לפני 3 שנים, בחודש אוגוסט 2017, דיווחנו בהרחבה על החלטת ראש העירייה לשעבר ברוורמן להעביר קרוואנים בשטח בית ספר פיק"א לגנים חרדים, שבסופו הועברו אכן לאותם גנים.
יו"ר האופוזיציה דאז וראש העירייה כיום רמי גרינברג התבטא בחריפות נגד המהלך של ברוורמן והשתתף בהפגנות.

ביום שישי האחרון, לטענת וועד הורי בית ספר פיק''א, גרינברג הודיע להם כי בכוונתו להעביר את שטח חצר ביה''ס פיק''א לידי בית הספר החרדי 'בית יעקב' הצמוד לפיק''א כדי להקים שם קראוון לימודים לכיתה בבי''ס בנות יעקב.

יצויין כי בית ספר בנות יעקב סובל מצפיפות ולכן מתבצע בו שיפוצים ונבנים בו 14 – 12 כיתות ו- 2 קומות נוספות.

בשל הודעת גרינברג לוועד ההורים, חבר הוועד הוותיק שמואל וויס פרסם הודעה שבה נכתב:

" ביום שישי האחרון נפגשנו עם ראש העירייה שלנו רמי גרינברג בבית ספר פיק''א.

לתדהמתנו התברר לנו שראש העיר רמי גרינברג החליט להעביר את שטח חצר ביה''ס פיק''א לידי בית הספר החרדי 'בית יעקב' הצמוד לפיק''א כדי להקים שם קראוון לימודים במקום הקראוון המסוכן לדבריו שנמצא בבי''ס בנות יעקב וזאת למשך שנה.

גרינברג הציע לנו לראות את המבנה המסוכן וכשהגענו וכשהגענו לשם התברר שאין מבנה מסוכן ובעלות של 5000 ש''ח ניתן להשאיר את כיתת הקראוון של בי''ס החרדי כמו שהוא.

אנחנו לא ניתן לגזול מילדינו את שטח ביה''ס לפני שניפגש עם המהנדס שקבע שהמבנה מסוכן.

דרך אגב, לפני 4 שנים אתה גרינברג כשברוורמן ניסה לשים קראוונים באותו מקום, אתה הפגנת איתנו ונלחמת כדי שזה לא יקרה.

מה השתנה אצלך רמי ?"גרינברג הגיב לו תוך שהוא טוען שוויס בוחר לשקר:

"למה אתה בוחר לשקר את ההורים? פשוט לשקר אין מילים אחרות. היית איתי ועם עוד 3 הורים ועם המנהל והסגנית ועם עוד 10 אנשי מקצוע הבהרנו שלא נמצא פתרון לאור הבנייה שם ואפילו התחלנו את השנה כך ואז מהנדס בטיחות עצר את העבודות בגלל סכנה. וכפי שהתחייבנו וגם סכמנו זה יהיה לשנה ויפורק. אני זה שדואג שפיקא יתחזק ויתעצם לעומת שנים שהוא היה בסכנת סגירה. לא בפוסטים שקריים אלא בהרבה עבודה בשטח ברמה פרטנית ואסטרטגית."

לדברי שמואל וויס מוועד ההורים: "גרינברג הציע לנו לראות את המבנה המסוכן וכשהגענו וכשהגענו לשם התברר שאין מבנה מסוכן ובעלות של 5000 ש''ח ניתן להשאיר את כיתת הקראוון של בי''ס החרדי כמו שהוא.

אנחנו לא ניתן לגזול מילדינו את שטח ביה''ס לפני שניפגש עם המהנדס שקבע שהמבנה מסוכן.";source=gmail&ust=1632313360433000&usg=AFQjCNFQpjEr_HBVp7ziVdeZ3pfB8h1UpA" href="https://youtu.be/uNPAiB-IbKU" target="_blank">https://youtu.be/uNPAiB-IbKU

וויס מספר ל"פ"ת עכשיו" על השתלשלות העניינים ועל שיחותיו עם גרינברג, תוך שהוא מבקר את גרינברג:

לפני שבועיים התקשרתי אליו ואמרתי לו: יש שמועה שאתה מתכוון לקחת לנו את הספריה שלנו לשימוש אחר? הוא השיב לי: "תגיד לי אתה השתגעת? מאיפה באו לך הרעיונות המטומטמים האלו? השבתי לו: "שמעתי" והא אמר לי : "לא".
התקשרתי למנהלת היא אומרת לי "זה היה על הפרק, אבל הוא ירד מזה... אוקיי שזה יעלה על הפרק תודיעי לי.
אחרי כמה ימים היא מתקשרת אלי: הוא מתכוון להקים קרוואנים בדיוק במקום שברוורמן רצה להקים לפני 3 שנים." התקשרתי לגרינברג והוא השיב לי: "תקשיב, אתה מבלבל את המוח, אני לא עושה שום דבר".

פתאום קוראים לי ביום שישי בשעה 9, אומרים לי: "ראש העיר רוצה להגיע ללמוד את המקום. אנחנו באים, הוא אומר לאנשי הצוות שאיתו: "סתמו את הפה, רק אני מנהל פה את השיחה, כי אני מכיר את וויס, אל תדברו מילה."
הוא מתחיל לדבר: "הקרוואן של בית יעקב עומד לקרוס וזה לא בטיחותי ואני חייב לתת להם מקום, אני לוקח החלטה לשנה לקחת את המקום."

אמרתי לו קודם כל למה אתה לוקח את המקום? אני מבין שזה ברשותך כי אתה ראש עיר,  אתה לא יכול להיכנס לבית ספר חילוני עם קבוצה חרדית, במיוחד שאתה היית איתי בהפגנה לפני 3 וחצי שנים ואתה אמרת שזה גזל שהחרדים רוצים להשתלט על הבית ספר.

הוא אמר: "אני יכולתי להעביר את הבית ספר הזה ממזמן לחרדים, אני לא עושה את זה, יש משמעות ל-120 שנה."

אמרתי לו: זה כבר לא 120 שנה, זה כבר 140 שנה עוד מעט שבית ספר פיק"א הוא הבית ספר חילוני הראשון."
גרינברג: "תקשיב אני רק לשנה אני שולח לכם פתק ולך תראה איך הקרוואן ב מצב מסוכן ואי אפשר לתת לילדים להיות שם. אמרתי לו אין בעיה נגמור את השיחה, אלך לשם אבל אני אומר לך, אתה לא מוצא מקום כי אתה לא  מעוניין, אתה מעוניין לגזול לנו את האדמה הזו.

גרינברג:  "בשום אופן לא אני מתחייב לשנה, שנה וחודשיים. אתה תלך תראה באיזה מצב הקרוואן המסוכן. הוא אומר זה האדם האחראי תלך איתו, לא הבנתי למה הוא לא הולך איתי כי הוא בדרך כלל הוא שומר עלי בעניין פיק"א שאתפוס אותו בשקרים."
 אני מגיע למקום עומד קרוואן חדש במצב מצויין העובד אומר יש לנו בעיה עם הכלונסאות, שאלתי אותו מה זה משנה ה-4 מטר מפה לשם או אצלנו  4 מטר, זה אותו דבר, זה אותם 4 מטר, יש לך את האישור של המהנדס סגר לו את העבודה? הוא אומר לי לא, זה אצל ראש העיר? אמרתי לו אני מבין אתם רוצים גם את הקרוואן וגם להשתלט על השטח.

אתה חושב שהוא נתון לנו פתק? הוא עלה היום לאדמה והתחיל לעבוד, הוא יודע שיוצאים עכשיו חופשת סוכות ולא נוכל לצאת למאבק והוא כבר יהיה בסוף העבודה.

שאלת את ראש העירייה למה המבנה מסוכן?

"הוא אמר שהמבנה עומד ליפול, הוא עומד על הצד.
באתי לשם וראיתי שהמבנה עומד על פלטת של כביש, כמו שצריך, יש שער שאפשר לצאת ממנו, ראיתי הכל פיקס, להפך, הכל מצוין הדבר היחידי שהכיתה רחוקה מהבית ספר הפעיל ולא ליד מבנה."
הסיפור מזכיר את מה שהיה אצל ברוורמן לפני 3 שנים?

"אז הכניסו 2 קרוואנים של גנים חרדיים ועכשיו הם עשו כיתה.
בבית ספר פיק"א ברוורמן נתן לחרדים את המבנים של הייעוץ הפסיכולוגי באזור אחר של הבית ספר."

מה גרינברג אמר לך אז על זה?

"הוא היה איתי בהפגנות."

 

במכתב ששלח גרינברג לועד ההורים נכתב:

בהמשך לפגישה שהתקיימה ביום ו' האחרון בבית הספר, הצוות המקצועי וועד בית הספר, סוכם כי לאור הפסקת עבודה בבית ספר הצמוד, בית יעקב, עקב בעיות בטיחות עם קרוואן אחד, יוקם קרוואן חדש בשטח שבנדון באחריות החברה לפיתוח, וזאת כמענה זמני עד לסיום הבניה  (הערכה 9/22) ולאחר מכן יימסר לטובת בית ספר פיק"א.
בשיתוף עם המנהלת יוחלט על פיתוח החלק האחורי ובאם להשאיר הקרוואן או להעתיקו  משם."

מלשכת ראש העיר נמסר: "בניגוד לטענות, ראש העיר פועל כדי לחזק את בית הספר פיק"א ולשדרגו בפרמטרים רבים - בשיתוף ועד ההורים. בניגוד לשנים קודמות שבהן עלו נסיונות של עמותות שונות לקחת חלקים מבית הספר, ראש העיר רמי גרינברג מנע זאת, בין היתר באמצעות קידום בניית מבני קבע לבית יעקב הסמוך - בתוך מתחם בית יעקב ופעולות רבות נוספות.

לתקופת הבנייה בבית יעקב נמצאו פתרונות וכן הועבר חצי מבית הספר לרחוב צה"ל והחצי שנשאר יצטרך לעמוד בהנחיות הבינוי במקום וכיוצא בזה. עם תחילת הבניה, הוחלט ע"י יועץ בטיחות להפסיק את העבודות במקום משום שאחד המבנים נמצאו לא בטיחותיים לתלמידות בית יעקב. בתוך כך, בוצעו מספר סיורים בתוך בית יעקב כדי למצוא פיתרונות שיאפשרו את המשך העבודות במקום. בשל הבניה בבית יעקב לא היה ניתן לקדם פתרון בתוך בית יעקב ועל כן בכינוס משותף הוצג למנהלת ולועד ההורים על המצב במקום המדובר. הם התרשמו שאכן מתבצעת בנייה לטובת בית יעקב ובניגוד לנעשה בקדנציה הקודמת אין שום כוונה לקחת חלק מפיק"א אלא להשתמש מבנה הקבע שיוקם בהמשך. מדובר במהלך נקודתי שימשך כשנה - משך הבנייה בבית יעקב. כמו כן, ניתן מכתב התחייבות בנושא. הנוכחים במפגש הבינו את המהלך וגם הוצג בפניהם הפעולות השונות שהעירייה מקדמת לטובת בית הספר פיקא. לצערינו, למרות ההבנות ולמרות מכתב ההתחייבות הועלה פוסט שיקרי שבו נסיון לעוות את המציאות ולהיכנס לנעלי אנשי המקצוע ויועצי הבטיחות ולקבוע כי אין בעיית בטיחות למבנה המדובר. כאמור, בניגוד לדעת אנשי המקצוע בנושא. מדובר בנסיון לשקר את הציבור ולהתסיסו על אף התשובות הברורות שהעירייה וראש העיר סיפקו בנושא בשטח בנושא. ההתעלמות מהתשובות שניתנו בשטח והפוסט המנותק מטרתו לשקר את הציבור. על כל פנים, ראש העיר ימשיך לדאוג לבית הספר פיקא ויתן את המענים הנדרשים להצלחת בית הספר.