דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

פרסום ראשון: מניעת שתיה, מזון ועונשים, ההורים מספרים על המתרחש בגן בפתח תקווה.

הסייעת לילד: "תרביץ לו יותר חזק...אני אראה לך מה זה. מנהלת הגן שקיבלה תלונות ההורים פנתה למשטרה שתחקור. צילום להמחשה.

פורסם בתאריך:


נחשפו אירועים נוספים בגן ילדים פרטי בעיר.
הורים לילדי הגן, בגילאי שנתיים – שלוש הזדעזעו לשמוע את ההקלטות ממכשיר הקלטה שהניחו בגן ובו נשמעו צעקות ועידוד לאלימות מצד צוות הגן.

יצויין כי בשלב זה לא ידוע בוודאות על מקרים של אלימות פיזית מצד צוות הגן, אולם לטענת ההורים הסייעות קראו קריאות עידוד לילדי הגן להכות אחד את השני. בנוסף, ההורים טוענים כי ישנם שני מקרי אלימות בין סייעות.
באחד משני המקרים הסייעות השליכו כיסא זו על זו.

מנהלת הגן ערכה שימוע ל-2 העובדות ובסופו הפסיקה את עבודתן. ייאמר כי מנהלת הגן לא מצאה ביסוס לטענות בדבר השלכת הכיסא על אף שהאירוע מתועד במכשיר ההקלטה.

המשטרה לקחה את המצלמות מהגן ופתחה בחקירה.
במשטרה בודקים האם מדובר בעבירות פליליות, כלומר במקרים של אלימות פיזית.

אמא לילד בגן מספרת:
"הייתה התעללות מילולית והגננת התנהלה כרודנית ואמרה לילדים:: "עוף מפה, תצא עכשיו אם לא אני מעיפה אותך."
אחת הסייעות אמרה לילד שהיכה ילד אחר: "אוי ואבוי לך, ואמרה לילד השני להרביץ לילד שלי: "עוד אחד חזק, עוד פעם חזק ושומעים ממש בכי. מה ששומעים בהקלטות זה זוועתי, כואב הלב, כולם קיבלו את ההקלטות."

שתי הסייעות והגננת ששומעים אותם בהקלטות הוצאו מהגן ע"י מנהלת הגן."
 

שוחחנו עם אמא נוספת לילדה בגן ושאלנו מה קרה בגן?

 "צעקות, איומים, עידוד לאלימות, ביריונות, עונשים לא הגיוניים לתינוקות בני שנתיים ושלוש. אנחנו הכנסנו מכשירי הקלטה לגן, יש מספר הקלטות של תשע שעות.

שומעים שהיום מתחיל מאד יפה ואחרי חצי שעה כשהם מבינים שאף הורה לא מתכוון להגיע אז הכל מתחיל להסלים: צרחות - בוא לפה,  אני אראה לך מה זה, תיזהר שאני לא אקום אליך, תלכו לשחק עם הילדים הנורמליים.
שומעים סייעות מעודדות אלימות: "תחזיר לו, יותר חזק, יותר חזק".

מלחיצים ילד לאכול וצעוקים עליו: "נו תאכל, אין לנו את כל הזמן, הוא מקיא ומתחיל לבכות, ואז הוא מקיא ואז סייעת אומרת לה: מה נעשה? אז הסייעת השנייה עונה לו: בסדר תשלחי הודעה לאמא שלו שהוא השתעל.

לקראת שנת צהריים, סידרו את המזרונים ואז שומעים את הגננת צועקת על הילדה: תקומי, מה נראה לך שאת עושה עכשיו לא הולכים לישון, ושומעים את הילדה בוכה 25 דקות ואף אחד לא ניגש אליה."

אילו עונשים נתנו לילדים?

"נתנו עונש לילד שהוא ילך לישון מבלי שאכל. נתנו עונש לילדה לשבת בחוץ בחום חצי שעה שאף אחד לא ניגש אליה והתייחס אליה".

ייאמר כי טענות אלו הן טענות הנשענות על ההורים ויש קושי למצוא להן ביסוס - לטענת מנהלת הגן ילד שלגביו נטען כאילו הלך לישון בלי לאכול ממשיך להיות בגן והיא זוכה לאמון ההורים.

לפני כמה חודשים התרחשו שני מקרי אלימות: "בעלת המקום טייחה את המקרה, סייעת אחת היכתה את השניה ובמקרה השני אחת הסייעות השליכה כיסא על סייעת אחרת ולנו לא אמרו על כך כלום.

היו מקרים שילדים היו בחצר משמונה בבוקר עד 11:30 בחום האימים ביקשו מים ולא נתנו להם ואמרו להם שרק כשהם יכנסו לאכול צהריים, יתנו להם.

שומעים בהקלטה שהסייעת אומרת לגננת בואו נביא להם מים חם נורא ונכניס אותם פנימה אז הגננת אומרת להן: שישתה את הטיפה האחרונה ונכניס אותם אחר כך.

מסתבר כי היו מוציאים אותם לחצר כי הם היו עושים לגננת חור בראש ולא הבנו למה הילדים חולים כל יומיים וזה מזעזע בפני עצמו מבחינתי.

הייתה שם התנהלות לא הגיונית מבחינת גן.

כשאנחנו התעמתו עם מנהלת הגן היא אמרה שהיא יודעת שהייתה סייעת שמחליפה חיתול בכוח. וללא כל קשר פיטרה 2 סייעות.

לפי ההקלטות שמע בוודאות יש שם משיכות ידיים, דחיפות, הושבה בכוח וצרחות: "תעופו מפה" תיכנסו לפה" בטוח התלווה לזה שימוש בכוח".


פתח תקוה עכשיו: " בידנו עדויות מוקלטות של הורים הטוענים את טענותיהם ביחס לגן ואף הקלטות על המתרחש. ייאמר כי למעט השלכת הכיסא אין עדויות למעשי אלימות פיזית.טרם פרסום הכתבה קיבלנו אישור לכך שהמשטרה מנהלת חקירה.  לאחר פרסום הכתבה ערכנו תיקונים בה לבקשת מנהל הגננת המיוצגת ע"י עו"ד גיא חי נוכח טענתיו: א. אם אכן היה חשד לאירועים חמורים המשטרה הייתה מבקש מעצר לצרכי חקירה וניכר כי לא עשתה זאץ. ב. מנהלת הגן פנתה למשטרה מיד כאשר נחשפה לטענות ההורים ופיטרה את הסייעות."

הצילומים להמחשה

 

תגובה מטעם עו"ד גיא חי המייצג את מנהלת הגן: "בשלב זה החקירה בעיצומה. מרשתי רואה בחומרה יתרה טענות אלה, מרשתי הראשונה שדיווחה למשטרה בנוגע לטענות שהופנו אליה לבירור בנוגע לשתי סייעות בגן  - כאמור הסייעות הושעו  עד  לבירור ומיצוי העניין.
מרשתי מכחישה בכל תוקף מקרים המתוארים המדובר בטענות בעלמא אשר פגעו בשמה ובמונטין של הגן- נמתין להתפתחות החקירה - במקום להסיק מסקנות. לא בכדי הגן  ממשיך לעבוד".

פרסום ראשון: מניעת שתיה, מזון - חדשות בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מעניין
ליטל | 17:40   05.08.22