דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

איכות הסביבה וחזות העיר בפתח תקווה

מבט חודרני אל איכות הסביבה המשפיע על איכות חיינו: חזות העיר. מפגעים ועוד

בנזין לא תקני בשתי תחנות דלק בפתח תקווה

מפקחים מטעם מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה מצאו כי הבנזין בתחנות הדלק "סבן פוטרוליום" ו"חן" אינו עומד בדרישות התקן. בעלי התחנות נדרשו להפסיק את שיווק הדלק עד להחלפת המלאי. זו אינה הפעם הראשונה בה שווק בנזין לא תקני בשתי התחנות המדוברות.

פורסם בתאריך:


דגימות בנזין, אשר נלקחו  ביום שלישי, 11.05.2021, על ידי מפקחים מטעם מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, מתחנת הדלק "סבן פוטרוליום" שמספרה 3927 ומתחנת הדלק "חן" שמספרה2961 הממוקמות בפתח תקווה, נמצאו (רביעי, 12.05.2021) כלא תקניות.

הדגימות הועברו לבדיקת מעבדה בה התקבלו תוצאות המעידות על כך שהבנזין בתחנות אלו אינו עומד בתקן הנדרש. לאור זאת, הודיע נציג מינהל הדלק והגז למנהלי התחנות כי עליהם להפסיק את שיווק נבנזין עד להחלפת המלאי והזמנת בדיקת מעבדה לבנזין, וכי רק כשתתקבל תוצאה תקינה, יוכלו לחזור ולשווקו בתחנות.

אגף הפיקוח במשרד האנרגיה דוגם את מלאי הדלקים השונים בתחנות הדלק ברחבי הארץ באופן קבוע, ופועל על מנת להבטיח כי הדלק שנמכר לצרכנים הינו איכותי ותקני. רשימת תחנות הדלק שאינן עומדות בתקן מפורסמת באתר המשרד: https://www.gov.il/he/departments/general/gas_stations.

בחצי השנה האחרונה, זינק מספר התחנות בהן נמצאו דלקים לא תקינים, ביותר מ-100% ביחס שנתי, כך עולה מנתוני מינהל הדלק במשרד האנרגיה. במשרד מייחסים את הבעיה לתופעה שהתגלתה לאחרונה, בה הסולר נמהל בתוסף לא תקני, על מנת להקטין את תשלום מס הבלו על הסולר.

מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה פועל ביחד עם רשויות אכיפה נוספות למגר את התופעה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: