דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

"קטסטורפה, אירוע שאתה לא מדמיין אותו בחיים בחלומות השחורים ביותר."

אבי מרכוס, הפאראמדיק הארצי של איחוד הצלה, מנהל אגף הרפואה של הארגון, תושב פתח תקווה, היה בין הראשונים להגיע לזירת האסון וניהל את הטיפול של עשרות חובשי איחוד הצלה במקום. מצמרר.

פורסם בתאריך:


הפראמדיק אבי מרכוס, הפראמדיק הארצי של איחוד הצלה, מנהל אגף הרפואה, תושב שכונת הדר גנים בעיר, הוא היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון וניהל את הזירה של איחוד הצלה.

מרכוס הגיע למקום עם עוד שישה חובשים של איחוד הצלה כחלק ממאות רבות של חובשים של הארגון שפעלו שם כדי להציל נפשות.

מרכוס מספר לנו על מה שחווה במקום ועל הטיפול שצריך להעניק להמון אנשים, גם רפואי וגם נפשי:

איך אתה מתאר את מה שראית?

"קטסטרופה, אין מילה אחרת להגדיר את זה. אירוע מאד מאד לא נעים וקשה, אירוע שאתה לא מדמיין אותו בחיים בחלומות הכי שחורים שלך.


הגעתי לשם בין הראשונים והתחלתי לבצע החייאה באדם אחד ואחרי שתי דקות אמרו לי שיש עוד ולא הבנתי למה אומרים שיש עוד ואז  הסתובבתי אחורה וראיתי עוד עשרות פצועים שרובם בתהליכי החייאה ע"י חובשים.

 התחלתי לנהל את האירועלהבין מה צריך לעשות איך לעשותבמי אפשר לטפל, מי הפצועים שאפשר להוציא ולתת להם טיפול והנחיות לטיפול ואיזה טיפול ומי הפצועים שצריך לעשות החייאה.

המון אנשים במקום מאד צפוף, חשוך, מחליק והמון כאוס, כי אף אחד לא מבין מה קרה.  

בהתחלה הדיווח הראשון היה על קריסת מרפסת, לאחר מכן למפרע אתה מבין שזו לא קריסת מרפסת, אלא פשוט אנשים שנמעכו והתנפלו עליהם.

אלו לא היו פציעות כמו שראינו בזירות פיגוע או מפציוץ או הדף פשוט אנשים שלא נושמים. וזה שורף את הנפש את הנשמה. החובשים שלנו בפעילות הירואית מכל הלב ניסו מה שאפשר כדי להציל את האנשים האלו.

יחידת החוסן שלנו נגשו לעוברי האורח שהיו עדים למקרה או לחובשים שנשברו והיה להם קשה העניקו טיפול נפשי בנוסף לטיפול הרפואי.

אנשים שראו, עוברי אורח שראו נשברו לקחו מאד ללב לנפש ולנשמה.

כשראית את המראות הקשים, איך הרגשת?

,קטסטרופה, אין דרך לתאר את זה במילים. הייתי בזירות של פיגועים ואתה רואה את הפציעות אתה מבין איך הם הגיעו למצב הזה, כאן הם פשוט נמעכו למוות."

"קטסטורפה, אירוע שאתה לא מדמיין - חדשות בפתח תקווה

נכתב על ידי

אסף פרידור

B.A בממשל, המרכז הבינתחומי בהרצליה. M.A במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. עוסק בקידום נושאי סביבה וקיימות וממשל פתוח: שקיפות, ממשל מקוון ושיתוף הציבור.

asafptnow@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: