דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

בבילינסון יכבדו את פסיקת בג"צ ולא יבדקו הכנסת חמץ בשערי בית החולים

פורסם בתאריך:


אתמול (ראשון) פרצה סערה פוליטית לאחר שיו"ר הקואליציה עידית סילמן מתחה ביקורת על שר הבריאות ניצן הורוביץ על כך שהודיע כי יאפשר הכנסת חמץ לבתי חולים בהתאם לפסיקת בג"צ. סילמן אף איימה כי אם הורוביץ יחזיק בעמדתו הוא לא יהיה שר בממשלה הזו.
יצויין כי בפתח תקווה ישנם ארבעה בתי חולים: בית חולים בילינסון, בית חולים שניידר, בית חולים השרון ובית רבקה, כך שהנושא רלוונטי ביותר לעיר.

בבילינסון אמרו כי הם לא  בודקים בחפצים של הנכנסים הימצאות חמץ ופועלים על פי פסיקת בג"צ.

הסערה התחילה כאמור אחרי שסילמן הגיבה על הודעתו של הורוביץ שבה נכתב: " מי שמאושפז או בא לבקר קרוב בבית חולים, הדבר האחרון שצריך לעשות זה לחטט לו בתיקים ולחפש חמץ.

הדבר הזה נגמר.
לקראת פסח הנחיתי את בתי החולים להקפיד על קיום פסיקת בג״צ, לא לחטט בתיקים אחר מזון, ולא למנוע את הכנסתו.
נכבד כל אחד, על פי אמונתו וערכיו. בלי פגיעה ובלי כפיה.

בתגובה סילמן זעמה ואף אמרה:  "אנחנו באצבעות שלנו לא נוכל להמשיך לאדם כזה להיות שר.
בזמן שכל המדינה בטלטלה בגלל המציאות, שר הבריאות מוצא לנכון, להוציא הודעה שקשורה לחמץ בפסח בבתי החולים, מקום שהוא כל כולו רעות והתחשבות באחר.
מקום שהוא לא רק מציג את ערך האחדות והרעות ובאמת בסופו של דבר זו לא הציפייה שלנו משרד הבריאות להחריב את זה.
אנשים בשואה צמו בפסח כדי לא לאכול חמץ ושר במדינת ישראל בתוך קואליציה כמו שלנו, לצערי אומר להכניס חמץ. מעבר לכך שזו פגיעה אישית וזלזול בחברים לקואליציה, זה זלזול בכמעט 70% מהציבור בישראל ברשות אותה ממשלת אחדות והתחשבות. לעם ישראל יש דגלים, שדורות שלמים המיתו את עצמם עליהם - ואנחנו בטח בממשלה הנוכחית לא נהיה חלק בהפלתם - וחייבם לכבד את הציבור, חציית קו אדום, במשמרת שלי זה לא יהיה.

יו"ר הקואליציה אף איימה: "אנחנו לא נוכל לקחת חלק במקום כזה שזו האמירה. אני מקווה ששר הבריאות ואני מצפה ממנו שיכבד את הציבור ויכבד את הקואליציה שבה הוא נמצא, ואת המקומות שיש לנו בהם גם וטו בנושאים של דת ומדינה ויתחשב ברגשות הציבור המסורתי והדת בישראל. כי אנחנו באצבעות שלנו לא נוכל לאפשר לאדם כזה להמשיך ולהיות שר אם הוא בא ואמר את האמריות האלה."

בתאריך:   לפתיחת מזנונים בבתי חולים שבעה ימים בשבוע כולל בשבת.
הורוביץ אמר: "אני רוצה לפתוח מזנונים בבתי חולים גם בשבת. הם צריכים להיות פתוחים שבעה ימים בשבוע. אני פועל גם להוזיל את המחירים וגם שיהיו פתוחים שבעה ימים בשבוע, כולל בשבת, כי יש הרבה מבקרים שבאים לבקר את החולים ואין להם אפשרות אפילו לקנות משהו לשתות".
ח"כ אורבך תושב העיר וחברה של סילמן הגיב בטוויטר לדבריו של שר הבריאות וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "רוצה - לא יקרה".
הציוץ של אורבך עורר תגובות זועמות, חלקם טענו לכפיה דתית מצדו של אורבך וחלקם פשוט התלוננו כי לא יוכלו לשתות מים או קפה בעת ביקורם אצל בני משפחתם המאושפזים בבתי החולים. 

בבילינסון יכבדו את פסיקת בג"צ - בריאות בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
הורוביץ אפס בן אפס
נו באמת | 23:41   05.04.22