דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

לבקר בתערוכה במוזיאון ולהנות ממוזיקה תואמת של תזמורת

לראשונה בישראל: תזמורת בית במוזיאון פתח תקוה לאמנות

פורסם בתאריך:


תזמורת המוזאון" – מיזם פיוז'ן יצירתי, חדש ומעורר השראה במוזאון פתח תקוה לאמנות היוצר קטגוריה חדשה בעולם התרבות

מוזיאון פתח תקוה לאמנות, מהמובילים בישראל בתחום האמנות העכשווית, הכריז על השקת "תזמורת המוזאון" - מיזם חדש ושאפתני בתחום התרבות והאמנות המהווה שבירת קירות ומחיצות בין מוזיקה לאמנות פלסטית כפי שלא נעשתה בארץ מעולם - מקורית, חדשנית ומעוררת השראה.

התזמורת תלווה את התערוכות במוזיאון ותספק פן אמנותי נוסף להשלמת החוויה והביקור במוזיאון. לכל תערוכה יותאמו יצירות מוסיקליות שיתאימו לעבודות המוצגות במרחב התערוכה. המוזאון שואף ליצור באמצעות המיזם החדש דיאלוג ישיר בין תערוכות המוזאון והיצירות המוזיקליות המוצגות ומושמעות כאשר הרעיונות המאחדים את התערוכה יאחדו גם את הרפרטואר המוזיקלי. פיוז'ן זה של קטגוריות אמנות יוצר השראה, הנגשה ותקשורת, וחשוב מכל – יצירת שלם הגדול מסכום חלקיו.

בתזמורת 16 נגנים בוגרים ומקצועיים, זוכי פרסים. מיכל אורן המנצחת והמנהלת המוסיקלית מספרת כי זהו תהליך הדורש מחקר מעמיק על כל תערוכה, שיחה עם האוצר/ת של כל תערוכה והבנה של ערכי התערוכה והמסר שלה. רק לאחר מכן ניתן לעשות התאמה בין יצירה אמנותית ליצירה מוסיקלית.

ראש העיר רמי גרינברג אמר כי הוא נפעם מהחיבור הייחודי. "זו הזדמנות נדירה לחבר בין הקהלים ולהנגיש את התרבות והאמנות לאוכלוסייה רחבה יותר. התזמורת נותנת בעצם פרשנות נוספת לתערוכות המתחלפות ואני שמח כי אנו מוסיפים נדבך נוסף לתערוכה ולמוזיאון".

רעות פרסטר מנהלת המוזיאון אמרה כי "זוהי בשורה של ממש. חדשנות ויצירתיות במיטבה! המוזיאון כמוסד מקיים מוסד אחר תוך מתן פרשנות אומנותית".

תזמורת המוזיאון מוקמת כגוף מוזיקאלי השייך למוזיאון פתח תקוה לאמנות ויופיע באופנים מגוונים. למשל - סדרת קונצרטים שבה כל קונצרט מתכתב עם תערוכה אחרת. הקונצרט יתקיים באודיטוריום של המוזיאון ובחללים נוספים ויכיל תוכנית מוזיקאלית מותאמת לקונספט הייחודי של תזמורת המוזאון. הקונצרט ילווה בתכניה שמסבירה את הקשר בין הרפרטואר לתערוכה, וילווה באירועי משנה, כגון הרצאות לפני הקונצרט, מפגש עם אמנים ועוד.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: