דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

תלמידי העיר פתח תקוה פיתחו פרויקטים לטיפול רפואי ואלימות ברשת באמצעות בינה מלאכותית

אינטל והעיר פתח תקוה ציינו את סיום השנה השנייה לתוכנית להקניית כישורי בינה מלאכותית לבני נוער.

פורסם בתאריך:


 

ביום (שני) התקיים טקס סיום תוכנית  AI For Youth בפתח תקוה בבית הספר הרב תחומי עמל ב', בו מתקיימת התוכנית זו השנה השנייה.

16 תלמידי כיתה י' סיימו בהצלחה את התוכנית והציגו 4 פרוייקטי סיום, מתוכם נבחר פרויקט זוכה אחד שייצג את בית הספר בטקס הסיום הארצי של התוכנית, ויציג את הפרויקט למנכ"ל אינטל העולמית, פט גלסינגר.

אינטל סיימה בהצלחה שנה שנייה של תוכנית פורצת דרך בפתח תקוה להקניית כישורי עולם העבודה העתידי ובינה מלאכותית לבני נוער, וזאת במסגרת התוכנית העולמית של החברה, להנגשת והפצת כישורי בינה מלאכותית (AI).

במסגרת תוכנית  AI For Youth, חברה אינטל למכון דוידסון, להעביר את התוכנית בבית ספר עמל ב' בשיתוף מתנדבי אינטל. התוכנית כללה הקניית כישורים דיגיטליים וחברתיים בהיקף של למעלה מ-100 שעות, ואפשרה לתלמידים לפתח הבנה של תחום הבינה המלאכותית תוך פיתוח כישורים ומיומנויות הנדרשות לתחום.

טקס סיום התוכנית בהשתתפות של 16 תלמידי כיתה י' מבית הספר הרב תחומי עמל ב' בעיר שסיימו בהצלחה את התוכנית, מורי ונציגי בית הספר, מנהלת אגף החינוך העל יסודי בעיריית פתח תקוה, סגן ראש העיר פתח תקוה ואחראי על תיק החינוך בעיר, נציגי מכון דוידסון, נציגי ומתנדבי אינטל, ובמעמד אורחת מאינטל העולמית, סגנית נשיא ומנהלת קשרי ממשל בינלאומיים האחראית על המוכנות הדיגיטלית באינטל.

התלמידים הציגו פרויקטים חדשניים כגון "ברני" המזהה דרגת כוויות ומפנה לטיפול המתאים באין רופא זמין; KIFF המזהה אלמנטים של אלימות ברשת בשיחות צ'אט; מנתח וירוסים במחשב; ומנהל    Kickstarter עבור פרויקטים של גיוס המונים. הפרויקט שזכה לייצג את בית הספר בטקס הסיום הארצי של התוכנית הוא KIFF שמטרתו לזהות אלמנטים של אלימות ברשת ולמנוע תופעה זו בשיחות צ'אט.

בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל ישראל: "כישורי בינה מלאכותית הם קריטיים עבור שוק העבודה העתידי, בכל תחום ובמיוחד אם מדובר בהיי-טק. לכן, אינטל שמה לה יעד להעצים יותר מ- 30 מיליון בני אדם בכישורי AI עד לשנת 2030 במסגרת שיתופי פעולה נרחבים. הפיילוט שהפעלנו בפתח תקווה, לצד בתי ספר נוספים הסתיים בהצלחה ואנו פועלים כעת על הרחבת התוכנית לבתי ספר נוספים ברחבי הארץ. הכלים הדיגיטליים והטכנולוגיים שהתלמידים למדו בתוכנית, יאפשרו להם להיות דור שישמר את המובילות של מדינת ישראל כמדינה חדשנית”.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: