דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

בחלוף 11 שנה רמי גרינברג מסרב להכריז על בחירות חדשות לועד שכונת מטלון

התושבים זועמים. ברקע אירועים חמורים של פעיליו ושיח שכולל אלימות, איומים, קללות, אוירה של פחד ואימה.

פורסם בתאריך:


לפני כחודשיים אלינור ביבי פלוטניק תושבת שכונת קרית מטלון מזה 31 שנים, פעילה חברתית גילתה שמתכננים להקים חניון  בשכונה, בפינת הרחובות טשנחובסקי פינת עין גדי לטובת חניית קורקיטנטים ואופנועים לבאי הרכבת הקלה.

בעודה פועלת לגבש התנגדות של תושבי השכונה להקמת החניון גילתה להפתעתה, במפגשי התושבים, כי ישנם ילדים מהשכונה שעוברים התעללות בהסעות העירייה לבית ספר הדר ובחזרה לבית.

זה הספיק לאלינור להחליט לפעול.

כבר בימים הראשונים ותוך כדי פעולתה ניסו חברי ועד השכונה להשתיקה. חברי הועד שלא נבחרו לתפקידם מזה 11 שנים והיו"ר שלהם לא מתגורר בשכונה: נאור אליהו המתגורר בשכונת נוה גן וגדעון מזרחי פעיל ועד כוחני וחברו של נאור - תושב השכונה המציג עצמו כחבר של ראש העיר - כאילו לחברות הזו יש כו משלה. 

נוכח נחישותה של אלינור להפעיל התנגדות ולזהות את המתעללים ולהביא להענשתם פרץ סכסוך אשר במהלכו השניים החליטו לסלקה מקבוצת הווטאפ השכונתית וזאת כאשר התעקשה לברר מי הם חברי הוועד הנבחר ומדוע לא מתקיימים בחירות שכן לא היו כאלה בעשור האחרון או יותר מכך, 11 שנים.

אלינור הורחקה מקבוצות הווטאפ השכונתיות והבינה שאין בפועל וועד נבחר לשכונה.

מאז פרץ סכסוך שמתסיס את כל תושבי קריית מטלון, אלו שתומכים באלינור ואלו שתומכים בועד.

שוחחנו עם אלינור ביבי פלוניק כדי להבין מה מתרחש בשכונה אשר לטענתה תושביה יש בה בעיות רבות. במהלך איסוף המידע הורגשה המתיחות שבין התושבים ובעיקר מתגלה שיח אלים הכולל קללות ואיומים כלפיה וכלפי התושבים שתומכים בה.

על זה היא לא מוכנה לעבור לסדר היום.

איך הכל התחיל?

"הכל התחיל ב- 4.11, גיליתי באקראי שמתכננים להקים חניון בשכונה לבאי הרכבת הקלה (גילוי נאות ליד שטח של אבא שלי) ולאחר מכן גם שמעתי הורים רבים שמתלוננים על התעללות שילדיהם עוברים בהסעות לבית ספר הדר.

דיברתי עם האחים שלי והבנתי שגם אחיינים שלי סובלים מנהגים אלימים. במשך כשנה ההורים בשכונה התלוננו שיש בעיה עם הסעות הילדים.

ב- 4.11 כבר דיווחו על התעללות רצינית והחלטתי שאי אפשר לשתוק !!

פתחתי קבוצה שנקראת "נלחמים על הבית" שם הצפתי את כל הבעיות: הסעות הילדים, החניון וכד'. בין כל התלונות של ההורים על ההתעללות הגיעו בקבוצה הודעות בנושאים אחרים: איזה דשא שסידרו בשכונה? ועוד ועוד. וזה הכעיס את ההורים עוד יותר. ובמקום שנאור אליהו, יו"ר הועד יכעס גם כן על המצב הנורא וייאבק יחד עם ההורים הוא הגן על ראש העירייה רמי גרינברג שאמור לטפל במחדלים - משהו פה כבר היה נראה מוזר.

האם אתה מייצג את ראש העירייה או אותנו התושבים ??

ההורים זעמו על נאור.. מיותר לציין שבמשך שנה הם לא פתרו את הבעיה. וכשראיתי את זה החלטתי להילחם בכל הכוח. הוצאתי אישור להפגנה כחוק. פתחתי קבוצת וואטסאפ ויצאתי לתקשורת. בעקבות זה התפרסמה כתבה והנה צ'יק צ'ק החליפו את הנהג, השיגו לנו נהג קבוע וסידרו את זמני ההסעות - שתבין, מעל לשנה ההורים התלוננו וכולם התעלמו- פתאום מתחילים לטפל.
לאחרונה שוב התחדשה הבעיה עם ההסעות ועדיין הועד לא מטפל בנושא"


מה הרגשת? איך התייחסו אלייך כשראו כשאת פועלת בעצמך?

"בהתחלה הרגשתי שמנסים להשתיק אותי. דניאל יום טוב מנהלת אשכול מטעם העירייה פנתה אלי שאסגור את הקבוצה שלי בגלל שאין לה מקום או בלשונה, "אני חושבת שתמחקי את הקבוצה כי אין לה מקום" שיכתבו בה את הבעיות?. אח"כ פנו אלי שאצטרף אליהם - כשזה ברור שהמטרה היא השתקה.

זו השיטה שלהם, לנסות להשתיק, לא הצליח אז לנסות לקנות את הבנאדם.


ניסו להשתיק אותי המון בגלל שראו שהתושבים איתי!  
הסירו אותי מקבוצת ההסעות של הילדים כי ראו שאני מצליחה להביא הישגים והתושבים רוצים שאמשיך לפעול למענם.
לאחר מכן הסירו אותי גם מקבוצת השכונה כי כבר ממש חששו שכל התושבים אחרי.  אח"כ ניסו לקנות אותי בהצטרפות לוועד, וכשראו שאני לא מוכנה לשיטת ההשתקה שלהם עברו לשלב שהסירו אותי מהקבוצות."

גדעון עמיחי במקום לפעול לטובת תושבי השכונה רב בקבוצת הווטאפ שאלינור מנהלת עם אחד החברים בקבוצה. הריב גלש לפסים לא נעימים ואז גדעון החליט לנקוט עמדה והודיע למנהלת הקבוצה כי אם יתברר לו שהאיש שהוא רב איתו הוא קרוב משפחה של אלינור הוא יפנה לראש העיר - שלא ברור תפקידו עד עכשיו.

אותו גדעון מזרחי אומר לאלינור: "תשמעי אם יתברר שזה מישהו שאת מכירה אותו מהמשפחה שלך או מהמכרים שלך יהיה בלאגן מאד גדול עד ראש העיר ועד למשטרה אגיע, אל תשחקי איתי משחקים, כי אני באמת לא פוחד מהמשחקים שלי."

ייאמר כי גדעון עמיחי מפזר מידי פעם אמירות ואיומים בשל קרבתו המיוחדת לרמי גרינברג ראש העיר. לאחרונה שלח ווטאפ לתושב השכונה לפיו הוא מדבר עם ראש העיר כל לילה ובשל התנהגותה של לינור "הלך לה המגרש" (רוצה לומר כי הזכויות של אביה במגרש יפגעו בשל כך שהעירייה או חברו רמי גרינברג יהפכו ללא ראוי.

איך התגובות מהתושבים שאת מסייעת להם?

"הם קוראים לי וונדר וומן !!!!

אומרים לי שאני קרש ההצלה שלהם !"

אלינור שיתפה אותנו בתגובות מתושבים:

"סוף סוף, גם לי לא היה אומץ לקום נגד ..."

"כואב להרבה אנשים אבל לא מדברים..."
""חוצפה שיש אנשים שלקחו את החוק לידיים"..."

"אלופהה את .. מזל שבאת"

"את לא מבינה כמה יש מאוחרייך"

אלינור שלחה מכתב לחברי הקבוצה שבו נכתב:

"ערב טוב, 

צר לי לשמוע שמתבצעים תרגילים פוליטיים מלוכלכים במטרה להכפיש את שמי הטוב .

1. לאחר שכתבתי כי לא נעשו בחירות כ- 11 שנה לוועד השכונה, לכאורה הוסרתי מקבוצת השכונה ע"י יו"ר הוועד שלכאורה לא גר בשכונה, האדון נאור אליהו.

2. לאחר שכתבתי מכתב לראש העיר בבקשה לקיים בחירות - לכאורה שוב נאור אליהו כתב עלי דברים לא נכונים לכאורה במטרה להכפיש את שמי הטוב.

אציין כי אתמול בקבוצת "שיח פתוח- מטלון החדשה.
לכאורה שוב גדעון רב עם תושב שכונה. כמובן שגיניתי את המקרה באופן חד משמעי ! ופניתי אינספור פעמים לשני הצדדים במטרה להרגיע את הרוחות !

אלימות לא מקובלת עלי!!

אציין כי עם כל הרצון הטוב, אין לי שליטה על הפה של גדעון ו/או כל תושב אחר .

ולכן אסכם, הדברים שכתב לכאורה נאור אליהו הם לא נכונים !!!

תושבים יקרים - אתם צריכים להתבונן, ולשאול את עצמכם טוב טוב

"למה בכל פעם שאלינור מקדמת את שכונת ק. מטלון קדימה,

לכאורה נאור אליהו מלכלך עליה ??"


 

בהמשך לבקשתה של אלינור פלוטניק לראש העיר שיכריז על בחירות לוועד שלא התקיימו וכי תושב שכונה אחרת מציג עצמו כיו"ר הועד של קרית מטלון היא מבקשת בחירות לאלתר. ראש העירייה הזמין אותה לפגישה במשרדו לדון בנושאים שעל סדר היום של השכונה.

איך הייתה הפגישה היום עם ראש העיר?
שאלתי את ראש  העיר מתי יהיו בחירות?
והוא השיב: "יש קורונה, לא נעשה את זה עכשיו אין טעם ואין סיבה."

בסיום הפגישה גרינברג פרסם הודעה לתושבי השכונה שכל כולה מילים מכובסות- צריך לפעול ביחד לטובת השכונה והס מלגנות את האיומים את ההתבטאות המוזרה של עובדת האשכול דניאל ואת העובדה שהוא מכריז על בחירות ולהיפך, בפועל ראש העיר מסרב להכריז על בחירות ומגבה ועדים שלא נבחרו בנימוק של קורנה והשפעות לא רלבנטיות.

מדוברות העירייה נמסר: "בהתאם לנהלים הקיימים בכלל הרשויות, קיום הבחירות לועדי השכונות התעכב בשל העובדה כי בשנתיים האחרונות היו מספר סבבי בחירות לכנסת. כדי למנוע השפעה פוליטית שאינה רלוונטית, לא התקיימו בחירות לועד בתקופת הבחירות לכנסת. בנוסף, לאור הסגרים וההגבלות לא היה ניתן לצור כינוסים כחלק מהליך הבחירות.  בהמשך לאמור לעיל העירייה תיערך לנושא בהתאם לצורך."

מהיום, אנו נעדכן אתכם על המתרחש בשכונה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
קידום השכונה
חנה קרן | 13:07   16.01.22