דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

ספורט בפתח תקווה

כל ענפי הספורט בפתח תקוה והסביבה

סוריאליזם פתח תקוואי: זיקוקין וארון קבורה (וידיאו)

אוהדי מכבי פתח תקווה קיימו "טקס אשכבה" לקבוצתם לקול מצהלות אוהדי הפועל פ"ת שהפעילו זיקוקי דינור בשל אותה ירידה. ראבקום, אמרנו לא משתמשים יותר בזיקוקים..

פורסם בתאריך:


מספר אוהדי הפועל פתח תקווה הפעילו אמש (מוצ"ש) זיקוקי דינור כאות שמחה על כך שיריבתם העירונית "מכבי פ"ת" ירדה ליגה.
הזיקוקים הופעלו  בעת המשחק של מכבי פ"ת נגד הפועל חדרה במסגרת, מחזור הנעילה של הליגה הלאומית באצטדיון שלמה ביטוח (המושבה).
מספר הלומי קרב, תושבי העיר, פנו למוקד העירוני בתלונה על הזיקוקים.


אוהד הפועל פ"ת סיפר ל"פ"ת עכשיו" על הסיבה שבגללה הפעילו האוהדים זיקוקי דינור:  "שנה שעברה אוהדי קבוצת הכדורגל מכבי פ"ת עשו זיקוקים לאחר ירידתה של הפועל פ"ת לליגה א'. הזיקוקים נעשו במשחק האחרון של קבוצת הפועל שנכחו שם אוהדים רבים ולאחר הירידה הכואבת אוהדים החלו בבכי. מיד לאחר שריקת הסיום אוהדי מכבי החלו להדליק את הזיקוקים מה שיצר רצון לנקום בהם. לבסוף הפועל פ"ת נשארה בליגה הלאומית (לא אפרט מדוע כי זה ארוך),ומכבי פ"ת ירדה לליגה הלאומית מה שנתן את האות לנקמה מצד אוהדי הפועל. אוהדי הפועל פ"ת כבר לפני המחצית החלו בהצגת זיקוקים שלא מביישת את יום העצמאות עם זיקוקים משני צידי האצטדיון,אבוקות וכל הבא ליד. אם זה לא מספיק, היו גם זיקוקים לאחר שריקת הסיום של המשחק."


"טקס אשכבה"

במקביל, אוהדי מכבי פ"ת קיימו "טקס אשכבה" לקבוצתם לפני פתיחת המשחק נגד הפועל חדרה כשבמסגרת המחאה נגד יו"ר הקבוצה אבי לוזון כפי שדיווחנו. הציבו מיצג של ארון קבורה שעליו נכתב מכבי פ"ת 1912-2022.
בהודעה של האוהדים נכתב: "
"בצער רב וביגון קודר, אנו מודיעים על לכתו של מועדוננו האהוב מכבי 'אבשלום' פ"ת. בשבת הקרובה, ערב סיום העונה, נגיע כולנו להיפרד בפעם האחרונה.

"מועדון מכבי 'אבשלום' פ"ת, הוקם בשנת 1912 ובמהלך חייו אימנו ושיחקו בו כמה מגדולי הספורטאים בישראל. הוא זכה בשני גביעי מדינת ישראל, שישה גביעי טוטו ואף הגיע לשלב הבתים באירופה. היה אהוב, צנוע, אוהב וכן. בן 110 היה במותו".

יצויין כי בשל המחאה אוהדים רבים בחרו לא להגיע למשחק הערב.


בהודעה נוספת שפורסמה בדף של ארגון האוהדים נכתב: " אוהדים יקרים,

השבוע תסתיים באופן סופי ירידת הליגה השלישית של מכבי לוזון בעשור האחרון.

המועדון, שרוח מכבי אבשלום כבר אינה נושבת בו, אלא הדם של משפחה שחושבת רק על הכסף, מכירת שחקנים ועבודות לבני משפחה ומקורבים.

עונה זו היא כישלון של העומד בראש אבי לוזון ושל האחיינים גיא ונאור לוזון בלבד.

קבוצה שבונה את עצמה על שכירי חרב, שמחתימה שחקנים כושלים בחינם כבר במאי אשתקד. קבוצה שאינה משחקת עם שחקן בית אחד בהרכב, קבוצה שלא מציבה שאיפות ומטרות להישגים ותארים - סופה לכישלון!

משפחה שאומרת שאינה סופרת את אוהדי הקבוצה, אך מצד שני משקשקת מהם ומחליטה לברוח באמצע המשחק מחמת הזעם שלהם כדי לא להתעמת איתם.

אי לכך החליט ארגון האוהדים שלא להתייצב במשחק הבית האחרון ביציע. לא מגיע לחבורת השום דבר הזו עידוד ותמיכה."

סוריאליזם פתח תקוואי: זיקוקין וארון - ספורט בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: