דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

היום בבילינסון: יום פתוח לציבור הרחב לבדיקות אבחון וממניעת מחלות כליה ויתר לחץ דם

הציבור מוזמן, היום (חמישי) ביום הכליה הבינלאומי. 

פורסם בתאריך:


מעל ל -  50% מהאוכלוסיה סובלים מיתר לחץ דם. 

היום (חמישי), ביום הכליה הבינלאומי, מוזמן  הציבור הרחב  לבית החולים בילינסון, המרכז המוביל בתחום השתלות הכליה בישראל בשיתוף עם העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות ליום לאבחון ומניעת מחלות  כליה ויתר לחץ דם . 

 

עמדות בדיקה יוצבו ברחבה המרכזית של בית החולים בילינסון בהן יוכלו העוברים והשבים לבצע בדיקות לאיתור מוקדם של המחלה, יוקרנו סרטוני הסברה ויתקיים פאנל מקצועי בנושא שיועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של העמותה. 
 
הבדיקות יתבצעו  ע״י צוות אחיות הנפרולוגיה :
-        בדיקת לחץ דם
-         בדיקת סוכר
-        בדיקת משקל וגובה
 
מחלת כליות כרונית (CHRONIC KIDNEY DISEASE- CKD) גורמת למצב בו מאבדים באופן הדרגתי את תפקוד הכליות במשך חודשים או שנים. המחלה לא מדבקת, אולם 1 מכל 10 בני אדם בארץ ובעולם סובל ממנה. למרות שיש דרגות שונות של חומרה, לרוב למחלות הכליה הכרוניות אין ריפוי ולכן יש צורך בטיפול ובמעקב לאורך כל החיים ולעיתים צורך בטיפולי דיאליזה ו/או השתלת כליה. 
20% מהאוכלוסיה סובלים מיתר לחץ דם, 6.5% מהאוכלוסיה מעל גיל 18 עם סכרת ו-22% מעל גיל 60 עם סכרת. מעל ל 50%ממטופלי הדיאליזה סובלים מאי ספיקת הכליות- בעקבות סכרת וכ-8000 אנשים בישראל מטופלים בדיאליזה. 
 
ד"ר רותי רחמימוב מנהלת השירות למושתלי כליה בבילינסון : 
כ8000 אנשים בישראל זקוקים לטיפולי דיאליזה בשל אי ספיקת כליות קשה. סכרת היא אחד הגורמים המרכזיים לאי ספיקת כליות.
אבחון מוקדם של סכרת וטרום סכרת, שינוי אורח החיים וטיפול מתאים יכול למנוע הגעה לאי ספיקת כליות ודיאליזה. אם יש לכם סיפור משפחתי של סכרת, אתם בעלי עודף משקל או אתם לא עושים פעילות גופנית אתם בסיכון . אם יש לכם כבר סכרת יש לעקוב אחרי סימני הפגיעה הכלייתית כולל בדיקות דם ושתן תקופתיות. טיפול מוקדם על ידי נפרולוג יכול לשמור טוב יותר על הכליה שלכם.
אבי אברהם יו״ר העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות: יום הכליה העולמי מצוין מדי שנה בחודש מרץ. מטרתו של יום זה הינו העלאת מודעות הציבור הרחב לחשיבות הרבה לאיתור מוקדם של מחלות כליה, קבוצות סיכון וחשיבות תרומת כליה מן החי. אנו מודים על שיתוף הפעולה הרחב עם כלל הגופים העוסקים באיתור וטיפול בחולי כליה. 
 
לו"ז הפעילות
 
12:00-14:00- מתחם בדיקות לאיתור מוקדם של מחלות כליות- 3 עמדות לציבור הרחב שיופעלו ע״י צוות אחיות ממערך הנפרולוגיה ויתנו הסבר ומענה לנבדקים במבואת הכניסה לבית החולים 
 
17:00 פאנל מומחים לציבור הרחב בנושא המודיאליזה, דיאליזה פריטוניאלית, השתלות כליה ומניעת מחלות כליה בהשתתפות:
 
ד"ר  גיל צ'רנין - יו"ר האיגוד הנפרולוגי
גב' מהא זהאר  - יו"ר איגוד אחים ואחיות נפרולוגים ארצי
פרופ' בניה רוזן צבי- מנהל המערך לנפרולוגיה וליתר לחץ דם.  
ד"ר רותי רחמימוב מנהלת השירות למושתלי כליה. 
ד"ר שירה גולדמן רופאה בכירה במערך לנפרולוגיה.
 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: