דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

אירוע הדבקה בפתיחת שנת הלימודים: 20 תלמידים נדבקו בכיתה ב' בבית ספר בפתח תקווה

מחנכת הכיתה, נמנעה מלהתחסן ומאושפזת במצב קשה בבית החולים. צילום להמחשה.

פורסם בתאריך:


בביה"ס אלימלך כנר בפתח תקווה קיים חשד לפיו מחנכת שאינה מחוסנת הדביקה כ-20 תלמידים. בשעה זו  המחנכת מאושפזת במצב קשה כשהיא מונשמת.

ההורים זועמים על כך שבמפגש הכנה לפני פתיחת הלימודים, לא הקפידו על עטיית מסיכות. ואכן, מספר התלמידים המאומת גבוה באופן חריג, מעיד על כך שככל הנראה לא נשמרו בקפידה תקנות וכללי הקורונה הנדרשים. כך שאין זה פלא שמורה שאינה מחוסנת לא שמרה בקפידה על הנהלים האחרים.מורה  בבית ספר יסודי אלימלך כנר שבשכונת כפר גנים ג' בפתח תקווה הדביקה על פי החשד 20 תלמידים בכיתה שאותה היא מחנכת. המחנכת לא הייתה מחוסנת. כך פורסם ביום  רביעי בערב  בכתבה של כתבת החינוך של ערוץ 13 ליאור ורוצלבסקי בחדשות 13.


המחנכת מאושפזת במצב קשה ומונשמת.

יצויין כי המחנכת נבדקה פעמיים עוד בטרם פתיחת שנת הלימודים, אך נפגשה עם התלמידים במפגש הכנה לתחילת הלימודים ללא מסיכות. הורי התלמידים שנדבקו זועמים על המחנכת בעיקר על המפגש המקדים שערכה עם התלמידים כאמור ללא הקפדה על מסיכות. חלק מההורים מפנים את כעסם כלפי המחנכת, חלק כלפי הנהלת בית הספר וחלק כלפי התנהלות משרד החינוך והכאוס שנוצר לטענתם.

בבית הספר טוענים כי אחד התלמידים הדביק את חבריו וכי לא מדובר במחנכת, כך או כך המקרה מעלה סימני שאלה רבים:
מדוע נוצר מצב שמי שנמנעת מהתחסנות מחנכת כיתה של תלמידים שהינם ילדים בסביבות הגיל 8, כשהיא נדרשת להיות עימם במגע יום יומי?  
כיצד הגיעו בבית ספר למצב שבו 20 תלמידים נדבקו?
מדוע הבדיקות שהציגה המחנכת אינן אמינות?
אם אירוע כזה לאחר חמישה ימי לימודים, מתבקש להעלות תהיה איך תיראה שנת הלימודים הקרובה? מדאיג.

מנהלת הבית ספר איריס גלאי שלחה הודעה להורים שבה נכתב:

להורי ביה"ס שלום רב,

במהלך החג התגלו מספר מאומתים לנגיף הקורונה בכיתות שונות בביה"ס. 

הודעה מסודרת נשלחה להורים לאחר ברור עם משל"ט קורונה.

לצערנו, בכיתה ב'2 התגלו מספר גדול של תלמידים מאומתים כולל מחנכת הכיתה.

מחנכת הכיתה לא הייתה מחוסנת אך הציגה 2 בדיקות שליליות.

אנו בביה"ס חידדנו ונחדד שוב את נהלי משרד הבריאות בדבר חשיבות עטיית מסיכה והקפדה על נהלי הבריאות.

במקביל אבקשכם גם להימנע מלשלוח אל ביה"ס תלמידים מאומתים גבולי או חולים או תלמידים שעברו בדיקת pcr ומחכים לתוצאה. 

אנו מודעים לתקופה המאתגרת ועושים ככל יכולתינו לתת מענה מיטבי ככל שניתן.

בברכה,

איריס גלאי מנהלת ביה"ס."

מדוברות העירייה נמסר: "גם במקרה זה, בדומה לכל מקרה של זיהוי מאומתים בנגיף קורונה במערכת החינוך, עיריית פתח תקוה פעלה בהתאם להנחיות משרד החינוך ותקנות משרד הבריאות; לרבות ביצוע בדיקת קורונה פעמיים בשבוע על ידי המורה. עם גילוי מקרה הקורונה בכיתה, התבקשו כלל התלמידים וסביבתם להיכנס לבידוד והודעה על כך הועברה לכלל ההורים בכיתה ובבית הספר. בחינה סביב התנהלות המורה במפגש האישי עם  התלמידים טרם פתיחת שנת הלימודים, כפי שעולה מהטענות, תעשה יחד עם משרד החינוך - המעסיק של המורה, וינקטו צעדים בהתאם. לצד זאת יודגש כי עיריית פתח תקוה מקפידה שעובדיה הבאים במגע עם התלמידים במסגרות השונות יחוסנו או יבדקו כנדרש וכן עושה רבות לעידוד חיסונים, הקפדה על התקנות וכן אכיפה שלהן - כדי למנוע הדבקות, לצמצם תחלואה ולאפשר למערכת החינוך לפעול בצורה המיטבית. זאת לצד המגבלות והחובה לקיים את תקנות משרד הבריאות והנחיות משרד החינוך״.

ממשרד החינוך נמסר: "מבדיקה שנערכה עם מנהלת בית הספר עולה כי המורה אכן אינה מחוסנת אולם היא הציגה בדיקת pcr שלילית שאפשרה את כניסתה לכתה. עוד נטען מבית הספר כי בראשית השנה הגיע תלמיד שהתגלה לאחר מכן כחולה ולפיכך לא ברור מקור ההדבקה. משרד החינוך ממשיך לבדוק את הנושא."

אירוע הדבקה בפתיחת שנת הלימודים: - חינוך בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
גועל
מוריה | 21:03   08.06.22