דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תחבורה בפתח תקווה

עדכונים על פתיחה וסגירה של כבישים ומעברים, מגרשי חנייה, תחבורה ציבורית ועוד

הטכנולוגיה שטסה לחלל עם איתן סטיבה האסטרונאוט הישראלי תשמש למחקר בנהיגה מרחוק ברכב אוטונומי

שיתוף פעולה מחקרי בעומס קוגניטיבי בהפעלת רכבים מרחוק

פורסם בתאריך:


"התועלות החברתיות ממעבר לרכב אוטונומי הן רבות אולם הטכנולוגיה עוד לא בשלה, מסביר ד"ר אורן מוזיקנט מנהל מדע של מעבדת המחקר (MOBILE - LAB) שבמרכז לרכב אוטונומי באוניברסיטת אריאל. אחד הפתרונות, שיאפשרו כבר בשנים הקרובות, ליהנות מהתועלות החברתיות של השימוש ברכב אוטונומי, הוא הפעלה מרחוק על ידי נהג אנושי. נהגים מרוחקים יכולים להתחבר מרחוק ולשלוט ברכב כאשר זה נתקל במצב מאתגר".

"המחקר של המרכז לרכב אוטונומי עוסק גם בתחום ממשקי מוח-מכונה. אנו מתקדמים במחקר ומחפשים לעבור ממחקר בסיסי למחקר יישומי יותר. במסגרת המאמץ הזה אנו מחפשים מערכות למדידת EEG שיכולת לתפקד בשטח ולא רק בתנאי מעבדה. חברת brain.space  שולחת את מכשיר המדידה שלהם לחלל יחד עם האסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה. הדבר מעיד על יכולות מדידה בשטח ולכן הזמנו את הצוות של brain.space לביקור לצורך בחינת שיתופי פעולה"

"אנו בוחנים אפשרויות לשיתוף פעולה מחקרי בנושא של עומס קוגניטיבי בהפעלה מרחוק של רכבים אוטונומיים" מוסיף רועי זמיר סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת  brain.space. "נראה שיש בידינו את הטכנולוגיה הנדרשת על מנת לקדם את המחקר צעד נוסף לפעילות שיכולה לפעול היטב בתנאי השטח".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: