דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

ל-90% מהילדים שנפגעים מינית יש היכרות מוקדמת עם הפוגעים

גילוי עריות מתקיים בכל המגזרים, עשירים עניים, חילוניים, דתיים וכו׳.

פורסם בתאריך:


ל-90% מהילדים שנפגעים מינית יש היכרות מוקדמת עם הפוגעים וככל שהפוגע קרוב יותר לילד, הפגיעה תהיה חמורה יותר ותטיל צל כבד יותר על חייו. **

קחו נשימה עמוקה, כוס תה מחמם עם עוגיה טובה. זה יתמוך בנוכחות החשובה שלכם בשיח המאתגר הזה על פגיעות מיניות בילדים.אם נצליח להכיר את העולם השקוף והדומם הזה שמתקיים בקרבנו, הוא יאבד את תכונותיו אלו ויחד נוכל לנקות אותו מחיינו.

כל פגיעה מינית בילדות תיצור שבר והרס  בעולמו של הילד והעולם אליו יגדל ילד שנפגע מינית לא יהיה אותו עולם אליו יגדל ילד שלא נפגע, ועדיין יש מנעד בו ההרס והשבר הנפשי מופיעים לרוב בהתאמה לקירבת הפוגע אל הילד, למשך הפגיעה ולעוצמתה.

תחשבו מה קורה לילדה או לילד שהאח או האחות שלהם פוגעים בהם, והקשה מכולם, מה קורה שאבא או אמא פוגעים בילד או בילדה שלהם?

ילד לא יכול להרשות לעצמו להבין שהאדם שהיה אמור להיות השומר הראשי שלו בעולם, פוגע בו או מפקיר אותו לפגיעה בתוך הבית.

הרי בית בסדרי עולם אמור להיות מקום מוגן.

ילדים במהותם תלויים בהוריהם, וההבנה שהם מסוכנים ופוגעים בהם, מפחידה מאוד וחושפת את הילד לשבר בלתי אפשרי, אז כדי להחזיק את המסגרת המגינה עליו, הוא ישמור על תדמית המבוגרים בחייו, ויקח את האשמה על עצמו.

ד״ר ענת גור המתמחה שנים רבות בטיפול בנשים במצוקה, סיפרה בקורס על טראומה מורכבת בו בו השתתפתי, שבתחילת דרכה כעובדת סוציאלית בכלא נווה תרצה, היא נדהמה לגלות אחרי זמן קצר שלרוב המוחלט של האסירות שפגשה בחדרה, היה רקע של פגיעה מינית בילדות. לא פגיעה מינית ״רגילה״, אלא גילוי עריות בתוך המשפחה הכי הקרובה, אח, אבא או גם וגם.

זה היה כל כך מובהק שהיא אמרה שצריך להחליף את השם של נוה תרצה בשם ״מחנה ריכוז לנפגעות גילוי עריות״, פשוט כי זו המציאות.

גילוי עריות מתקיים בכל המגזרים, עשירים עניים, חילוניים, דתיים וכו׳. נשים שחוו גילוי עריות ברוב המקרים גם חוו הזנחה קשה והתעלמות קרוביהם למתרחש. מתוך חורבות כאלו, נסללת הדרך לסמים, לזנות לאלימות ועוד, והילדים שיוולדו לאותו עולם לרוב זה יהיה עולמם הבוגר, ואנחנו אם בכלל נביט לכיוונם, נביט בהם מרחוק. במקרה הטוב יתכווץ לנו הלב, במקרה הפחות טוב נשפוט אותן.

ד״ר ענת גור גם אמרה ״אל תגידו כמה נורא היא מתנהגת, תשאלו איזה דבר נורא קרה לה שככה היא מתנהגת?״

זנות רחוקה מרובנו, אז קל לנו יותר לדבר עליה.

אבל בואו נעצור רגע ונשאל את עצמנו אם זנות היא אחת  מהשלכות הקצה של פגיעות מיניות, איזה חותם משאירה פגיעה ״מינורית״ בילדות.

מה השלכות הפגיעה על חיינו הילדים שבגרו וחושבים שקברו את הפגיעה בעברם?

כמה מאיתנו שנפגעו בילדות משקיעים משאבים נפשיים וכלכליים לטיפול בפגיעה?

האם הורה שנפגע יכול להוריש לילדיו שכבת הגנה מפני פגיעה מינית?

האם יש לנו כלים לשמור על הילדים שלנו? האם הם יספרו לנו?

ומה ההשלכות החברתיות שמשתקפות בחיינו ללא ידיעתנו, שעה שכל ילד חמישי נפגע מינית עד גיל 12 וכל ילד שביעי נפגע גילוי עריות?

(עד גיל 12 בנים ובנות נפגעים באותה המידה)

ההמשך יבוא….

הכותבות הן שתי נשים אמיצות שחוו פגיעות מיניות ונושאות את הטראומה בכל יום, שעה שעה. הן בחרו להעניק מהידע האדיר שצברו ומניסיונן לנפגעות ונפגעים אחרים: 

יפעה אלבוים

 בת 52, מאמנת אישית בשיטת סאטיה ואדריכלית. בהמשך למסע החלמה אישי אני בוחרת היום לפעול כדי לעורר ולפתח את תודעת החברה בישראל לפגיעות מיניות בילדים, להכרה בקיומה ובמימדיה כמגיפה שקטה והרסנית, ולגיוס הציבור והמערכות האמונות על שלום הציבור, לפעול להקמת מערך לטיפול רב מערכתי, מבוסס חמלה במגיפה, ובנפגעיה.

טלפון: 054-5982247

פייסבוק:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100057074480135

ליאורה פלד

מטפלת בחרדות וטראומה מהילדות בשיטת איזון חיים.

בת 46, לאחר תהליך החלמה וצמיחה אישי, בחרתי להוביל שינוי בשיח החברתי והמערכתי. לפעול לגיוס המערכות לבניית מערכי מניעה, זיהוי וטיפול ראוי ומכבד כשיש חשש שילד נפגע.

טלפון 050-9555114

פייסבוק :https://www.facebook.com/profile.php?id=100002419996426

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: