דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

צוות שניידר הציל את חייו של תינוק שנולד בניתוח קיסרי בבית חולים שדה באוקראינה

פורסם בתאריך:


ניתוח קיסרי ראשון שבוצע על ידי הצוות הישראלי שהיה במשלחת בבית חולים השדה "כוכב מאיר" שבאוקראינה, קיבל תפנית דרמטית כאשר התינוק שרק נולד החל להכחיל ונזקק להצלת חיים מיידית.

הניתוח נעשה בבית חולים הצמוד לבית חולים השדה, בית חולים ישן מאוד ללא תנאי טיפול אופטימאליים ועם ציוד מיושן בלבד. הצוות הרפואי של כוכב מאיר אשר כלל את הגיניקולוגית ד"ר הדס אילן והמיילדת דנה שנקל משיבא וד"ר ערן משיח והאחות יוספית משה ממרכז שניידר לרפואת ילדים, הצטרף לניתוח, כשצוות שניידר נערכים לקבלה וטיפול ראשוני  סטנדרטי ביילוד.

מיד לאחר הלידה,  הניח הצוות הרפואי את התינוק על חזהו החשוף של אביו, על פי הנוהג המקומי, ולהפתעתו  הבחין כי התינוק הופך לכחול מאוד ורפוי. ד"ר משיח והאחות יוספית משה הגיבו מיידית והעבירו אותו לעמדת ההחייאה, שם נעשו בו מספר פעולות החייאה כולל הנשמה עם אמבו, פתיחת נתיב אוויר ומתן חמצן ונוזלים. לאחר כשלוש דקות של מתח שיא, התינוק התאושש והתחיל לבכות וכולם בחדר יכלו לנשום לרווחה.

לדברי ד"ר ערן משיח, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר: "אין ספק שמדובר באחד הרגעים היותר מרגשים ומיוחדים שאני לוקח איתי מהמסע הזה. לא ציפינו לסיבוך בניתוח ואלו היו דקות לא פשוטות של מתח ואי וודאות עבור כולנו. אנו שמחים שעלה בידנו לסייע ולתת מענה מיידי שאיפשר לאב הטרי והמודאג לקבל את בנו במצב בריאותי טוב, ולמסור אותו לאחר מכן לאימו שפגשה בו לראשונה".

ד"ר משיח טיפל בשבועיים האחרונים, ביחד עם שמונה אנשי צוות נוספים ממרכז שניידר, במאות ילדים במסגרת בית חולים שדה "כוכב מאיר" שהקימה ישראל בעיירה מוסטיסקה (Mostyska) במערב אוקראינה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: