דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

עמותת איל"ן העניקה מלגות לימודים לתלמידים תושבי פ"ת המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות

המלגות הוענקו בטקס חגיגי

פורסם בתאריך:


לאחרונה נערך טקס חגיגי, בו העניקה עמותת איל"ן סיוע ל-15 תלמידים חברי העמותה מפ"ת, בהם תלמידי מערכת החינוך היסודית, חטיבה עליונה וכן סטודנטים.

בטקס, שנערך במתנ"ס עולמות בפ"ת, נכחו ראש עיריית פ"ת, מר רמי גרינברג, מנכ"ל איל"ן, בועז הרמן, יו"ר סניף איל"ן פ"ת, אמנון ניסים, תלמידים חברי איל"ן ובני משפחותיהם. במהלך הטקס העניקו המכובדים מלגות לתלמידים ונערך מופע מוסיקלי של נגנית הפסנתר ורדה אנטופילנסקי ספינקה ונגן המפוחית דני דצנר.

עוד במהלך האירוע, עדי צ׳זרה ישוע, אביה של יהלי בת ה-8, חברת איל"ן, הקדיש לבתו את שירו של עוזי חיטמן ״רציתי שתדע״ (אלוהים שלי) ואף זוג עיניים בקהל לא נשאר אדיש.

בין מקבלי המלגות – ידידיה הרצברג, בן 10 מפ"ת, מתמודד עם שיתוק מוחין ולומד בכיתה ה' בביה"ס מורשה. יהלי ישועה, בת 8 מפ"ת, מתמודדת עם שיתוק מוחין, תלמידת כתה ג' בביה"ס ברלב בעיר.

בועז הרמן, מנכ"ל איל"ן: "אני מבקש להודות ל-10 המתנדבים המסורים מסניף איל״ן פ״ת ולמשפחותיהם על תרומתם הנדיבה. ההישגים האדירים של ספורטאי איל״ן בטוקיו 2020 הם הוכחה ניצחת לכך ש'הכל בראש'. הענקת 15 מלגות לימודים לסיוע ברכישת אביזרי עזר ושכ״ל תאפשר לתלמידים להתגבר על השונות והמוגבלות הפיזית  לכדי מימוש הפוטנציאל האישי ותרומתם לחברה שוויונית ומכילה".

אודות עמותת איל"ן:

עמותת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית המתמודדים עם מוגבלות מוטורית ומחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ועוד. מטרת העמותה הינה לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות בישראל, לקדם את שילובם בחברה ולסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי ולהשיג עצמאות מרבית.

מאז הקמתה בשנת 1952, פועלת העמותה באמצעות סניפים ומוסדות הפרוסים בכל הארץ למען: חיזוק החוסן המשפחתי; ייעוץ הדרכה ובניית מנהיגות הורית לצורך פיתוח כלי התמודדות והעצמה עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות ובני משפחותיהם, מתן מענה מותאם אישית לאנשים עם מוגבלויות בתחומי החיים השונים, קידום הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה, פתרונות דיור מגוונים, מתן מענה לצרכים החברתיים והתרבותיים של החברים בעמותה, הגברת המודעות הציבורית לחיים עצמאיים ולהשתלבות בחברה, פיתוח מנהיגות ונגישות בכל תחומי החיים, הסרת חסמים וסיוע במיצוי זכויות.

בשנת 2010 זכתה עמותת איל"ן בפרס ישראל על תרומתה לחברה ולמדינה. בשנת 2019 הוועדה החברתית-כלכלית של האו"ם, ECOSOC, הכריזה על עמותת איל"ן כארגון מייעץ מיוחד לאו"ם בנושא שיקום ושילוב בוגרים וילדים עם מוגבלויות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: