דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

"מילים ואומנות" תערוכה קבוצתית ייחודית בפ"ת

לקראת חודש הספר העברי תיפתח התערוכה ביום חמישי 30.5.24 בגלריית בית אמרגד בפתח תקוה

פורסם בתאריך:


לקראת חודש הספר העברי תיפתח ביום חמישי 30.5.24 בגלריית בית אמרגד בפתח תקוה תערוכה קבוצתית ייחודית בשם "מילים ואומנות" (אוצר: עו"ד אבי ברנע), שבה משתתפים אומנים ואומניות שהם/ן גם סופרים ומשוררים. באירוע תהיה אפשרות לרכוש בגלריה את הספרים של האומנים והאומניות

לקראת חודש הספר העברי תיפתח ביום חמישי 30.5.24 בגלריית בית אמרגד בפתח תקוה תערוכה קבוצתית ייחודית בשם "מילים ואומנות" (אוצר: עו"ד אבי ברנע), שבה משתתפים אומנים ואומניות שהם/ן גם סופרים ומשוררים: אלחנן גבריאלי, בתיה פימה, ד"ר אורנה אוריון, חבצלת מאיר, עידו אילן, ליקה אנקונינה, ענת דור, ריבי בדיחי, יהורם גלילי, עו"ד אבי ברנע ואודליה יהודיין.

בערב הפתיחה של התערוכה יופיע הפסנתרן יונתן ניצן, הידוע בגרסאותיו החדשניות והרעננות לשירי ארץ ישראל מוכרים ואהובים, בוגר התוכנית האקדמית לנגני ג'אז מצטיינים בשיתוף הניו סקול בניו-יורק ובעל תואר מהאקדמיה למוזיקה בירושלים המופיע בארץ ובחו"ל הן כסולן והן כמנהיג ההרכב "Nizan Trio" המבצע את יצירותיו המקוריות. באירוע יהיה כיבוד קל, ותהיה אפשרות לרכוש בכניסה לאולם הגלריה את הספרים של האומנים והאומניות המשתתפות בתערוכה. התערוכה תוצג במשך החודשים יוני ויולי. שעות הפתיחה של הגלריה: ראשון עד חמישי – 10:00-18:00, שישי – 10:00-13:00.

אוצר התערוכה, עו"ד אבי ברנע, מגלה כי הרעיון לתערוכה צץ במוחו בעקבות שיחות שניהל עם אומנים ואומניות שהשתתפו בתערוכה הקודמת "תמונת הניצחון שלי" שהוצגה בבית אמרגד, ואז גיליתי שהם גם סופרים ואומנים. כך החלטתי לחבר בגלריה בין עולם השירה לעולם הספרות. כשאני קורא אני מדמיין תמונות, וכשאני מתבונן בתמונות של אומנים הן הופכות במוחי למילים. החלטתי להעיר את הניצוץ הקטן הזה ולשלב בתערוכה זו את השירה והספרות עם האומנות"

עו"ד אבי ברנע כתב את הספר "חתול רחוב", ובימים אלו כותב את ספרו השני "צופן ברנע" על חקירות בתחום האומנות. הוא מתמחה באיתור יצירות אומנות ונכסים שנגזלו בתקופת עליית הנאצים, ובעיקר בתקופת מלחמת העולם השנייה, לצורך השבתן ליורשים החוקיים. למשרדו הצלחות רבות בתחום זה בארץ ובעולם. ברנע: "אני מאמין בלהיות אומן רב תחומי, כי זה מאפשר לי להתבטא ולהתפתח במגוון רחב של תחומים ולהעשיר את עולמי הפנימי. היכולת לשלב בין תחומים שונים נותנת לי פרספקטיבה רחבה ועמוקה יותר על החיים ומאפשרת לי ליצור חיבורים מפתיעים ומעניינים בין עולמות שלכאורה נראים רחוקים זה מזה. כך אני מצליח למצות את הפוטנציאל האישי שלי בצורה המלאה ביותר. עורך דין, חוקר, מנטורינג, תלמיד נצחי ואומנות המאפשרת לי להתחבר לרבדים עמוקים יותר של עצמי ולשתף את עולמי הפנימי עם אחרים. בכך שאני משלב את כל עולמות אלו אני מרגיש שאני ממצה את הפוטנציאל שלי בצורה המלאה ביותר. זו דרכי להיות אומן רב תחומי ולהשפיע על העולם בדרכים רבות ושונות".

אלחנן גבריאלי, בן 56, איש משפחה, טכנאי שיניים במקצועו ויזם כל חייו, עבר בגיל 45 תאונת אופנוע קשה מאוד. למרות הקושי והאובדן הוא החליט לבחור בחיים ולצאת לדרך חדשה, תוך כדי שהוא מעצים ועוזר לאלו שזקוקים לכוחות ולתמיכה. סיפור חייו המטלטל מופיע בספרו "בוחר בחיים" (הוצאת ספרי ניב).

יפית סרנגה, יוצרת בפילוסופיה ובאומנות, היא מחברת ספר העיון "וחך, אוכל יטעם לו" (הוצאת צמרת) העוסק במוסר ותעשיית בעלי החיים בעידן המודרני. תחומי העניין שבהם היא עוסקת הם: פילוסופיה, אומנות ושיווק. סרנגה: "שלושת תחומים אלו משתלבים ושזורים בי, כאשר אני משתמשת בכל הכלים שברשותי וביכולותיי להנכיח את השקפת עולמי בניסיון לעורר שינוי מהותי בעולם. בעבודתי אני מתמקדת בעיקר באתיקה, תחום העוסק באופי האנושי ובדילמות מוסריות הרלוונטיות לעידן המודרני. באמצעות שיח פילוסופי אני מציגה גישה ביקורתית העוסקת במהות המוסריות ובביצוע הערכות מוסריות".

אודליה יהודיין היא אומנית בינתחומית אוטודידקטית. עבודותיה מופשטות ומשלבות ציור, צילום ועיבוד דיגיטליMIX MEDIA  בדגש על שילוב חומרים בדו-ממד, תלת-ממד ו-MADE .READY שיריה מתכתבים עם נפש האדם, סודותיה, אהבת הבורא והבריות.

ענת דור עסקה רוב חייה בחינוך והוראה. היא NLP TRAINER, מרצה ומנחת סדנאות. היא לימדה תנ"ך בבית ספר תיכון בירושלים, ומזה 15 שנה היא מלווה אנשים ב-N.L.P – לבני נוער, למנהיגות וחוסן אישי בנושאים כמו: טראומות, חרדות, כעסים, תהליכי שינויים והרזיה מהראש. היא מלווה סטודנטים עם בעיות קשב וריכוז במכללה למורים דוד ילין בירושלים. במעבר מהוראה לליווי רגשי היא כתבה את ספרה "חוכמה השבוע – אסטרטגיות של NLP בהשראת פרשות השבוע" (הוצאת מדיה 10), המציג שתי גישות המכוונות להצלחה בחיים.

חבצלת (חבצי) מאיר, ילידת הארץ ובת למשפחה שורשית, אוהבת מאוד אדם, מוזיקה, טבע צרוף ופרחים. לדבריה, הדרכים שבהן פסעה והבחירות שבחרה גרמו לטלטלות נפש עזות וגם להארה גדולה. "לאורך מסע בן 73 שנים הגעתי לצומת שבו נפרצו חומות היצירה, עטופות באופטימיות ססגונית. לקח לי שנים להבין שהמילים הטובות והיצירה הנובעת מהלב, זאת הנמצאת בחרכי הנפש המיוסרת, הן יודעות לנחם ולחמול, פורטות על נימי הנפש ומעבירות את האמת הפנימית שלי", היא אומרת.

ד"ר אורנה אוריין היא אומנית, חוקרת וסופת החיה בקיבוץ ברור-חיל שעוטף עזה. היא פועלת במרחב האומנות החזותית כאומנית ומציגה בארץ ובעולם תערוכות. היא שימשה מרצה בסמינר הקיבוצים לחינוך יצירתי, שילוב אומנויות בהוראה ולאומנות פמיניסטית. היא פרסמה מספר ספרים ובהם: "דם גופך" (הוצאת רסלינג) שהוא מחקר הדוקטורט שלה העוסק באמנויות הבזות שבמערב, שפרצו אל שדה האומנות כשהציגו את גופן על הפרשותיו, דמיו ותשוקותיו. היא כתבה את הפוסט-דוקטורט בנושא שמאניזם פסיכדלי בספר "כוס התה שלך" (הוצאת פרדס) שבו תיארה את מסעה לפאתי הג'ונגל בצפון פרו לטקסי איואסקה עם שמאנים בספר "מסע פנים-חוץ: שילוב אמנויות בהוראה" (הוצאת מגנס-אקדמון). היא פרסמה את ספר הילדים "הבובה טטי" (לביא אינטיפרייז) ואת הספר "רם והבופלו הגדול" (הוצאת צמרת).

ליקה אנקונינה, תושבת רמות מאיר, היא כותבת ויוצרת, אחות אונקולוגית ומלווה מטופלות עם סרטן שד במסען. היא מטפלת הוליסטית רגשית ומלווה נשים לעבר גילוי ומימוש העוצמות האמיתיות האדירות שלהן. אנקונינה: "לפני ארבע שנים יצאתי למסע חיי, אולי המסע החשוב ביותר שאדם יכול לצאת אליו – מסע לתוך עצמי. מסע שהתחיל מכאב בלתי נסבל וחושך תהומי, שלא השאירו לי ברירה אלא להתעורר. כך מצאתי את עצמי רוקדת מחדש את הדרך אליי. המילים החלו לזרום ממני בקלות, בלי מחשבה. הרגשתי ככלי שהן עברו דרכו. המילים התחברו למשפטים, המשפטים לבתים והבתים לטקסטים שיריים לא מתנצלים המספרים על התפקיד החשוב של הכאב במסע חיינו".

בתיה פימה, מציירת ויוצרת, היא קונדיטורית, מאמנת כושר וריקוד וגננת בעלת תואר ראשון. מגיל 17 החלה לסבול מהפרעת אכילה וכיום נמצאת באשפוז יום ונלחמת בכל הכוח בעזרת המילים הכתובות, הציורים והפיסולים. "ניסיתי והצלחתי לבטא ולקשר את התמודדותי עם הפרעת האכילה, הבדידות, העומס, הרווקות המאוחרת ועוד. אם אצליח לגעת ולעודד מישהו בעזרת האומנות והמילים ולתת תחושה שהוא לא לבד באתגרים שלו – זה היה שווה כל כאב וכל שיעור שעברתי בחיים. אני אוהבת לתת ביטוי לרגשותיי בעזרת דימויים שאני יוצרת מהדמיון, ומשתמשת בחומר, הצורה, בצבע ובמרקמים שמתכתבים לי עם התחושות".

יהורם גלילי הוא משורר, סופר, צלם, עורך ספרותי ולשוני, מו"ל ואיש תקשורת. צילומים אומנותיים שצילם ואיורים של האומניות גבי קזן ומיטרה אריאלי מודפסים על קנבס בשילוב שירים שנכתבו בסגנונו הייחודי ופורטים על נימי הנפש, ומוצגים בגלריות רבות ברחבי ישראל, כולל ברוצ'סטר שבמדינת ניו-יורק.
הוא נשוי לאיריס ואב לקסם, שחק, שקד והלל, נולד בפתח תקוה וגדל בראשון לציון. ספר השירה הראשון שלו "פוטו מלחמה" (הוצאת ארגמן מיטב) זכה במענק מאקו"ם, קיבל חשיפה תקשורתית נרחבת ולאחרונה יצא לאור במהדורה חדשה הכוללת שירים שנכתבו ואיורים לאחר השבעה באוקטובר. בימים אלו עובד על אלבום שירים מ"פוטו מלחמה" שהולחנו והוקלטו ע"י שישה מוזיקאים ומוזיקאיות, על ספר השירה השני "גלי חלומותיי" (הוצאת כתב), שזכה במענק מהקרן ע"ש יצחק לייב ורחל גולדברג, קרן קימת לישראל, ועל ספר שירה שלישי בשם "מוזיאון אורבני".


 


 

 


 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: