דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

תלמידים הפגינו בתחפושות בכיכר הבימה: "שכחו אותנו בבית" (וידיאו)

מנהל אנקורי פ"ת, יוסי שפרבר: "...אנחנו שואפים לחנך את תלמידי בית הספר לחשיבה ביקורתית ושימת הפרט וצרכיו במרכז."

פורסם בתאריך:


תלמידי אנקורי פתח תקווה ואנקורי תל אביב מחופשים בשלל תחפושות יצאו (יום רביעי) בשעה 11:30 מהזום להפגנת התחפושות הגדולה בכיכר הבימה. התלמידים מחו על מה שלדבריהם היא ההתעלמות מהנוער לאורך כל תקופת הקורונה.

התלמידים נשאו שלטים כמו: "שכחו אותי בבית 12 חודשים", "לא גדל פה דור", "מסכים zoom out תלמידים zoom in", ומיליארד וחצי שקל על בחירות אבל מה עם תלמידים ותלמידות?".

התלמידים והתלמידות הגיעו לכיכר הבימה בקפסולות "עדלאידע" מנקודות מפגש שונות בתל אביב. מפגן הנוכחות שלהם  מאפשר להם להשמיע את עצמם, תחת מסורת פורימית תל אביבית שמחה ורבת שנים. הם שומרים על כל הנהלים הקפדניים של ריחוק פיזי, אבל מקפידים לשמור על מרחב חברתי פעיל ומאפשר.מנהל אנקורי פ"ת, יוסי שפרבר: "הוצאנו את תלמידי ותלמידות בית הספר להשמיע קול. אנחנו שואפים לחנך את תלמידי בית הספר לחשיבה ביקורתית ושימת הפרט וצרכיו במרכז. התלמידים השמיעו קול וביקשו להראות ולהיראות."

עומרי גולן אנקורי תל אביב: השאירו אותנו בזום. יש דרכים טובות יותר לדאוג לתלמידים. אנחנו מבינים את הסיכון והחשש מהמחלה ואבל בשבילנו בני הנוער החיים כבר לא חיים. במקום להשאיר אותנו בזום עם חלונות שחורים אנחנו רוצים לשבת בכיתה עם חלונות פתוחים. יש בני נוער שמסתגרים בתוך עצמם. שכחתם אותנו בבית".

 מנכ"לית רשת אנקורי, אסנת הבר-קוטון: " עד קום המדינה העדלאידע בתל אביב היתה מופע נוכחות פוליטי וחברתי יותר מקרנבל פורק עול. זה היה מתבקש להענות לבקשה של הילדים והילדות, לדבר את נפשם השנה בכיכר התרבות, כשהם ארוזים היטב בקפסולות וחמושים במסכות. וכך, לתת לחזור ולהיות נוכחים במרחב הציבורי שממנו הם הודרו בשנה האחרונה. כא.נשי חינוך, כהורים כאזרחים, אנחנו רואים לעצמנו חובה להיות שם עבורם, מברכים על היוזמה ומחבקים את זכותם להראות ולהישמע."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: