דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

רופאים בבילינסון ביצעו ניתוח רובוטי ייחודי להסטת רחם והצלת מערכת הרבייה בחולת סרטן צעירה

הניתוח נערך לראשונה בישראל ובטרם החלה טיפולי קרינה וכימותרפיה, על מנת שתוכל ללדת באופן טבעי בעתיד.

פורסם בתאריך:


לפני מספר שבועות הגיעה אל בית החולים בילינסון חולה בת 25 כאשר היא סובלת מגידול סרטני באגן. על מנת לטפל בגידול הממאיר נדרשים טיפולי קרינה וכימותרפיה ממוקדים  לאזור אשר פוגעים במערכת הרבייה הנשית.

בשל גילה הצעיר של המטופלת ובהתאם לרצונה להרות בעתיד נערך ניתוח מיוחד בגישה רובוטית בו הוציאו את הרחם והשחלות משדה הקרינה, ניתקו את הרחם מהנרתיק והצמידו אותו ואת השחלות אל הבטן העליונה.

בעוד כשלושה חודשים, כאשר המטופלת תסיים את טיפולי הקרינה והכימותרפיה , היא תחזור לבית החולים בילינסון לניתוח משלים בו יחברו את הרחם בחזרה לנרתיק ויחזירו את מערכת הרביה למקומה,

ובכך לאפשר לה להרות בעתיד.

המטופלת אומרת:״כאשר את חולה צעירה כמוני המחשבה על ילדים עתידיים תמיד מרחפת ברקע.


 

אחרי כל ההסברים על הטיפולים הכימותרפיים, פרופ׳ רם איתן הציג בפניי את כל האפשרויות שלי מבחינת היכולת ללדת בעתיד. אחת מהאפשרויות היתה הניתוח החדשני הזה

שהוסבר לי שהתקיים עד היום פעמים ספורות בעולם או לבחור בשיטה הרווחת יותר של הקפאת ביציות והליך פונדקאי עתידי.  זו היתה שאלה מאתגרת.

הרצון להיות אמא היה חזק מהכל והחלטתי ללכת עם הלב והרצון להרות בעתיד בדרך טבעית.

לפני הניתוח פרופ׳ רם איתן הסביר לי כל שלב בהרבה סבלנות וכך הרגשתי ביטחון מלא לעבור את הניתוח. כולי תקווה שגם ההקרנות והניתוח הנוסף יעברו בהצלחה״.

פרופסור רם איתן, רופא בכיר במחלקת נשים ומנהל היחידה לגינקולוגיה אונקולוגית, שהוביל את הניתוח אומר:״זאת פעם ראשונה שהניתוח מבוצע במדינת ישראל בעוד שבעולם הוא בוצע רק פעמים אחדות.

מדובר בפעולה ניתוחית מורכבת מאד הדורשת מיומנות רבה. מאחר שהגיעה אלינו מטופלת צעירה הצבנו למולנו מטרה לשמור על הפיריון שלה ובעזרת הניתוח החדשני הצלחנו לשמור על חלומה להיות בבו העת אמא.

הצלחה זו פותחת חלון לעידן חדש ביכולת שלנו להציע שימור פריון לנשים צעירות ואף ילדות אשר נאלצות לעבור טיפול קרינתי לאגן״.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: