דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

יו"ר ההסתדרות בסיור בפ"ת: "זהו הסיור הראשון במרחב מאז תחילת הקורונה".

אבי יחזקאל, יו"ר אגף ארגון ומרחבים בהסתדרות לגיורא נחום: "אתה המותג שלנו במרחב". צילומים: מתן עזרא

פורסם בתאריך:


ביום שני השבוע נערך סיור ראשון בסוגו במרחב פ"ת, נערך ע"י יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מאז תחילת מגפת הקורונה.

אל הסיור התלוו ראש המטה עו"ד אופיר אלקלעי, יו"ר אגף ארגון ומרחבים אבי יחזקאל, מנכ"ל האגף רפי סדן, יו"ר מרחב פתח תקוה, ראש העין ואריאל גיורא נחום, יו"ר נעמת במרחב פ"ת דינה עידן-רווח, יו"ר הסתדרות עובדי המזון אליעזר בלו, ואח'. במהלך הסיור במרחבים הפנימיים עטו המסיירים מסיכות ולבשו ציוד מגן.

הסיור החל במפעל "אוסם", באזור התעשייה מודיעין ליד שוהם.

ארנון בר- דוד קיבל סקירה מקיפה על מצב החברה מפי מנכ"ל החברה אבי בן אסאייג, ועל  תכניותיה של החברה לעתיד הקרוב. בתגובה לסקירה אמר יו"ר ההסתדרות: ""אני עוקב מקרוב אחרי החברה, רואה את התקדמותה ואת מערכת יחסי העבודה המצוינים בין ההנהלה לעובדים, ואני אומר לך- "שאפו". התעשייה בישראל היא מאוד מתקדמת, גם בלי עזרת הממשלה. "נתאר לעצמנו את התקדמות החברה, לו גם הממשלה הייתה תומכת בה", הוסיף היו"ר. " נקווה שתבוא ממשלה  שגם תדחוף קדימה את חברת אוסם- נסטלה".

 המנכ"ל: "אז יהיה פה גן עדן".

 בר-דוד: "בדיוק לשם אנחנו דוחפים את התעשייה".

 בהמשך ערכו ארנון בר- דוד והצוות המתלווה אליו סיור בקמפוס  של המרכז הרפואי "רבין", בילינסון, שם נפגש עם  מנהל המוסד הרפואי יו"ר הוועד הארצי של עובדי קופ"ח הכללית, פרוספר בן חמו, ועם חברי נציגות העובדים בבית החולים.

באסיפת סיכום שנערכה באולמי "דל-וינו" שבמתחם  אצטדיון המושבה, הודה  יו"ר ההסתדרות הודה בחום ליו"ד המרחב, גיורא נחום, ולחברי הוועדים על העשייה ועל התמיכה המסיבית  שהם מעניקים להסתדרות.

אבי יחזקאל יו"ר אגף ארגון ומרחבים, חלק דברי שבח ליו"ר המרחב, גיורא נחום: "גיורא, אתה מותג בשבילנו, בנעימות ובנועם הליכותיך. אתה מאפיין את כל מה שהציבור היה רוצה, מאדם שמשרת את הציבור בצניעות, ללא יהירות וללא שחצנות. זו הסיבה שהסיור הראשון בתום עידן הקורונה מתקיים במרחב שאתה מופקד עליו".

 יו"ר ההסתדרות, בדברי הסיכום: "זה האירוע הראשון שאנחנו עושים בתום תקופת הקורונה, כמעט ללא מגבלות. ואני נהנה לראות ולשמוע אנשים, לדבר אתם פנים אל פנים, לאחר  למעלה משנה שלא עשינו זאת. 

גם בתקופת הקורונה ביקרתי במקומות עבודה רבים תחת מגבלות חמורות. במשך כל התקופה הזו  פעלנו תחת מגננה, מתוך הכרה שחייבים לשמור על זכויות העובדים, עד שנעבור את הבלגן בשלום. חרשתי  המון מקומות עבודה, כדי להביא את דבר ההסתדרות,  ומזל שלא נדבקתי בקורונה...

היום כיף לי לראות כאן את כולכם, את נציגי הוועדים של כל מקומות העבודה במרחב, של הרשויות המקומיות, התעשייה, עובדי המדינה, בתי החולים וגם את נציגי  משגיחי הכשרות. כולכם נאמני ההסתדרות "תמו ימי ההסתדרות המפלגתית: היום אנו מהווים את הבית של כל העובדים בכל המפלגות, והעשייה הזו נותנת בידנו עוצמה אדירה, אותה אנו מקדישים לטובת העובדים".

"למעשה, בחודש מרץ 2020 המדינה נסגרה, העובדים פוטרו או יצאו לחל"ת, אף שבמלחמות ישראל  כל המפעלים עבדו מסביב לשעון", מי שהיה  צריך  לתכנן את כל האירוע הזה ולהוביל את העובדים לחוף מבטחים, הייתה ההסתדרות. אמר בר דוד. "בשנתיים האחרונות, הגוף היחידי שהיה הייתה כמו מגדלור והיה אחראית לציבור העובדים מבחינה ממלכתית. זו ההסתדרות, הוועדים ואתם כולכם".

יו"ר נעמת במרחב, דינה עידן- רווח, ציינה בדברי ברכתה כי מרחב פ"ת היה ידוע תמיד בערבות ההדדית של העובדים. "כיו"ר לשעבר של ועד עובדי בי"ח "השרון", שעמד להיסגר, מרחב פתח תקוה, בראשות גיורא נחום,  וההסתדרות כולה,  נתנו לי את הגב  שסייע לנו במאבק. "אני יכולה לומר לך, ארנון, שההסתדרות כיום נכנסת לכל בית, לכל סלון וללבבות של העובדים. בימים של כיבוי אורות, שבנו והדלקנו את האורות, זהו תהליך נהדר, ואני גאה להיות חלק ממנו". עוד ציינה  יו"ר נעמת את ההתקדמות בשילוב נשים בעמדות ניהול, ביוזמת נעמת.

"במפעלי "אוסם" בו סיירנו, נשים מכהנות ב-43 אחוזים של משרות הניהול", אמרה יו"ר נעמת.

מטעם נציגות העובדים השמיעו דברי ברכה,  יו"ר ועד עובדי "קניאל" יאיר בשארי, יו"ר הועד הארצי של עובדי תנובה אחיאב שמחי,  ויו"ר ועד עובדי טבע דניאל שבתאי.

את הכנס חתם גיורא נחום, יו"ר המרחב, שהודה בחום ליו"ר ההסתדרות, לכל המכובדים שהתלוו לסיור ולנציגי העובדים. 

"ממראה הנשיקות והחיבוקים שאנו רואים כאן, אנו משתכנעים כי אכן תם עידן הקורונה", אמר נחום."

הדובר ציין כי פתח תקוה הייתה מבחינה היסטורית, מאז ומתמיד, מעוז איתן לעובדים, בסיס ההתאגדות והארגון של תנועת העבודה, של ההסתדרות ושל העובדים בישראל ויו"ר ההסתדרות מחזיר אותנו לאותה תקופה. עוד אמר גיורא נחום, כי בתום תקופת הקורונה הוא פועל בהתמדה לקיום אירועים חברתיים, שנעדרו ממשימות ההסתדרות במשך למעלה משנה, ובתכניותיו פעילויות חברתיות רבות לגיבוש מחדש של הוועדים והעובדים.

 

יו"ר ההסתדרות בסיור בפ"ת: "זהו - חדשות בפתח תקווה

נכתב על ידי

אברהם פלד

עיתונאי, לשעבר ידיעות תקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות. דובר ההסתדרות במרחב פתח תקוה, ראש העין ואריאל

peled_av@bezeqint.net

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: