דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

מרכז למצוינות יוקם ברמת הגולן

המרכז יוקם ברחוב רמת הגולן, בשכונת אחדות בפתח תקווה

פורסם בתאריך:


עיריית פתח תקוה פועלת לאישור ותקצוב הקמת 'מרכז עירוני למצוינות' בשיתוף משרד החינוך, עבור תלמידי ותלמידות העיר פתח תקוה.

המרכז העירוני למצוינות יתפרש על שטח של 2000 מ"ר ויוקמו בו מעבדות ומרחבי למידה מתקדמים לטובת למידה חווייתית, חדשנית ויזמית, בהתאם לדגשים הפדגוגיים שניתנו ע"י מנהלות אגפי החינוך בעיר, ביחד עם הפיקוח והאגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך.

בימים אלה, ראש העיר רמי גרינברג פועל לקבלת הרשאה תקציבית ממשרד החינוך כדי לקדם את יישום התהליכים. במקביל, פותחה תכנית פדגוגית בחינוך היסודי ובחינוך העל יסודי, המותאמת לבאי המרכז, וזאת על פי התפיסה של האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך.

בחינוך העל יסודי, ניתן דגש על למידה אקדמית, רב תחומית, המבוססת על אקו-סיסטם עירוני, המאגד שיתופי פעולה עם חברות הייטק, מרכזי רפואה ומוסדות האקדמיה בעיר וסביב לה וזאת כמערכת רבת רבדים על מכלול הפרטים, הקבוצות, הארגונים, המשאבים העירוניים והקשר ביניהם. כך גם מתגבשת התפיסה בחינוך היסודי כי פתח תקוה על כל מבני הציבור והחינוך בתוכה הינם מרחבי חינוך לרווחת כלל תלמידי ותלמידות העיר. אגף החינוך היסודי מקדם שותפויות בין בתי הספר ליצירת קהילות הוראה ולפיתוח הפן החברתי של התלמידים.

'במרכז העירוני למצוינות' תפעלנה מסגרות טיפוח לתלמידות ותלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך, ובכך יהווה גם בית למגוון של תכניות לטיפוח מצוינות החל מהגיל הרך ואילך. הלמידה במרכז העירוני למצוינות תהיה ייחודית ומאתגרת, תעשה שימוש בפדגוגיות מגוונות לטיפוח תלמידות ותלמידים בעלי יכולות גבוהות, ותציע מגוון של מענים לקידום מצוינות אישית, עירונית ולאומית.

המרכז למצוינות יקום ברחוב רמת הגולן בשכונת תקומה. תכנון אדריכלי - דפנה ב. חלפית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: