דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

פרשת השבוע בפתח תקווה

פרשת השבוע

פרשת השבוע "בשלח: (שבת שירה )

"ויט משה ידו על הים ויולך ה' את הים ברוח קדים עזה כל הלילה וישם את הים לחברה ויבקעו המים".

פורסם בתאריך:


דעו שבשעה שהתקרבו השבטים לשפת הים נכנסו השבטים לוויכוח גדול. כל שבט היה אומר "אני רוצה להפיל עצמי ראשונה לתוך הים", ובשעה שהיו מתדיינים זה עם זה קפץ שבט בנימין והטיל עצמו לתוך הים לפני כולם. גדולי יהודה התחילו לזרוק עליהם אבנים שכן כל השבטים כולם היו ראויים לשכר טוב. שבט בנימין שקידש את ה' והטיל עצמו לים תחילה זכה שהשכינה הייתה שרויה בחלקו, כי בית המקדש נבנה בחלקו של בנימין. גם שבט יהודה בשל כך שרב עם בנימין על שהקדים אותו זכה למלוכה. כי המלכות יצאה משבט יהודה, וכל שבט אמר איני יורד תחילה לים וכאשר נראה את שאר השבטים יורדים נרד גם אנחנו.

קפץ נחשון בן עמינדב והטיל עצמו לים ושבטו קפץ אחריו - ואחריהם קפצו כל השבטים. צעק נחשון ואמר: "הושיעני ה" כי באו מים עד נפש" ולכן זכה יהודה למלכות כי נחשון היה משבט יהודה.

ומשה עמד בתפילה, אמר לו הקב"ה: "בניי עומדים בים להיטבע ואתה מאריך בתפילה?" אמר לו משה: "וכי מה אני יכול לעשות". אמר לו הקב"ה: "נטה ידך על הים ובקעהו". אז נטה משה את ידו ונשב הרוח ונכנסו לתוך הים עד שאפם כבר לא היה בחוץ כדי לנשום וכל גופם היה בתוך המים כדי לקיים את ציווי ה" שהאמינו בו.

ומי הים קפאו ונעשו כקירות כל אחד באורך שלוש מאות מיל, לשני צדיהם כדי להגן עליהם. ועמוד האש ועמוד הענן היו מלפני ישראל ובאופן זה היו בטוחים מאויביהם. משה רבנו נשאר עומד בסוף. הים נשאר חצויי עד שכל בנ"י עברו. אילו עמד משה בראש יתכן שהיו ניצלים רק אלו שהיו קרובים לו ואלו שעמדו בסוף היו טובעים. כי רובם היו מחוסרי תורה ומעשים טובים . ולכן עמד בסוף כי בוודאי לפני שיעבור הוא לא יעזו המים לחזור למקומם.  

פרשת השבוע "בשלח: (שבת שירה - פרשת השבוע בפתח תקווה

נכתב על ידי

שימי מלחי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: