דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

קדושים הם: פוקדים את קבריהם של בוגרי הכפר שנפלו במערכות ישראל (וידיאו)

לקראת יום הזכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, פקדו חניכי כפר הנוער אמית פתח תקווה את בתי העלמין הצבאיים בכל רחבי הארץ; שבהם קבורים בוגרי הכפר שנפלו במערכות ישראל.

פורסם בתאריך:


לקראת יום הזכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, פקדו חניכי כפר הנוער אמית פתח תקווה את בתי העלמין הצבאיים בכל רחבי הארץ; דימונה, תל אביב, ירושלים ויבנה – בהם קבורים בוגרי הכפר שנפלו במערכות ישראל.
‏מדובר בפרויקט שמתקיים במהלך כל השנה ומגיע לשיאו לקראת יום הזכרון, בהם כל קבוצה מאמצת גינה שקרויה על שם בוגר הכפר שנפל באחת ממערכות ישראל. בכפר הנוער ישנם 14 גינות שמטופחות על ידי חברי הקבוצה.
לכל קבוצה יש במתחם שלה תמונה של הנופל, כאשר במהלך השנה החניכים לומדים על הנופל, את קורות חייו ואת הסיפור שלו. בכל בוקר אחרי התפילה אומרים פרק תהילים לעילוי נשמתו.

לקראת יום זיכרון עוברים בגינות הזיכרון, תולים דגל ישראל ומניחים סרט שחור, לאחר מכן, כל קבוצה עולה לבית העלמין של החלל שהיא מאמצת אותו, יושבים מסביב הקבר, אומרים קדיש וקוראים תהילים ומכבדים את זכר הנופל.
החניך מאיר קייקוב משתף: "היה מרגש מאוד ומחבר מאוד לפקוד את הקבר של חלל צה"ל אותו אנחנו מאמצים ולדמותו אנחנו צועדים במהלך כל השנה".על פי התפיסה של כפר הנוער אמית פתח תקוה, הפרויקט הוא לא יום זכרון של פעם בשנה, אלא חיים והתקשרות עם הנופלים במהלך כל השנה. "לראות את בצלאל מבני מנשה אומר קדיש על יאיר אדר הי"ד מקבוצת יבנה, היה רגע מרטיט וללא ספק זהו נס קיבוץ גלויות", הם אומרים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: