דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

5 תושבי פתח תקווה מואשמים בביצוע לינץ' בתושב טייבה סמוך למסגד סידני עלי בהרצליה

יממה לפני הלינץ' כתב אחד מהחמישה בחשבון הפייסבוק שלו: "אנחנו עם ה' יתברך, נעיף לכולם את הראשים". בתמונה: סידני עלי צילומים: מיכה בלצ'ינסקי מורה דרך.

פורסם בתאריך:


הותר לפרסום כי משטרת ישראל והשב"כ עצרו לחקירה שבעה אזרחים בחשד למעורבות בתקיפה על רקע לאומני של תושב טייבה סמוך למסגד סידני עלי בהרצליה. חמישה מהם הם תושבי פתח תקוה אשר הואשמו היום (חמישי) בתקיפה המוסלמי.

המקרה אירע בתקופת המהומות האלימות ברחבי הארץ, במקביל למבצע שומר חומות.

צוות חקירה מיוחד של משטרת ישראל במרחב ירקון והשב"כ, ניהלו במהלך החודש האחרון חקירה בחשד למעורבות שבעת החשודים בעבירות הסתה ותקיפה על רקע לאומני בהרצליה.

כאמור החמישה תקפו תושב טייבה בן 60, בעת ששבר את צום הרמדאן סמוך למסגד בעיר. שניים נוספים עצורים בחשד למעורבות במעשה.

לפי כתב האישום התקיפה אירעה בתאריך 12/5/21, לאחר הלינץ' בבת ים. התקיפה הייתה מכוונת ומאורגנת, שלושה מהם הגיעו לחניון מסגד סידני עלי במטרה לפגוע בערבים כשהם חמושים בכלי נשק קרים.

שם, פגשו השלושה כ-12 אחרים. לאחר שניידת המשטרה שאיבטחה את התפילה עזבה את המקום, תקפו את אחד הנוכחים בחניון -  ג'סאן חאג' יחיא, בן 60 מטייבה, לאחר שווידאו כי הוא ערבי.

 

עפ"י גורמי רפואה, הקורבן- תושב טייבה בשנות ה-60 לחייו, נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי.

ממצאי החקירה הראשונית בשטח העלו, כי קבוצת רעולי פנים תקפו את הקורבן, תוך ריסוס פניו בגז פלפל ודקירתו באמצעות חפץ חד.
עם התקדמות החקירה  זוהו שבעה חשודים בביצוע המעשה שנעצרו לחקירה בשב"כ ובמשטרה, ובסיומה הועברו כלל ממצאיה לפרקליטות שהגישה בעניינם השבוע הצהרת תובע בבימ"ש השלום ת"א ובימים הקרובים צפויה להגיש כתבי אישום,  לצד בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

סעיפי האישום נגד החמישה:

 יעקב אטנאו, ניסים אזולאי, רועי תם, אור משטי ואוראל כרמלי: "מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה וחבלה במזיד ברכב ממניע גזעני."

לפי הפרסומים, הפרקליטות הציגה תיעוד מתוך קבוצת ווטסאפ שנפתחה במטרה לארגן את התקיפה, סרטונים ממצלמות אבטחה וחלק מכלי תקיפה, ובהם מברגים, סכינים ופטישים.

יום קודם למעשים המתוארים בכתב האישום ניסו שלושה מהם לבצע מעשה דומה בלוד, אך נבלמו בשל העוצר שהוטל על העיר.

 יממה לפני הלינץ' כתב כרמלי בחשבון הפייסבוק שלו: "אנחנו עם ה' יתברך, נעיף לכולם את הראשים".

הצהרת תובע היא הודעה של התביעה כי יש בידה ראיות מוצקות למעשים חמורים ולכן יש כוונה להגיש כתב אישום באופן מיידי ולכן יש טעם להותיר את החשודים במעצר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: