דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תחבורה בפתח תקווה

עדכונים על פתיחה וסגירה של כבישים ומעברים, מגרשי חנייה, תחבורה ציבורית ועוד

שינויים זמניים בתנועת הרכבות

פורסם בתאריך:


בשל התקדמות עבודות הרכבת הקלה בגוש דן.

החל מ-3 באוקטובר 2021 ועד ה-19 באוקטובר 2021 (כולל) יחולו שינויים בתנועת הרכבות במרכז הארץ ובדרומה, במסגרתם תופסק תנועת הרכבות בין תחנת האוניברסיטה בתל אביב עד לתחנות הרכבת ברעננה. הרכבות בקו באר שבע-ראשון לציון (משה דיין)-הרצליה יופעלו בין תחנות באר שבע ותל אביב סבידור מרכז בלבד. כמו כן, לא יופעלו זמנית תחנות הרכבת ברעננה (דרום ומערב), הוד השרון-סוקולוב, כפר סבא-נורדאו, ראש העין-צפון, פתח תקוה ובני ברק.

במסגרת העבודות להקמת הקו הירוק בגוש דן, חברת נת"ע תחל מיד לאחר החגים במבצע רחב היקף, לכריית מעבר תת-קרקעי של הרכבת הקלה, בתוואי המסילה שבין תחנת הרכבת תל אביב האוניברסיטה לתחנת הרכבת בני ברק. הקמת המעבר התת קרקעי מחייבת פירוק של מסילות הרכבת וביצוע התאמות הנדסיות על ידי חברת רכבת ישראל.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, הנחתה את רכבת ישראל להפעיל מערך היסעים חינמי (שאטלים) שיפעל בזמן הפסקת פעילות הרכבת, בין תחנות ראש העין צפון, רעננה מערב, קרית אריה וכפר סבא נורדאו לבין תל אביב סבידור מרכז. נוסעי ונוסעות הרכבת יוכלו להשתמש גם בקווי התחבורה הציבורית הפועלים במקביל לקווי הרכבת.

יצוין כי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, רכבת ישראל וחברת נת"ע בחנו מספר חלופות לביצוע עבודות הרכבת הקלה בגוש דן, במטרה לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בנוסעים. החלופה שנבחרה היא החלופה המועדפת מבין כל החלופות שנבחנו ומשרתת את התקדמות הפרויקט לטובת הציבור בצורה הטובה ביותר.

חברת רכבת ישראל תנצל את הפסקת התנועה של הרכבת בגוש דן, לביצוע עבודות תחזוקה ושדרוג של המסילה במספר מוקדים לאורך הקו, ובכך תיחסך סגירה נוספת של הרכבת בקטע מסילה זה בגין עבודות תחזוקה נדרשות.

משרד התחבורה וחברת רכבת ישראל ממליצים לנוסעי ונוסעות הרכבת להתעדכן לפני הנסיעה באתר האינטרנט, היישומון, או במוקד השירות הטלפוני של הרכבת *5770. פרטים אודות תגבור קווי התחבורה הציבורית ניתן למצוא במוקד הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה *8787.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: