דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

ניסיון ראשון של שימוש בקנאבדיול ( חומר המופק מצמח הקנאביס) לטיפול בחולי קורונה קשים

פורסם בתאריך:


בשנים האחרונות נערכו בבית חולים בילינסון מספר מחקרים קלינים שהדגימו את ההשפעה הממתנת של אחד ממרכיבי צמח הקנביס, בשם קנבידיול, על תאי מערכת החיסון. שורת המחקרים שנערכו בהובלת ד"ר משה ישורון, מנהל היחידה להשתלות מוח עצם במרכז דוידוף הראו שהקנבידיול מפחית בצורה משמעותית את התחלואה הדלקתית בחולים שעברו השתלת מוח עצם, תחלואה הנגרמת כתוצאה מתקיפת החולים המושתלים על ידי תאי מערכת החיסון שקיבלו מן התורם.

על בסיס תוצאות אלה, ערכו ד"ר ישורון וד"ר איליה קגן, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ נשימתי של חולי קורונה בבילינסון, מחקר ראשוני על 11 חולי קורונה במצב קשה וקריטי שמטרתו היתה לבדוק את בטיחות הקנבידיול ויעילותו בהפחתת התהליך הדלקתי הסוער הפוגע בחולי קורונה ותורם למותם.

התוצאות הראשוניות העולות מן המחקר הן שלקנבידיול יש השפעה מיטיבה על שורה של סמני דלקת שמוגברים בחולי קורונה. מתוך 11 חולים שטופלו, 8 שוחררו הביתה בפרק זמן של 7 ימים- 30 ימים ו-3 חולים נפטרו מסיבוכים מאוחרים של הקורונה.

החוקרים מדגישים שמספר החולים המצומצם אינו מאפשר הסקת מסקנות מוצקות באשר להשפעת הקנבידיול על מהלך המחלה, אך התוצאות המעבדתיות והקליניות הראשוניות מצדיקות את המשך עריכת המחקר בקרב קבוצת חולים גדולה יותר, בו יושוו התוצאות המעבדתיות והקליניות בין קבוצת חולים שתקבל את תרופת המחקר וקבוצת ביקורת.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: