דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

בשעה זו בכניסה לעירייה: כ-200 הורים ותלמידים מפגינים נגד סגירת ביה"ס יד לבנים בפתח תקווה

יותר מ-900 הורים חתמו על העצומה, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: עיריית פתח תקווה מנסה "לטרפד" רישום תלמידים לכתה א' ובמקביל מפרסמת שלא כדין פרסומים על הכוונה לסגור את בית הספר על מנת לגרום לציבור להימנע מלהירשם לבית הספר"

פורסם בתאריך:


הורי בית החינוך יד לבנים יצאו למאבק נגד סגירת הביה"ס.
מאות הורים הביעו את כעסם על כוונת העירייה  לסגור את בית הספר הממלכתי יד לבנים בשכונת כפר גנים הוותיקה.
לפני כשבועיים, ראש העירייה רמי גרינברג נפגש עם יו"ר הנהגת ההורים העירונית ויו"ר הנהגת ההורים בבית החינוך יד לבנים והודיע על סגירת הרשמה לכיתות א' והעברת בית הספר האנטרופוסופי לבית החינוך.

בעירייה טוענים כי בשנים האחרונות חלה מגמת ירידה ברישום לבית הספר ואילו צוותי ההוראה וההורים טוענים שיש רישום של שתי כיתות א' מלאות ואף ישנם תלמידים נוספים שביקשו להירשם.

בית ספר יד לבנים נחשב לבית ספר מוערך עם צוות הוראה מצוין.
בשל הכוונה לסגור את בית הספר, ההורים שנדהמו ממהחלטה, יצאו למאבק.

 

בשעה זו כ-200 הורים ותלמידים מפגינים בכניסה לעירייה.


בנוסף, כחלק מהמאבק ההורים פתחו עצומה שעליה חתמו נכון לשעה זו 926 הורים.

ההורים קיבלו רוח גבית ממזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אשר שלחה  מכתב למנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך, חיה שיטאי, ובו נכתב כי עיריית פתח תקווה מנסה "לטרפד" רישום תלמידים לכתה א' ובמקביל מפרסמת שלא כדין פרסומים על הכוונה לסגור את בית הספר על מנת לגרום לציבור להימנע מלהירשם לבית הספר, ובכך לנסות ליצור "יש מאין". מצב עובדתי שיתמוך בכוונה לסגור את בית הספר. 

המזכ"לית דורשת את התערבותו המיידית של משרד חינוך. 

מכתב בן דוד.pdf


בעצומה נכתב:

"מהלך שכזה יגרום תוך שנה/שנתיים לסגירה מוחלטת של בית החינוך וילדי הכיתות הנמצאים בבית החינוך יאלצו לעבור לבתי ספר אחרי בשכונות כפר גנים ורמת ורבר.

המהלך פוגע בכל ילדי בית החינוך, בכל האחים של ילדי בית החינוך ובתושבי שכונת רמת ורבר וכפר גנים שיאבדו בית ספר מעולה ומכיל לטובת אוכלוסיה מאם המושבות שגם הם רובם תושבי אם המושבות ולא מעוניינים להגיע לכפר גנים בכל בוקר וצהריים להסעת ילידהם.

החינוך האנטרופוסופי הינו על אזורי ופרטי ממלכתי, (כ1600 שח בחודש עם תשלומי ועד + 1000 שח בחודש לצהרון). שיטת החינוך שלהם שונה ונכונה לילד אחד ולאחר לא. הם לא מהווים פתרון לילדי בית החינוך ולילדי שכונת כפר גנים ורמת ורבר! "
 

קישור לעצומהאמא של אחד הילדים הלומד בבית ספר כתבה מכתב מרגש שבו הסבירה על חשיבות הבית ספר:

"

"את המנגינה הזאת לא ניתן להפסיק
"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ברגעים אלה, בית חינוך יד לבנים עומד בסכנת סגירה, ערפל גדול מכסה את השמיים ואת עתיד ילדינו, האם אנחנו בוחרים לברוח למקום מחסה או האם אנחנו בוחרים להביא עבור הדורות הבאים את השמש? 

שוב, מקבלי ההחלטות בוחרים לתת יד לקפיטליזם החזירי, אותו קפיטליזם שכובש ורומס את חלקת האלוהים הקטנה שלנו. 
בית החינוך יד לבנים, בו מלמדים מורות ומורים מעולים, ערכיים ובעיקר כאלה שנהנים להגיע לעבודה בכל יום מחדש,  עיצב אלפי ילדים ששאבו ממנו חינוך, ערכים ואהבת הארץ.

בבית החינוך קיים מענה לילדי האזור בשעות אחר הצהריים בצהרון המופעל בו ערכי היסוד המושחתים כיהלומים לטבעות , הדמוקרטיה הנלמדת, אהבת האדם, הצטיינות ופריצת דרך פדגוגית ובעיקר ילדים שצמאים לכך ,שווים בין שווים, בבית חינוך שמוביל בהצטיינות ולהצטיינות אלפי ילדים שגדלו ועיצבו דור ועוד דור, ילדים שהפכו לנערים, נערים שהפכו לבוגרים, והם הצעידו את המדינה קדימה. והכל בדרכו הקסומה. 

כיום, מקהלת הילדים שרה לאוזני ההורים הגאים, שירה שמחברת את הקהילה, שירה שמחבקת את האחר ועוטפת אותו במגוון צורות ודרכים, ובעיקר כזו שקשה לשמוע במקומות אחרים.
בבית החינוך יד לבנים, כיתות שילוב ילדים מהחינוך המיוחד בכיתות רגילות, דבר שמכין אותם לחיים בצורה טובה יותר, עבורם זה עולם ומלואו. 
 בעוד במקומות אחרים אנחנו נלחמים לשלב ולהדביק, מדוע כאן אנחנו נלחמים לפרק את מה שעובד כל כך טוב? 

 זה הזמן של כולנו לעמוד כחומה בצורה ולשמור על הערכים, על המוסר ובעיקר על הטוב שמקום זה מייצר כל יום מחדש. הרצון שלנו, המאבק הצודק והמוסרי שלנו, יחד, יעזור לילדים שלנו ללמוד, לרקוד, לשיר ולהצטיין כל אחד בתחומו.

אנחנו צריכים להילחם עבור חברה טובה יותר, לנוע קדימה למחר טוב יותר.
זהו מאבק למען הבית של הילדים שלנו."

מדוברות העירייה נמסר:

במסגרת פעולות העירייה לחיזוק מסגרות החינוך הממלכתיות בשכונות הותיקות בפרט, ראש העיר רמי גרינברג פרס בפני נציגות הורי בית הספר יד לבנים את הרפורמה אותה הוא מוביל בשנתיים האחרונות לחיזוק החינוך הממלכתי בכל העיר וכן בשכונת כפר גנים, בה פועל בית הספר. לצד ההיבט הפדגוגי, הרפורמה שמתבצעת בתיאום ובאישור משרד החינוך וכן בלוויו של דר' איציק כהן, מנכ"ל משאבי ידע, באה לידי ביטוי גם בבניית מוסדות חינוך חדשים ברחבי העיר, יישום פרוייקטים של חדשנות, בניית מרחבי למידה במגוון בתי ספר וכן הוספת כיתות לימוד חדשות בבתי ספר מתפתחים. 

בהתאם לכך, עיריית פתח תקוה פועלת במגוון דרכים כדי לחזק את שכונות העיר הותיקות במטרה שיקלטו בהן אוכלוסיות חזקות נוספות. כפר גנים א', שבה פועל בית הספר יד לבנים, היא אחת מהשכונות שבהן הפוטנציאל הוא גבוה מאוד, שכן, בית הספר ממוקם בסמוך לגן יונתן, פארק יד לבנים, לגן החי ולמוזיאונים. וכדי שהפוטנציאל יבוא לידי מימוש ובאזור יקלטו משפחות חזקות נוספות, מעבר לאלו שגרות בו היום, עלה הצורך להכניס את בית הספר האנתרופוסופי למבנה של יד לבנים. בית ספר זה יכיל שכבות גיל מכיתה א' ועד יב'.

בשנים האחרונות נרשמה מגמת ירידה ברישום לבית הספר יד לבנים ומדובר במצב שהוא אינו אופטימלי עבור התלמידים.

על כן, הוחלט כי בשנה הבאה לא יתבצע שיבוץ לכיתה א' בבית הספר יד לבנים ותינתן אפשרות בחירה לשיבוץ בבתי ספר נוספים מאשכול מערב העיר וכפר גנים. במבנה יד לבנים יקלטו בהמשך כיתות א'-ג' של בית הספר האנתרופוסופי. בהתאם לכך מגמת התחלופה תעמיק גם בשנים הקרובות.

ראש העיר רמי גרינברג "כחלק מהתכנון האסטרטגי הכולל שאנחנו מקדמים במערך החינוכי, הוחלט שמבנה יד לבנים יקלוט בשנים הקרובות את בית הספר האנתרופוסופי עבור כיתות א'-יב'. זאת מתוך מטרה למשוך לאזור אוכלוסיות חזקות נוספות ולממש את הפוטנציאל בו ובעיקר כדי לאפשר לתלמידים חינוך מיטבי. החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני ואנחנו פועלים במגוון כלים כדי להוביל את תלמידי פתח תקוה למצויינות."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: