דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

מעשים טובים בפתח תקווה

נתאמץ בכל פעם ונמצא גם חדשות טובות - כאלו שירגשו אתכם

המעשה הטוב של פסח: לחייל נפלו 800 ₪, ילדה מצאה והיא ואביה השיבו את הכסף לחייל

נס פסח בשכונת אם המושבות בפתח תקווה. סיפור מחמם את הלב לחג.

פורסם בתאריך:


זהבה מור תושבת העיר, מורה בבית ספר נעמי שמר ולפני הכל היא אמא דואגת, במיוחד שלבן שלה נופל סכום של 800 ₪ וכואב לה עליו.
זהבה לא ויתרה, גם מוטי השכן שלה לא ויתר וגם הבת שלו בת ה-11 לא ויתרה וכך נוצר סיפור מקסים של עזרה ודאגה לזולת.

זהבה מספרת: "הבן שלי הלך בבוקר לבנק להוציא כסף, משך 1000 ₪ ואז כנראה הוא שם את הפלאפון שלו בכיס של הכסף וכשהוא חצה את מעבר החצייה הוא הוציא את הפלאפון ונפל לו הכסף ואז הוא פתאום שם לב שיצא לו מהכיס 200 ₪, אז הסתובב אחורה, ניסה לחפש את הכסף שנפל ולא מצא.
בדיוק השבוע הוא משתחרר מהצבא ונורא כאב לי עליו, 800 ₪ זה לא הולך ברגל.

אמרתי לעצמי שאנסה את מזלי ופרסמתי את הסיפור ברשתות החברתיות כדי שאם מישהו מצא את הכסף ולא ידע למי להשיב אותו שיפנה אלי והיו המון שיתופים.

בסופו של דבר בחור בשם מוטי זוהר שלח לי הודעה זהבה יקרה, הסירי דאגה מליבך, הבת שלי בת ה-11, חצתה את הכביש הלכה לבית הספר, ראתה את הכסף, הרימה אותו, התקשרה אלי ואמרה לו שהיא מצאה את 800 ₪ ואחזיר לחייל את הכסף.

התברר שאנחנו גרים באותו פרויקט, למחרת בבוקר נפגשנו, נתנו לילדה 100 שקלים, שתרגיש טוב מגיע לה. הסיפור נגע להרבה אנשים בלב. כל הכבוד יש אנשים טובים במדינה שלנו. סוף טוב, הכל טוב."

שוחחנו גם עם מוטי זוהר דמות מוכרת בעיר, מסאג'יסט בספורטן פ"ת שעובד עם סלבריטאים ודוגמניות.

שלום מוטי, זה לא ברור מאליו שבמצב של היום מחזירים את הכסף:

"הבת שלי יצאה מהבית לבית ספר, אחרי 3 דקות היא מתקשרת אלי: "אסא בו מהר לתחנת דלק, מצאתי הרבה כסף. הגעתי אליה, מצאה 800 ₪, אמרתי לה כל הכבוד.
הגעתי הבייתה, בערב סיימתי טיפול וראיתי שמישהי רשמה שהבן שלה חייל ואיבד כסף שהוציא בכספומט. קודם כל יש לי ילדה טובה והיא לא לקחה את הכסף לעצמה בלי לספר, ילד אחר יכול היה לקנות לעצמו כל מיני דברים, היא ישר הביאה לי, כך היא חונכה וכך חונכתי מהבית ואני מחנך וזה אחד הדברים החשובים.

רשמתי לאמא של החייל שאין מה לדאוג ושמחר בבוקר אחזיר לה את הכסף. היא שמחה מאד, היום בימים של פיגועים שחיילים לוחמים ונאבד לחייל כסף, אי אפשר להישאר אדיש לזה.

למחרת נפגשנו ואמרתי לילדה שתביא את הכסף לחייל כדי שהיא תלמד מה זה ערכים ומה זה אהבה ועזרה לזולת והיא הביאה לו את הכסף והיא התרגשה מאד והחייל קיבל והביא לה מתנה 100 ₪, הוא רצה לקנות לה מתנה ולא ידע מה."

מה היו  התגובות שקיבלת?

"אנשים שמכירים אותי אמרו לי שעשיתי משהו נדיר כי אף אחד לא מחזיר היום כסף. אחרי שזהבה הודיעה שהכסף הוחזר, כל השכונה שלחה לי הודעות. כסף בא, כסף הולך בשבילו 800 ₪ זה משמעותי. "

המעשה הטוב של פסח: לחייל - מעשים טובים בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: