דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

היום בישיבת המועצה: יוזמה של חברי האופוזיציה לחיזוק ביה"ס יד לבנים כנגד הכוונה לסגור אותו

פורסם בתאריך:


היום (ראשון) תועלה יוזמה לחיזוק בית הספר יד לבנים לאישור מועצת העיר.
חברי הפורום המשותף במועצת העיר יבקשו מחברי המועצה לאשר את הצעתם לחיזוקו ופיתוחו של בית הספר יד לבנים באופן שיבטיח את צמיחתו ויסיר באופן סופי את כוונת גרינברג לסגור את בית הספר.

אמנם, כפי שידווחנו העירייה דחתה בשנה את סגירת ביה"ס יד לבנים, אך באופוזיציה פועלים כדי להבטיח שהבית ספר לא יסגר בכלל.

בהצעה לסדר של חברי הפורום המשותף נכתב כי חברי הפורום המשותף, "מבקשים מחברי מועצת העיר לאשר את ההצעה לחיזוקו ותגבורו של בית הספר יד לבנים, באופן בו יוכרז בית הספר כבית ספר עם תחות התמחות ייחודי אשר יאפשר כי הרישום אליו יהיה "על אזורי" ובאופן זה יוכלו להירשם לבית הספר תלמידים המתגוררים גם מחוץ לאשכול הרישום.

חשיבות חיזוקו של בית הספר נובעת לא רק מייחודו של בית הספר אשר הוקם לפני כ-60 שנים, אלא בעיקר נוכח העובדה כי בטווח הזמן של כ-חמש שנים עתידים להתבצע באזור הסמוך לבית הספר פרויקטים של פינוי בינוי אשר יובילו להקמתן של מאות יחידות דיור חדשות אשר דייריהן יזדקקו לבית ספר יסודי בקרבת המגורים.

נוכח האמור לעיל קיימת חשיבות רבה וקריטית בהמשך הפעלתו של בית הספר והורדת "החרב מעל צווארו".
מבדיקה מקצועית אשר ביצענו ומנתונים אשר הגיעו לידנו עולה כי ניתן להכריז על בתי ספר יסודיים כבתי ספר בעלי התמחות מיוחדת באופן שיאפשר כי הרישום לבית הספר יהיה על אזורי, אם ברמה כלל עירונית ואם ברמה המאגדת תחתיה מספר אשכולות.

תחום ההתמחות של בית הספר צריך להקבע בשיתוף פעולה עם הנהגת ההורים והצוות הפדגוגי אך כבר בשלב זה נציע שתי הצעות בנושא:

1. הכרזה על בית הספר כבית ספר מכיל (כיום קיימים בארץ כ-10 בתי ספר כאלו) המשלב באופן מלא תלמידים מן החינוך המיוחד בליווי ייחודי.

2. הכרזה על בית ספר כבית ספר בעל התמחות ייחודית בתחום האומנויות או המדע.

כמובן שלהצעות אלו יש לצרף תקצוב מתאים הן לביצוע הפיתוח הפדגוגי הנדרש והן לשיווק הנושא.

הפיכתו של בית הספר ל"על אזורי" לא תפגע בבתי הספר הנוספים הקיימים באזור (ולעניין זה לא נסתיר את פליאתנו מ"הוספתו" הפתאומית של בית הספר "ביאליק" לאשכול, רק כעת ולעובדה כי עד כה לא קיבלנו את הנתונים אותם ביקשנו בנושא בהתאם לסעיף 140א לפקודת העיריות)

עו"ד אורי אהד יו"ר הפורום המשותף: ,המשכיותו של בית הספר חשובה לא רק בגלל העבר המפואר שלו וההווה החשוב אלא בעיקר בשל העתיד כאשר כבר כיום ברור כי סביב בית הספר עתידות להבנות בשנים הקרובות מאות יחידות דיור אשר צפויות להשתכן בהן משפחות צעירות עם ילדים בגיל ביה"ס יסודי. לכן נדהמנו מהחלטתו של גרינברג ל"ייבש" את בית הספר כדי להוביל לסגירתו.
ביום ראשון הקרוב נביא בפני מועצת העיר הצעה להפוך את בית הספר לבית ספר בעל התמחות מיוחדת שיאפשר רישום תלמידים מכל רחבי העיר לבית פדגוגי מוביל ומצטיין.
בדאגה לילדים ולחינוך אין קואליציה ואין אופוזיציה ואקווה כי טובת הילדים תגבר על העסקנות הפוליטית."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: