דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

מופע על חייו ויצירתו של ההומוריסט אפרים קישון

נערך באולם "יד לבנים" בפתח תקווה.

פורסם בתאריך:    נכתב על ידי: אברהם פלד


 ביוזמת עו"ד אלי אשרי, יו"ר ארגון ותיקי ההגנה בפתח תקוה, נערך באולם "יד לבנים" מופע מיוחד  על חייו ויצירתו של ההומוריסט, הבימאי, היוצר והפובליציסט אפרים קישון ז"ל. המופע הועלה על ידי  בנו הבכור, הווטרינר ד"ר רפי קישון,

 ביצירתיות, בהומור, בשנינות ובחדות העלה רפי קישון פרקים נבחרים על הביוגרפיה של אביו, כולל קטעים שהוקרנו על גבי מסך, מתוך מבחר מיצירותיו הידועות של אפרים קישון, "סלאח שבתי" "ארבינקא" "תעלת בלאומילך" ועוד. בין היתר סיפר רפי קישון על הצלתו המופלאה של אביב  במחנה עבודה בהונגריה, בזכות מומחיותו במשחק השחמט ששבה את ליבו של מפקד המחנה.

 עוד סיפר על הצלה נוספת, על ידי מכר נוצרי שהוגדר לאחר מכן חסיד אומות העולם.

 בקטע  שהוקרן מתוך התוכנית "חיים שאלה", על ידי המנחה של התוכנית, עמוס אטינגר ז"ל,  ערך  המנחה מפגש באולפן בין אפרים קישון לבין מצילו שהגיע במיוחד למפגש.

 "זו הפעם הראשונה והיחידה שראיתי אה אבי בוכה", אמר רפי קישון.

 עוד סיפר רפי קישון כי עם עלייתו של אביו לארץ,  התבקש לומר את שמו אז- פרנץ קישהונט, ואז אמר לו פקיד העלייה – "אין דבר כזה". וכי מעתה יהיה שמו אפרים קישון, ואביו קיבל  את  ה"גזירה".

היכרותו ושיתוף הפעולה רב השנים של אפרים קישון עם השחקן חיים טופול, החלו במפגש מקרי של קישון במשרדי עיתון בו כתב בתחילת דרכו עם השחקן הצעיר שעבד אז כפועל דפוס. משם החל שיתוף פעולה פורה עם טופול בסרטים שכתב וביים קישון ובמערכונים שכתב עבור להקת "הנחל", "במל ירוק", הגשש החיוור", וכמובן- הסרט הבלתי נשכח "סלאח שבתי " שזכה לתפוצה המונית  בארץ ובחו"ל, והיה מועמד לפרס "אוסקר".

 סרטים נוספים בבימויו של קישון  זכו בפרס "גלובוס הזהב". הקהל הרב שגדש את האולם, נהנה להיזכר בקטעים מתוך סרטי קישון  שבהם צפו לפני שנים רבות.

 פתח והנחה את המופע  עו"ד אלי אשרי, שהדגיש כי  במסגרת  הפעילות  השוטפת של חברי הארגון החליט  כי הפעם, בימים קשים אלו, להעלות דווקא מופע רווי הומור, להקלת על מצב הרוח הירוד של כולם.

 במופע נשאו דברי ברכה ראש העירייה, רמי גרינברג, ומזכיר הארגון, יגאל ברגמן, שהודיע על פרישתו מתפקידו מסיבות אישיות.

 חתם בדברי ברכה סגן יו"ר הארגון,  ההיסטוריון הצבאי ד"ר חיים מייטליס, תושב העיר, שאיחל החלמה לכל פצועי צה"ל, והשבת כל החטופים במהרה לבתיהם.

 המופע ננעל בשירת "התקוה."מופע על חייו ויצירתו של - תרבות ופנאי בפתח תקווה

נכתב על ידי

אברהם פלד

עיתונאי, לשעבר ידיעות תקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות. דובר ההסתדרות במרחב פתח תקוה, ראש העין ואריאל

[email protected]

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: