דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

ספורט בפתח תקווה

כל ענפי הספורט בפתח תקוה והסביבה

מושתלי כליה, עיוורים, מחלימי סרטן, אזרחים וותיקים ורץ האננס רצו במירוץ פתח תקווה (וידיאו)

כתב "פ"ת עכשיו" מני ארוך רץ במירוץ ה-10 ק"מ יחד עם קבוצת עיוורים, שוחח ותיעד את כל המשתתפים במירוץ פתח תקווה שלא ציפיתם שישתתפו במירוץ. צפו בסרטונים.

פורסם בתאריך:


מרוץ הלילה של פתח תקווה, כפי שדיווחנו, התקיים ב 10 יוני הפקת חברת טרגט מרקט והמנחה הנהדר יובל חץ .
האירוע  התקיים בסימן הצדעה לכוחות הבטחון , החילוץ והצלה וסגלים הרפואיים . 

התמקדנו במשתתפים במירוץ שרצו בקבוצות או במשתתפים שאין זה ברור מאליו שהם רצים במירוץ.
 

קבוצות רצים מארגונים שונים: נכים , קבוצת העיוורים של עין בעין , מושתלי כליה , מחלימי סרטן , עמותות רפואיות רבות .

בולטת בנוכחותה הייתה קבוצת צוערי משטרת ישראל שהגיעו בקבוצה מאורגנת ורצו ביחד 150 רצים. צוערי בלטו בשטח ובאווירה נהדרת המחישו את הקשר לקהילה.
אחד הצוערים סיפר : "הגענו היום בהתלהבות שיא אחרי כל הביקורת הציבורית לכוחות המשטרה רצינו להראות אחדות ושיתופיות . אנו עוד מעט מסיימים קורס קשה של 7 וחצי חודשים וכולנו שמחנו על ההזדמנות לרוץ ביחד היום 10 ק"מ , בקורס אחוז לא מבוטלת של שוטרות שהיו עוד מעט קצינות , יש שוטרים המייצגים כל את גווני החברה הישראלית : יהודים, דתיים וחילונים, דרוזים, בדואים ואפילו כמה מוסלמים כולנו כאן ביחד גילאים 25 עד 50 מכל הארץ."

בין מועדוני הריצה הבולטים ביותר היו רצי אם המושבות שהגיעו למרוץ הבית בהמוניהם, עודדו ותרמו המון לאווירה המיוחדת של האירוע. השתתפו מהקבוצה 200 רצים, מתוכם 50 מתחילים שהחלו אימונים לפני 14 שבועות והמרוץ היה נקודת השיא מבחינתם. מאמנים אותם במסירות ומקצועיות יניב משה ודותן לוי מאמני ריצה בכירים.

השתתפתי בעצמי במירוץ ולאחר שסיימתי לרוץ 10 ק"מ ביחד עם קבוצת "עין בעין"  נחשפתי לסיפורים ואנשים מרתקים שעימם שוחחתי והחלפנו חוויות מהמירוץ.

 

מתן רוטשטיין בן 31,חירש מלידה וכבד ראיה מספר " אני חבר בקבוצת ריצה 'קשר עין ת"א', קבוצת ריצה של עיוורים וכבדי ראייה, קבוצה מופלאה ומדהימה אשר מורכבת ועיוורים ומלווים רואים שרצים באמצעות גומיות הכרוכות בשתי הידיים: קצה אחת לעיוור ומשנהו למלווה.

הגענו לכאן לשמוח וחגוג באירוע ספורטיבי משמעותי ולהוכיח שהכול אפשרי.

מקבוצת "מתנת חיים " תורמי ומושתלי הכליה פגשתי במסלול את אליה חנה מפתח תקווה שסיפר : " אנחנו כאן לספר כי אפשר לרוץ 10 ק"מ בגאווה רבה – ישר כוח למתנת חיים "

פגשנו את דורון גורדצקי מנתניה בן 70 פלוס  שאביו היה בכיר בחברת החשמל שאחראי על הנחת התשתיות וחיבורי החשמל לבתי השכונות החדשות בפ"ת .גורדצקי: "רצתי היום במסלול הזה ואני מתרגש לראות איך העיר צמחה וגדלה , אבי לקח אותי שהייתי ילד ואיתי את השכונות הראשונות ואיך הכול השתנה . אני גאווה להיות כאן היום ולרוץ לזיכרונות שלי ושל אבי ולמען חברים רבים וותיקים שלא  מפסיקים לעשות ספורט , נפגשים בארועים ומחזקים אחד את השני ."

לידו עומד חברו ושותפו עבדאללה מסארווה מכפר קרע  גם הוא רץ ותיק מוסלמי שהבליט את הדו קיום והאחווה בין הרצים : " היום השתתפתי במרוץ פ"ת , משתתף בכל המרוצים מהחרמון עד אילת עם חברים ותיקים מכל החברה הישראלית . עד היום הספקתי להשתתף ביותר מ 500 מרוצים , אבל מרוץ הזה מיוחד מאוד עבורי ועבור כולם , אחרי שנת קורונה שכולנו היינו בבית , אחרי המהומות האחרונות שגרמו לזעזוע בחברה וקיטוב אנחנו כאן להמחיש את הדו קיום והחיים המשותפים "

מצטרף אלי לסיפור את סיפורו אנטולי מכפר סבא בן 77 שהספיק כבר לרוץ 112 מרתונים בעולם ובארץ . אני משתדל לא לפספס אף הזדמנות למרוץ. אני שומר כל כושר כל השנה ומקפיד לרוץ. הריצה היא דרך חיים ,היא שפה כלל עולמית כולנו כאן ביחד , אני שמח לפגוש חברים ולרוץ. כל הכבוד למארגני האירוע הייתי בהרבה מרוצים אבל ללא ספק הפקה כזו היא מוצלחת ומרשימה שאני אזכור כל החיים "

 בין האטרקציות על המסלול ניתן היה לפגוש את  "איש האננס" - משה לדרפיין רץ האננס סבל בעבר מסכרת לחץ דם עודף משקל ועבר שיקום ארוך מהלם קרב ממלחמת יום הכיפורים, עשה כבר עשרות מרוצים ומרתונים לחלק מהשיקום ושינוי אורך החיים הבריא. החל משנת 2017 הוא פיתח מיומנות ייחודית ומורכבת לרוץ עם אננס על הראש כל הדרך ובאימונים. הוא מספר " כמו שאני מחובר לאננס אנחנו יכולים להתחבר אחד לשני גם בחברה."

בסיום האירוע כולם נשארו להפנינג של הרקדה שמחה וכיבודים של חברות מאמצות ונותני חסות כמו תנובה שניצלה הזדמנות לחשוף את חטיפי החלבון שלה למשתתפים .

היו גם מנצחים והם עלו לפי קטגוריות לבמה לפודיום לפי קבוצות גיל . לא ניתן היה לפספס את יוסף גזאצ'ו הרץ הוותיק שזכה במקום הראשון לגיל 40 פלוס.

 

מושתלי כליה, עיוורים, מחלימי סרטן, - ספורט בפתח תקווה

נכתב על ידי

מני ארוך

מני ארוך, מורה לשל"ח ואקולוגיה. נשוי ואב לשלוש בנות קצינות בצבא, מוסמך M.A מנהל ציבורי וקידום בריאות בווינגייט. 22 שנות שרות צבאי בקבע מהם 14 שנים בדרגת סגן אלוף בתפקידי מטה והדרכה. פעיל בתחומי זכויות אזרחיות, בריאות הסביבה חינוך וספורט. משתתף ומתאמן קבוצת טריאתלון זכה להישגים מרשימים בליגה. עסק בגריאטריה וניהל מוסד סיעודי בפ"ת יותר מעשור.

arochm@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
כל הכבוד
א. | 22:22   12.06.21
2
כל הכבוד
אורנה | 20:24   12.06.21
1
יש חיים אחרי..
מ.בן בסט | 15:18   12.06.21