דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בחירות לעירייה 2024 בפתח תקווה

בחירות 2024 לראשות העירייה ולמועצת העירייה. המועד נקבע בשל מלחמת חרבות ברזל

גנאדי בורשבסקי פנה ללה"ב 433 בטלו את צו איסור הפרסום בחקירות גרינברג

חבר מועצת העיר והמועמד לראשות העיר מתכוון לעתור לבג"ץ אם המשטרה לא תיעתר לבקשתו.

פורסם בתאריך:    נכתב על ידי: אסף פרידור


חבר המועצה ויו"ר ועדת הביקורת המתמודד לראשות העיר גנאדי בורשבסקי פנה באמצעות עו"ד עומרי שגב ליחידת לה"ב 433 במשטרה בבקשה להסיר את צו איסור הפרסום בחקירות ראש העירייה רמי גרינברג ולחשוף פרטים עדכניים אודות החקירה.

לפרטים אלו חשיבות מכרעת לקראת הבחירות לראשות העיר הקרובות.
הפנייה למשטרה היא חלק מסדרה של פעולות שבכוונת בורשבסקי לנקוט ובהם עתירה לבג"צ כדי להוציא את המידע לאור ולהביאו לידיעת תושבי העיר.

כזכור, גרינברג חשוד בביצוע שורת עבירות שחיתות, לצד עיכוב חשודים נוספים. במקביל לזימונו לחקירה, המשטרה הטילה אז צו איסור פרסום.

יותר מחצי שנה חלפה מאז והמשטרה מאריכה שוב ושוב את צו איסור הפרסום, כך שהמידע שזכות הציבור לדעת ונוגע לו במישרין, נותר חבוי מעין הציבור.

ההתפתחות בחקירה הגיעה לאחר החקירה שנמשכה כשנה והפכה לגלויה באוגוסט 2022, שמנהלת יאח"ה (היחידה לחקירות הונאה) בלהב 433 בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. לאורך תקופה זו מלבד מרסיסי מידע ושמועות, לא ניתן אף מידע לציבור.

ככל שעובר הזמן ואנו מתקרבים למועד הבחירות, המידע על ההתפתחות בפרשה הופך לקריטי ולהכרחי על מנת שיותר מ-260 אלף תושבים יוכלו לקבל החלטה מבוססת ומושכלת בבואם לבחור במועמד המועדף עליהם לראשות העיר.


המידע אודות ההתפתחות בפרשה הוא משנה משחק (game changer). 

כאמור חבר המועצה המתמודד לראשות העיר, גנאדי בורשבסקי פנה ליחידת לה"ב 433 בבקשה לחשוף את הפרטים ביחס להליכים הפליליים נגד ראש העירייה רמי גרינברג, בפנייתו של בורשבסקי ללה"ב 433 נכתב:

"כידוע, ראש עיריית פתח תקווה, מר רמי גרינברג מצוי בהליכים פליליים בשל חשדות חמורים בגין עבירות מתחום טוהר המידות.

 לפי הידוע למרשי, הוגשה בקשה מטעם היחידה החוקרת לאיסור פרסום

בנוגע לעניין הקשור לעניינו של גרינברג (מס ' תיק פלא 598640/2021(. .2
 

כידוע לכם, הבחירות לרשויות המקומיות ובכללן לעיריית פתח תקווה צפויות להיערך ביום .27.2.24  בבחירות אלה מתמודד מר גרינברג ובקשר אליהן הוגשו עתירות רבות לוועדת הבחירות האזורית ובהן נקבע שמר גרינברג עשה שימוש בכספי ציבור , משאבים ציבוריים, עובדי עירייה וכו'

לדידו של מרשי, ישנה חשיבות מכרעת לכך שמשטרת ישראל תעדכן את הציבור בעניין התקדמות ההליכים הפליליים נגד מר גרינברג על מנת שאלה יוכלו לכלכל את צעדיהם כיאות ולבחור מועמד אשר יהיה כשיר למלא את תפקיד ראש העירייה למשך כל תקופת הכהונה.

עו"ד עומרי שגב מצטט את החוק ומוסיף, כפי שוודאי ידוע לכם, בהתאם להוראות סעיף 19א)ה()1( לחוק הרשויות המקומיות ) בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם (תשל"ה:1975- "הוגש כתב אישום נגד ראש רשות במהלך כהונתו או תלוי ועומד נגד ראש רשות כתב אישום שהוגש לפני תחילת כהונתו, בין שהעבירה נעברה בזמן שכיהן כראש רשות ובין לפני שהחל לכהן כראש רשות  רשאית הוועדה לבחינת השעיה, לבקשת היועץ המשפטי לממשלה ולאחר שנתנה לראש הרשות הזדמנות להשמיע את טענותיו, להשעות את ראש הרשות מכהונתו, אם סברה כי מפאת חומרת האישומים המיוחסים לו בכתב האישום אין הוא ראוי לכהן כראש הרשות" ) .

עו"ד שגב, פרקליטו של בורשבסקי מסכם את מכתבו: "נודה לכם אפוא לו תשקלו לפרסם פרטים עדכניים על אודות החקירה בעניינו של גרינברג אשר ככל הידוע, חקירה זו נוגעת לעבירות שנעשו במהלך כהונתו כראש העירייה. לגישת מרשי יש בכך כדי להגביר את אמון הציבור ברשויות אכיפת החוק ובשירות הציבורי בכללותו. במיוחד לאור הבחירות הקרבות."


פניה צאפ_31.1.24.pdf

גנאדי בורשבסקי פנה ללה"ב 433 - בחירות לעירייה 2024 בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

[email protected]

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: