דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בנייה ונדל"ן בפתח תקווה

בנייה דירות בפתח תקווה, נכסי נדל"ן, תמ"א, פרויקטים בעיר

22 חודשי מאסר למעלים מס בשווי כ-2.7 מיליון ₪

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר על בעל חברה לעבודות בניה. צילום להמחשה.

פורסם בתאריך:


בית משפט השלום בפתח תקווה גזר על אמיר אפריג, בעל חברה לעבודות בניה, שנה ו-10 חודשי מאסר בפועל. אפריג הורשע בעבירות של ניכוי תשומות באמצעות חשבוניות פיקטיביות וניכוי ללא תיעוד, בסכום מס כולל של2,704,481 ₪ וכן עבירה של הכנת פנקסי חשבונות כוזבים.

הנאשם הורשע בקיזוז מסמכים הנחזים לחשבוניות מס, וזאת מבלי שבוצעו העסקאות המתוארות במסמכים אלו. בעזרת קיזוז החשבוניות הפיקטיביות, הנאשם התחמק מתשלום מס בשווי של 969,493 ₪. בנוסף, ניכה הנאשם במספר דוחות תקופתיים מס תשומות בסך 1,734,988 ₪, וזאת מבלי שיש לגביהם מסמכים. 

בשלב הטיעונים לעונש טענה נציגת המדינה שיש להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל, הן בעקבות העובדה שנאשם לא השיב לקופת המדינה את הכסף שנגרע ממנה כתוצאה מפעולותיו, והן בעקבות הפגיעה בערכים חברתיים. לדבריה: "הערכים החברתיים שנפגעו במעשיו של הנאשם – הקופה הציבורית; הבטחת קיומה של מערכת גביית מיסים תקינה המושתת על דיווחים מסודרים למנהל מע"מ; הבטחת האמון בין הציבור לשלטון ושוויון בנטל תשלום המס… לעבריינות מס תוצאות הרסניות על המשק והכלכלה, וחומרתן אף נובעת בשל הקושי הרב בחשיפתן".

כב' השופט ארז מלמד ציין בגזר הדין כי "במעשיו פגע הנאשם בערכים של שוויון בנשיאת נטל המס, בפעילות רשויות המס וכן בקופה הציבורית ובכך במשק ובכלכלת המדינה. בשל חומרתן של עבירות המס והקושי שבחשיפתן, נקבע כי העונש ההולם אותן הוא מאסר בפועל של ממש... מעשיו של הנאשם בוצעו בשיטתיות ותוך תחכום, על פני תקופה ממושכת".

רשות המסים יוצגה בתיק ע"י עוה"ד נטלי קצביאן מהיחידה המשפטית במחוז מרכז, בתיק שנערך על ידי מחלקת חקירות במע"מ באר שבע. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: