דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

נדל"ן בפתח תקווה

בנייה בפתח תקווה, השבחת נכסי נדל"ן, תמ"א, פרויקטים בעיר

אותרו כ-2500 בניינים בפתח תקווה שיזדקקו לחיזוק או לפינוי בינוי

פורסם בתאריך:


בשל החלטת הממשלה על ביטול תמ"א 38 עד חודש אוקטובר הקרוב, הועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה הבוקר את התכנית העירונית להתחדשות בניינית (המחליפה את תמ"א 38) אשר בעזרתה יהיה ניתן להאריך את התוקף לתמ"א 38 הנוכחית (חיזוק ועיבוי) עד ל-2025 או עד כניסתה לתוקף של התכנית החדשה – זאת במטרה לעזור לתושבים הגרים במבנים ותיקים בעיר לבצע חידוש וחיזוק.

עם פקיעת תכנית התמ"א 38 הארצית, התכנית החדשה תאפשר לקדם היתרים ברמת ההתחדשות הבניינית על מנת לאפשר לבניין ספציפי להתחדש, להתחזק, להוסיף מרחבים מוגנים ואמצעי נגישות. התכנית החדשה תאפשר גם הוספת חזית פעילה היכן שניתן כגון: מעון יום, גני ילדים, מסחר ועוד.

בנוסף, התכנית החדשה מייצרת עידוד התחדשות בשכונות הוותיקות תוך שמירה על מאפייני המרקם הקיים. לצד זאת, התכנית קובעת מנגנונים למעקב ובקרה אשר יאפשרו התחדשות בניינית מבוקרת תוך מתן מענה לצרכי ציבור ותשתיות.

במסגרת הכנת התכנית, איתרה העירייה כ-2500 מבני מגורים (שנבנו לפני 1980) שעשויים להזדקק בעתיד לחיזוק או התחדשות. בשל האצת ההתחדשות העירונית בשנים האחרונות, מאות מבנים נמצאים כבר היום בשלבים שונים של בקשה להיתר ורבנים אחרים כלולים בתכניות פינוי בינוי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
עבודה מהבית
חגית | 20:11   12.04.22