דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

"שיטת אשכנזי" מנהל תיכון גולדה מדבר עם תלמידיו בימי הקורונה (וידיאו)

איציק אשכנזי שלח לתלמידיו מסר אישי בסרטון. חשוב ושווה צפייה, לצוותי ההוראה, להורים, לתלמידים והאמת... לכולנו!

פורסם בתאריך:


התקופה הנוכחית לא פשוטה לכולנו ומי שנאלצים להתמודד עם אתגרים רבים, מתחים וחששות הן בשל הסיכונים הבריאותים והן בשל הצורך החיוני ללמוד, להתפתח ולרכוש כלים לעתיד הם התלמידים. בימים אלו מתמודדים התלמידים עם חוסר וודאות, שאלות שעולות כשלא ברור מה נכון לעשות? עמידה בלחצים, צורך בסבלנות ובאורך רוח.

איציק אשכנזי מנהל גולדה שלח לתלמידיו סרטון עם מסר אישי, אך יחד עם זאת מסר שמתאים בעינינו לתלמידים בכל רחבי הארץ.
אשכנזי מציג  השקפה חינוכית שמקנה רגישות, ביטחון ומצרך חשוב בימינו – אופטימיות.  

אשכנזי אומר:

תלמידים יקרים, אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת וחשוב לי מאד להעביר לכם מסר אישי. כבר כמעט שלושה שבועות שאנחנו נמצאים בתקופה שיש בה הרבה אי ודאות, תקופה שבה הדברים משתנים מדי יום ואפילו באותו יום, יש כל הזמן הנחיות חדשות ולעיתים הנחיות סותרות, וכל הזמן אנו מחפשים איזשהו היגיון כדי להבין מה הכי נכון לעשות.  

אין לי ספק שכל זה מוביל להרבה חששות ואפילו לחרדות, מרגישים את זה בכל מקום גם בבית, אם את או אתה חשים חשש זה לגיטימי לחלוטין, תדעו לכם שהרבה אנשים חשים זאת.
התקופה הזו מזמנת לנו הרבה אתגרים אבל גם הזדמנויות לתרגל את השריר הכי חשוב במציאות הזו, את השריר של "אופטימיות" וגם של הסבלנות זה הגבול השקוף וההבדל בין מציאות כפופה לזקופה הוא כח המחשבה הטובה, זה הגבול הדק בין מגיפה לתרופה בין קור לחום בין שנאה לאהבה.

אז נכון שהמציאות הזו מורכבת וממש לא נוחה, אבל היא רק זמנית, היא תעבור וזו הבטחה. אז מה עומד כאן על הכף: הבריאות הפיזית שלכם מול הבריאות הרגשית והנפשית. חשובה לי מאד הבריאות הפיזית שלך ושלך, אך חשובה לא פחות הבריאות הרגשית והנפשית.
אתם בוודאי שואלים את עצמכם למה אנחנו מתעקשים ללמד בבית הספר למרות המצב המורכב, הסיבה לכך היא שאנו חווים את השפעות הפוסט קורונה בקרב  התלמידים מתחילת השנה בצורה משמעותית, לא רק בגולדה, בכל הארץ וגם בכל העולם. יש עלייה דרמטית בהיקף הבעיות הרגשיות ובצורך במקום בטוח, בתחושת ביטחון רגשית ונפשית בצורך בקרבה אנושית ובתמיכה, לעיתים הקשיים הללו קיימים ממש בבית, צפים מתחים ואת או אתה חשופים לכך ואנחנו יודעים שזה ממש לא פשוט, המטרה שלנו ביצירת מסגרת יציבה קודם כל נועדה לספק מענה לצרכים הרגשים, הנפשיים והחברתיים שלך ושלך.
קודם כל חשוב לנו שתהיו מאושרים, אנחנו מאמינים שהתוצאה תתבטא גם בהישגים כי היכן שקיימות בעיות רגשיות או נפשיות גם אין פניות ללמידה, הזום מחזיר אותנו לאחור ולכן חשוב לנו לאזן בין הבריאות הפיזית לצורך לדאוג לבריאות הנפשית והרגשית.  זה ממש לא אומר בבריאות הפיזית לא חשובה, אלא שיש גם מרכיב נוסף שחשוב באותה מידה. כך שהעסק הוא ממש לא פשוט.

לימודים בבית ספר לימודים בזום, זה חלק מניהול סיכונים שאנחנו עושים כל יום. חשוב לנו שתדעו שאנחנו מתבססים על נתונים, מפעילים שיקול דעת ענייני ומקבלים החלטות, מנסים לשמור על קור רוח ולא להיות מונעים מרגשות. אנחנו נמשיך ללמד כל שיתאפשר ונלמד בזום בעת הצורך כשאנחנו רואים שזה הדבר הנכון ביותר."


 

  

 

 

"שיטת אשכנזי" מנהל תיכון גולדה - חינוך בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: