דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

כדאי שתראו את זה למנהלים שלכם!

למה חשוב שמנהלים ילמדו להקשיב? יום ההקשבה הראשון בישראל ב-29/4

פורסם בתאריך:


למה חשוב שמנהלים ילמדו להקשיב?
פרופסור אבי קלוגר מסביר מה יהפוך אותנו למנהלים יותר טובים
אם יגידו לכם שאם תלמדו להקשיב - תוכלו לשפר את התפוקה שלכם, הייתם רוצים לדעת איך לעשות זאת ? פרופ' אבי קלוגר, מרצה לפסיכולוגיה חיובית, החוקר את כוחה של ההקשבה ואת השפעתה החיובית על מנהלים וארגונים, מספר לנו על כוחה של הקשבה, לרגל יום ההקשבה הראשון שיתקיים בישראל ב-29/4 בבית ציוני אמריקה.

אז מה אנחנו יודעים על הקשבה? הקשבה היא מילה שמלווה אותנו כבר מגן הילדים, מבקשים מאיתנו להקשיב להצגה או לגננת בעוד אנו רוצים שיקשיבו גם למה שיש לנו להגיד. הרצון להישמע ושיקשיבו לנו, והצורך להקשיב לאחרים ילווה אותנו כל חיינו - במערכות היחסים עם בני הזוג והמשפחה, במקום העבודה ובאינטראקציות עסקיות..
פרופ' אבי קלוגר, חוקר התנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, החוקר את כוחה של ההקשבה ואת השפעתה על מנהלים וארגונים, הופתע לגלות עד כמה המחקר האקדמי נמנע מלעסוק בתחום ההקשבה.


מה זאת בעצם הקשבה?

הקשבה היא היכולת לשים לב, להבין, להעניק אמפטיה לאחר, להיות אותנטי כמקשיב, להיות נוכח. מסתבר שאנשים חשים אם ההקשבה אכן תומכת או שמא ביקורתית, ומגיבים בהתאם.
מה כוחה של הקשבה בעולם העבודה ובעולם העסקי?
להקשבה יש משמעות רבה עבור שורה ארוכה של מקצועות כגון רופאים, עורכי דין, עיתונאים ועוד.   הקשבה מועילה מאוד בצד הבין אישי, ביצירת קשר עם אדם אחר. מחקרים מראים כי יכולת ההקשבה של מנהלים משפיעה ישירות על ביצועי העובדים – לכן חשוב שמנהלים ובעלי חברות ילמדו להקשיב.
יום הקשבה הראשון בישראל " יוצא לדרך ביום שישי ה-29/4 עם כנס מרכזי בנושא, בבית ציוני אמריקה, כנס ההקשבה הראשון בישראל, ספסלי הקשבה שיפוזרו בכל רחבי הארץ עם מאות מתנדבים ומעגלי הקשבה מקצועיים, במטרה להעלות את המודעות להשפעותיה המיטיבות של ההקשבה בחברה הישראלית, תוך כדי יצירת תחושה של סבלנות, קבלה, שייכות, הכלה ומנהיגות מתפתחת על מנת שנשים לב לשמירה על שיח מתון, מכבד ומלמד.
בכנס ישתתפו לראשונה מיטב המומחים והמרצים בתחום ביניהם: ד"ר נאדר בוטו קרדיולוג שידבר על הקשבה לגוף, פרופסור אבי קלוגר מהאוניברסיטה העברית בי"ם, המנטורית שרון אדם, הסופר והמחזאי ירון כפכפי, שרי ג'קסון קליין יזמית יום ההקשבה הישראלי, טלי אלימלך מנהלת מרכז "הזמנה לשקט" ביפו, נטאלי בן דוד אלנתן מייסדת ביה"ס אימושיין על שיטת סאטיה, איילת שחר שלום בנושא צופן ההקשבה כמפתח לפריצת דרך במערכות יחסים, העיתונאי החוקר רוני קובן והפסיכולוג הקליני אלון אמאנו קמפינו במופע מוזיקלי מרגש.
צוות המומחים שיופיע יחשוף כלים, מחקריים מדעיים, גישות, טכניקות, סיפורי העצמה והשראה, לצד הדגמה של דוגמאות שונות להקשבה מיטיבה, שתומכים בגישה ומקדמים את נושא ההקשבה בישראל.

כנס ההקשבה הראשון בישראל יתקיים ביום שישי ה-29/4 בשעה 8:00 עד 15:00 בבית ציוני אמריקה, וישלב בתוכו הרצאות של מגוון מומחים להקשבה, סדנאות, מופעי תנועה מוזיקה ואומנים. בנוסף יתקיים באותו היום גם מיזם "ספסלי הקשבה", כך במהלך היום יפוזרו ברחבי הארץ ספסלי הקשבה עם מאות מתנדבים ביניהם: מאמני שיטת סאטיה של נטאלי בן דוד אלנתן, מנחי מעגל הקשבה מטעם מרכז אוריאל ומתנדבות מד"ר סבתא. במטרה שהעוברים ושבים יוכלו להתיישב על אחד הספסלים, לדבר ולהנות מחוויית ההקשבה.
על יזמית "יום הקשבה הראשון בישראל " שרי ג'קסון קליין - אמא של נויה ורומי ובזוגיות מאושרת עם עדי שהוא אבא של אוריון . בשנת 2002 פתחה סטודיו לעיצוב בתים ואירועים שהיה הצלחה גדולה במשך 18 שנה . כאדם סקרן, למדה ורכשה כלים מגוונים לטיפול במהלך השנים: מרפאה באמנות, מגשרת, קואצ'רית עסקית, מנחת אקו פלייבק תרפיה, מאמנת סאטיה ומאסטר NLP   שניצלה בילדותה מפגיעה מינית שחוותה, רק בזכות מורה אחת שהאמינה והקשיבה לה.

"יום הקשבה הראשון בישראל " יתקיים ביום שישי ה-29/4 בבית ציוני אמריקה

לפרטים והרשמה: https://zoa-tickets.co.il/events/listening-conference/

 

כדאי שתראו את זה למנהלים - תרבות ופנאי בפתח תקווה

נכתב על ידי

צור חכמון

משפטן, פרסומאי, ואסטרטג. ייסד את עיתון מלאבס ועמד בראשו משך 4 שנים עד שמכר אותו לקבוצת "הארץ".

zur@zur4win.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: