דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

חייה של הפעוטה מיה בת השנתיים ניצלו הודות לתרומת איברים

הניתוח המורכב להשתלת אונת הכבד בוצע במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה. תרומת האיברים התאפשרה בזכות ההחלטה האצילית של הוריו של רועי (ג'ינג'י) סדן רוכב האופניים, לתרום את איבריו.

פורסם בתאריך:


במרכז שניידר לרפואת ילדים בוצע בסוף השבוע ניתוח מציל חיים: ניתוח השתלת אונת כבד בפעוטה מיה דוש, בת שנתיים מאזור, אשר סבלה ממחלת דרכי מרה ונזקקה לתרומת כבד להצלת חייה.

רועי סדן, דמות מוכרת בארץ ובעולם, אשר שרד מפולת בהימלאיה והקיף לפני כן את העולם על אופניו במשך 1,458 ימים,  נהרג ברכיבה על אופניים ביום שישי האחרון ליד קיבוץ ראש הנקרא. סדן היה בן 38 במותו.

כפי שדיווחנו, רועי סדן היה חתום על כרטיס אדי, משפחתו באצילות רבה נתנה את הסמכתה לתרום את איבריו להצלת חיים. איבריו של סדן הושתלו בגופה של מיה דוש, בת שנתיים מאזור אשר סבלה ממחלת דרכי מרה ונזקקה לתרומת כבד להצלת חייה.

את ההשתלה ביצע צוות מערך ההשתלות במרכז שניידר לרפואת ילדים: ד"ר מיכאל גורביץ, מנהל יחידת השתלות כבד בילדים במרכז שניידר, ד"ר אביעד גרביץ רופא בכיר במערך ההשתלות והמרדים ד"ר אליהו שמחי. עם סיום הניתוח, הועברה הפעוטה לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר, בראשות פרופ' אלחנן נחום.

את המעקב מבצעת ד"ר יעל מוזר-גלזברג, מנהלת שירות מושתלי כבד בילדים ורופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד. את תיאום ההשתלה ביצעה מתאמת המושתלים האחות מיכל שפיר.

בכדי לאפשר ביצוע ניתוחי השתלות איברים בילדים, ניתוחים מורכבים במיוחד כשמדובר בילדים קטנים, נדרשת היערכות מיוחדת של הצוותים הרב-תחומיים בבית החולים, בתוכם: כירורגים מומחים בהשתלות איברים בילדים, רופאים המומחים בהרדמת ילדים, צוות יחידת האולטראסאונד, רופאי גסטרואנטרולוגיה, מתאמת מושתלים, עובדים סוציאליים, דיאטניות, אחיות חדר ניתוח, רופאי ואחיות טיפול נמרץ, צוות מחלקת ילדים ג' המומחה בטיפול בילדים מושתלים ועוד, כולם מומחים ומנוסים בתחום השתלות איברים בילדים.

נופר, אמה של מיה, הודתה בהתרגשות למשפחת התורם: "למשפחה היקרה, אנו רוצים להודות מקרב לב על אצילות הנפש ועל תרומתכם. בזכותכם ביתי זכתה לקבל ולהתחיל חיים חדשים. אנו משתתפים בצערכם ותמיד נהיה אסירי תודה לכם. צוות גסטרו שניידר קיבל אותנו לפני שנתיים למרפאה ומהיום הראשון עטפתם אותנו, הסברתם, ליוויתם ימים ולילות. אנחנו סוגדים לכם על עבודתכם ומעריכים את הטיפול המסור במיה. אני קוראת לכל מי שיכול לצאת ולחתום על כרטיס אדי המציל חיים".

מאז הקמתו בוצעו במרכז שניידר למעלה מ- 600 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: