דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

מורגשת עלייה בתחלואה הנשימתית – נזלת, שיעול, כאבי גרון ומחלות ויראליות של דרכי הנשימה.

והכול חוץ מהקורונה שעדיין מתפרצת מעת לעת

פורסם בתאריך:


אם גם אתם חשים בשבועיים-שלושה האחרונים שבריאותכם אינה כסדרה, ואתם נתקפים במאפיינים שונים של שפעת או צינון (אלרגיות, נזלת, שיעול, התעטשויות, התקפי אלרגיות, כאבי ראש וכיוצא בזאת) – אתם לא לבד.

עם דעיכת התחלואה בקורונה והחזרה הכמעט מלאה לשגרה, וירוסים שונים שהיו רדומים במשך השנה החולפת שבו להטריד את הציבור הישראלי בכלל ואת תושבי פתח תקוה בפרט.

לדברי מנהלת מרפאת לב העיר (פלינר) של כללית ברחוב ההסתדרות, ד"ר דנה פלורנטין, "בתקופה האחרונה מורגשת עלייה בתחלואה הנשימתית – נזלת, שיעול, כאבי גרון ומחלות ויראליות של דרכי הנשימה. זו תחלואה שאנו מזהים בשנים רגילות בתקופות של חילופי עונות ולא מדובר במשהו יוצא דופן".

*אז למה בכל זאת נראה שאנחנו מקבלים את זה בעוצמות גבוהות?*

"בחורף האחרון, בגלל מגפת הקורונה וצעדי המנע והריחוק החברתי המחמיר שננקטו (מסכות, בידודים), באמת לא הייתה תחלואה נשימתית חוץ מקורונה. עכשיו שהציבור הישראלי שב להיפגש וחזר למסגרות, יחד עם המעבר מחורף לקיץ, אנחנו רואים עלייה בתחלואה נשימתית רגילה לאחרונה, גם אם השנה היא מגיעה בעיכוב קל של כמה שבועות".

גורמי מקצוע בכללית מבהירים שלא מדובר בחולי משמעותי שמצריך בהכרח אשפוזים, וניתן בהחלט לטפל בו באמצעות מעקב ובקרה מול רופאי המשפחה במרפאות הקהילה. "בכל מקרה אין להזניח את הבריאות וחשוב להיות במעקב אם אתם חשים שמשהו אינו כשורה. רופאי המשפחה והצוותים במרפאות שמחים לעמוד לרשותכם גם טלפונית וגם במרפאות ולהשיב על כל שאלה".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: