דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

איכות הסביבה וחזות העיר בפתח תקווה

מבט חודרני אל איכות הסביבה המשפיע על איכות חיינו: חזות העיר. מפגעים ועוד

הוועדה המחוזית מרכז מפקידה תוכנית לשימור בריכת חורף בפתח תקוה שתפתח לציבור

בריכת החורף: ליאב שלם אדריכל נוף ואקולוג.

פורסם בתאריך:


הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תוכנית לשימור בריכת חורף בפתח תקוה שתפתח לציבור

הוועדה מחוזית לתכנון ובניה מחוז מרכז בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד תוכנית לשיקום ושימור בריכת החורף בפתח תקוה.  התוכנית כוללת את שיקום בריכת החורף הקיימת ואת הנגשתה לציבור. התוכנית משתרעת על שטח של כ-45 דונם, וממוקמת מצפון לשכונת אם המושבות, בין מסילת הרכבת לבין דרך זבולון המר בסמוך למחלף תקווה.

בריכת החורף כוללת מיני צומח נדירים בהם סמר מרציאני, כף צפרדע אזמלנית צמח מים נדיר, וכן מגוון מיני חי בהם קרפדה ירוקה, טריטון פסים נדיר וחתול ביצה. התוכנית כוללת בין השאר את שיקום הבריכה, שמירה על איכות המים המגיעים לבריכה, והשבת בית הגידול לרווחת תושבי העיר והאזור.

במסגרת התוכנית החדשה, יינטעו מיני עצים מקומיים ובוסתן, יזרעו פרחי בר וישתלו פקעות המתאימות לקרקעות חמרה כבדות. כמו כן, יוקם מערך שבילים ודק שיאפשר תצפית על עופות ובעלי חיים, וכן תבוצע העמקה של בריכת החורף הקיימת.

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד: "קיימת חשיבות אקולוגית וסביבתית עצומה של שיקום ושימור בריכות החורף בתחום המחוז בכלל, ובאזורים הצפופים כדוגמת פתח תקוה בפרט. שימור הבריכה תורם לפתרונות הניקוז באגן נחל הירקון, ושומר על שטחי טבע בעלי ערך חינוכי לקהל הרחב ולדורות הבאים".

התוכנית תוכננה ע"י משרד ליאת איינהורן אדריכלות ועיצוב אורבני.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: