דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

ספורט בפתח תקווה

כל ענפי הספורט בפתח תקוה והסביבה

אבי לוזון זועם: "האיגוד עשה טעות כששלח שופט מהמגזר למשחק של קבוצה מהמגזר."

מכבי פתח תקווה הפסידה לבני סכנין, שופט המשחק הרחיק 2 שחקנים מפ"ת והוציא את לוזון מכליו.

פורסם בתאריך:


במכבי פ"ת זועמים על השיפוט במשחק ההפסד לבני סכנין (אתמול) 1:0.
שני שחקני הקבוצה שלאמק בנדה ובן רייכרט הורחקו והותירו את הקבוצה בתשעה שחקנים.

יו"ר מכבי פ"ת ולשעבר יו"ר ההתאחדות אבי לוזון זעם על השיפוט ועל הבחירה של איגוד השופטים לשבץ שופט ערבי ישראלי למשחק עם בני סכנין. לדבריו: לדעתי השיפוט לא היה הוגן בלשון המעטה ולא אגיד מעבר. רק אתן דוגמה: הקשר האחורי שלהם, גנאים מספר 6, תפס בשתי ידיים ולא הוציא לו צהוב. לאחר מכן אותו גנאים אחרי שכבר קיבל צהוב עשה פאול ליד ה-16, לכאורה היה חוק היתרון אבל הוא לא מומש והיה צריך לתת לו צהוב שני.

אצלנו השופט “שמח” לתת אדום. ראיתי את האירוע 6 פעמים בהילוך חוזר של האדום לבנדה. שופטים אמרו לי שזה צהוב דו צדדי במקרה החמור. היה ברור שגם לרייכרט הוא מחפש להוציא צהוב שני. קשה לשחק 9 נגד 11 ועוד שופט שזה 12. האיגוד עושה טעות כששלח שופט רביעי מהמגזר למשחק של קבוצה מהמגזר”. 

לוזון מיהר להסביר שלא מדובר בעניין גזעני:  ״שיהיה ברור לכולם אני כיו״ר ההתאחדות דאגתי למגזר יותר מכל אחד שמנסה לתפוס טרמפ על הגב שלי.  אצלי במכבי פתח תקווה  יש יותר שחקנים מהמגזר. כיום יש לנו את מוחמד עוואד ומוחמד הינדי וגם איברהים בדיר, אמיר אלטורי,  שאדי פארום ועוד רבים וטובים בכל המחלקה אצלי.

הדו קיום קיים יום יום שעה שעה פשוט כפי שדני קורן לא שפט את מכבי פת ושיינר יעקב את הפועל פת ומנשה משיח את בני יהודה ככה רושרוש לא צריך להיות בצוות השיפוט של סכנין״.

התגובות לדבריו של לוזון לא איחרו לבוא. ח"כ אחמד טיבי:  “ולא לשלוח שופט אשכנזי לטדי ובני יהודה, ולא שופט מרוקאי לרעננה, ולא לצרף שחקנים ערבים לקבוצות נגד סכנין או נצרת ולא לצרף שחקנים יהודים לסכנין, והעיקר לא לשלוח יו״ר מתגזען למכבי פ״ת. נ.ב: הוא היה יו״ר ההתאחדות. גזענות מזוקקת”.

איגוד השופטים: “גם אם נאמרה ברגע של כעס ואכזבה, מדובר באמירה אומללה של מי שהיה יו״ר ההתאחדות לשעבר ולא הבחין מעולם בין מגזר למגזר. איגוד השופטים ימשיך לשבץ שופטים אך ורק בהתאם ליכולות שלהם ודוחה על הסף כל טענה או רמז כאילו שופט מנוע מלנהל משחק בגלל השתייכותו למגזר כזה או אחר. ראוי שאבי לוזון ימצא מהר ככל הניתן את הדרך להתנצל על דבריו ולמנוע נזק חברתי גדול”.


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: