של ועד הורי בית ספר פיק"א, העירייה קיבלה החלטה שלא להקים ארבעה קרוואנים לכ-100 ילדי גן חרדיים כפי שתוכנן.
ההחלטה באה לאחר שהנהגת ההורים של בית ספר פיק"א איימו שלא לפתוח את שנת הלימודים הקרובה בעקבות כוונת העירייה להקים לא פחות מארבעה קרוואנים עבור גני ילדים לילדי המגזר החרדי. ההורים העלו בשני מכתבים שנשלחו למבקר המדינה, למשרד החינוך, משרד הפנים ולמשטרה - סדרה של טענות כלפי התנהלות העירייה בנושא ולגבי התכנון להקים גני ילדים למגזר החרדי בבית ספר החילוני הראשון בישראל.
אביו של ילד בבית הספר וחבר התנועה הציבורית "האמת הגסה" מסר ל"פ"ת עכשיו":

"על פי נתונים לא רשמיים עיריה חזרה בה מהקמת הקרוואנים לאחר מאבק עיקש בעניין הפלילי הזה.
אנחנו גם מצפים מהעירייה למלא את כל מה שהובטח לבית הספר "פיקה". בסך הכל, אנחנו משלמים מסים לשכרם של עובדי העירייה. והם עובדים בשבילנו, לא להיפך!"
 

הפרשה החלה כאשר הורי הבית ספר שלחו מכתב חריף לכל הגורמים הרלוונטים ובהם מבקר המדינה, משרד הפנים ומשרד החינוך: 

שלום רב,

ברצוננו לעדכן אתכם כי יש כוונה בשנה הקרבה, להכניס לשטח בית הספר שלנו קרוואנים עם ילדי גן חרדים, מה שיקטין את שטח בית הספר ויבטל את רעיון הגינה שתוכננה עבור ילדי בית הספר. כיוון שהחרדים מגיעים מכל קצווי העיר, יותר מכוניות ימלאו כל יום את הרחוב הקטן והעמוס גם ככה.

ילדי הגן ירעישו מתחת לחלונות של ילדינו ויפריעו לפעילות השוטפת של בית הספר.

ילדי גן חרדים אינם מתאימים לא באמונות שלהם ולא בגיל שלהם להיות צמודים לילדי בית הספר.

בית ספר פיק״א, בהיותו בית הספר החילוני הראשון בארץ, לא מוכן לשתף פעולה עם נתינת עוד כח למגזר החרדי על גב החילונים ולהכניס לתוך שטחו את החינוך החרדי.

במקום שבית הספר יוערך ויתוחזק כראוי לבית ספר שאוחז בהיסטוריה רבת שנים, מה שקורה זה בדיוק ההפך. הרשויות ממשיכות לגזול משטחו ולהחליש אותו (בעבר בנייני השירות הפסיכולוגי ומת״י היו שייכים לפיק״א ונגזלו)

אנחנו פונים לעיתונות ונלחם בכל דרך אפשרית

ברצוננו להודיע שאם אכן יוצבו הקרוואנים עם ילדי הגן החרדים, בניגוד להסכמתינו, נאלץ להשבית את בית הספר בתחילת השנה.

נשמח שמי שמוכן ויכול יציין זאת ויצטרף למאבק אקטיבי.

מאיתנו

הנהגת הורי בית ספר פיק״אהיום (שני) ועד ההורים בצירוף תושבי מרכז העיר פנו למבקר המדינה:

שלום רב,

ברצוננו לעדכן אותך כי יש כוונה בשנה הקרבה, להכניס לשטח  בית ספר פיק״א בפתח תקוה, ארבעה קרוואנים עם ילדי גן חרדים. ללא כל התייעצות עם ההורים וללא הסכמתם.

השתלטות זו תקטין את שטח בית הספר ותבטל לחלוטין את תוכניות  עבור ילדי בית ספר פיק״א.

כיוון שילדים אלו מגיעים מכל קצווי העיר, יותר מכוניות ימלאו כל יום את הרחוב הקטן והעמוס גם ככה.

ברחוב זה יש עוד שני בתי ספר של בית יעקב, יסודי ותיכון, אליו מגיעים תלמידות מרחבי העיר ומערים סמוכות עם הסעות והרחוב עמוס ופקוק גם ככה כל בוקר.

ברור שאם יוספו עוד כ-100 ילדי גן יתווספו עוד הסעות ועוד רכבים לרחוב הקטן.

ילדי הגן ירעישו ויפריעו לפעילות השוטפת של בית הספר.

תוכנית הלימודים שלהם שונה מאוד מתוכנית הלימודים של ילדי כיתות היסודי ואין תאימות בשעות הפעילות.

ילדי גן חרדים אינם מתאימים לא באמונות שלהם ולא בגיל שלהם להיות צמודים לילדי בית הספר.

גזל חלק מבית ספר פיק״א מצטרף לגזל קודם, חלק מהמבנים של פיק״א נלקחו עבור השירות הפסיכולוגי ומת״י לפני מספר שנים, הוגדר שזה באופן זמני. שטחים אלו לא חזרו לשימוש בית הספר מאז. כרגע גם שטחים אלו מיועדים בהמשך עבור המגזר החרדי ושוב לעמותות פרטיות שהשתלטו על שטח בחסות העירייה בלי הקצאה.

מעבר לאמור מדובר כאן גם בהתנהלות לא חוקית ואף פלילית של עיריית פ"ת שרומסת ברגל גסה את החוקים ואת הזכויות שלנו כאזרחים.

המבנים שהעירייה שמה בשטח בית הספר מיועדים לגנים פרטים של עמותות של החינוך החרדי. כידוע העברת שטח או מבנה ציבורי לעמותה פרטית מחייבת נוהל הקצאות מה שהעירייה לא עושה במקרה זה. נבהיר שאין זו הפעם הראשונה שהעירייה מתעלמת מנוהל הקצאות וכבר ב 2010 יצא דוח חמור של מבקר המדינה בנושא על עיריית פ"ת ומאז המצב החמיר וניתן לתת דוגמאות רבות.

בנוסף העירייה מבזבזת גם כספי ציבור בניגוד לחוק.

העירייה משקיעה מיליונים בהצבת המבנים וחיבורם לתשתיות והכשרתם, כאשר ידוע שוב שזה לטובת עמותות פרטיות שכידוע העברת כספים לעמותות כאלה צריך להיות דרך נוהל תמיכות. ושוב העירייה עוקפת את הנוהל ומעבירה תמיכה עקיפה בניגוד לחוק.

כל זה מקבל רייח רע של חשד לשוחד פוליטי שבו העירייה בלחץ השותפים מיהדות התורה בקואלצייה של ראש העירייה מקבלים שטחים וכספים בניגוד לחוק תמורה לתמיכה פוליטית. אנחנו יודעים גם שעדיין אין התרי בניה ולא בטוח שמבחינה תיכנונית/ הנדסית ניתן להוציא הייתר בנסיבות האמורות אך כאמור העירייה מתעלמת.

נוסיף כי הכל נעשה בשטח של בית ספר ובלי ליידע את משרד החינוך שמימן את בניית בתי הספר בעבר. משרד החינוך עצר כבר בעבר לעיריית פ"ת תקציבים לבניית מוסדות חינוך בגלל שהעירייה העבירו מבנים של חינוך לעמותות פרטיות בניגוד לחוק ובכך העירייה גם מעלימה מידע ממשרד החינוך ומסכנת את הזרמת התקציבים לבניית מוסדות חינוך לתושבי פ"ת.

הפקרות אחת גדולה.

נא טיפולך בהקדם ועצירת החרפה.

תושבי מרכז העיר והורים מפיקא

תנועת ה"אמת הגסה" פרסמה סרטון בנושא:

תגובת דוברות העירייה

למרות שהעברת הגנים הזמניים נעשתה בהסכמתה המלאה של מנהלת בית ספר פיק״א, העירייה נעתרה לבקשת ההורים והחליטה שלא להעביר את כיתות הגן למתחם בית הספר. לכיתות הגן יימצא מקום חלופי אחר.
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: